Jump to content

Sonunda Mazda 3 den vazgeçirttiler.1 buçuk ay da sabrım tükendi ne yazık ki...

kernell
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ben Tr de Toyota Hyundai Ford Mercedes Kamyon ve Honda fabrikalarına gittim. Eğitim gezisi olduğu için 1 günümü bantların içinde geçirdim. Ve herşeyiyle manuel üretim yapan tek firma Honda. Tamamen el yapımı bir araç. Punta yapıldıkdan sonra görevli elindeki punta tabancasının ucunu eğeliyordu. Amacım Hondayı kötülemek değil. Babam da da Tr de yapılmış Honda Civic var. Sadece diğer fabrikalara göre gözlemlediklerimi dile getirdim. Master car işinide gayet doğru anladım. Yanlış anlayacak bir durum sözkonusu değil. Üretim mühendisinin bana birebir söylediğini yazdım. Tabiki Tr de bir çok firma yan sanayi olsun oem parça olsun üretim yapıyor. Saymakla bitmez. Evet hondanın çindeki mahelle olmuş fabrikasınıda biliyorum. O kadar büyük bir fabrikaki çalışanlar ve fabrikanın blunduğu bölge muazzam. Bölgenin adı honda ilçesi :) Peki neden Fransa- İtalya- İspanya gibi avrupa ülkelerine direk Japonyadan gidiyor? Hem de Tr ye çok yakın. Neyse sonuç olarak ben gözlemlerimi paylaştım. Arabanız tekrardan hayırlı uğurlu olsun :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 42
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• S.Halilduru

5

• grk41

3

• kernell

11

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Mermerlerin laneti bitmedi galiba...

Alın size yabancı otoların satış listeleri:

http://www.odd.org.tr/folders/2837/productialdbldocs/930/2010Toplam.pdf

Mazda 2010 Ocak-Haziran arası 6aylık 1078 adet binek satmış. Kia 2840, iki günlük marka Geely-719

2009 senesinde ise toplam satışı 3032.

Satış rakamları bu halde olan bir arabanın 2. eli de yavaş olur.

Araba sağlam ve dayanıklı yoksa tercih edilmezdi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hayırlısı olsun demek arac alırken mazda honda arasında kalan bir tek ben degilmisim

ben de mart sonunda aldım aracımı hondaya da bakmıstım ama demek ben baktıktan sonra makyajlı kasalar cıkmıs

benim hanımın da içine mazda sinmişti ikisini de gorunce :)

ama genel olarak mazdadaki satmama arzusunu ben de yasadım izmirde de volvo ve mazda aynı yerde satılıyor buyuk ihtimallede istanbuldan arkadasın soledigi ile aynı sirket :)

arabaların icinde arkadasla yarım saat durduk dolandık heryerine baktık bir allahın kulu gelip de ne yapıyosunuz demedi hani anahtar ustunde olsa baskac o durumda

ama buna karsılık diger izmir deki mazda bayiye aracı esime gostermek icin gittigimde pazarlık ettigimde arada 2 milyar gibi bir fark vardı arkadan en az 3 kere daha aradılar ne yaptınız kararınız ne diye

yani ikisi de mazda bayisi nihayetinde

sanırım tamamen şirketin anlayısından gelen farklar oluyor

arabaların farklarına gelince acıkcası beni hondadan iten mazdanın dış gorunusundeki asilik oldu honda daha aile arabası gibi geldi bize

ayrıca kesinliklede mazda performans aracı gibi duruyor nedense hondaya kıyasla bana gore hep :)

ama hayırlısı olsun zevkler renkler tartısılmaz kazasız belasız kullanmak kısmet etsin

ayrıca otomotiv sektorunde bir makina muhendisi olarak;aracın puntalarının elle atılması montajın elle yapılması artık bir artı degil tamamen eksidir cunku arkadasın ya o gün keyfi bozuksa ve puntaları sayarken eksik sayarsa ya da bu kadar yeter derse nasıl onune gecersiniz cok yuksek kontrol maliyetleriyle :) o yuzden makineleşmek otomatikleşmek otomotiv gibi seri uretimler standartlasma acısından cok onemlidir kisiye baglı kalındıgı surece uretimin kalitesinin degismezliginin onune gecemezsiniz:)

ve yine otomotiv dernegi satıslarına göre bakarsanız volvo ve saab da fazla satmamıs yani bu araçlar da ya kotu ya da satıcıları kötü demektir.bu satıslar biraz da ulkedeki alıskanlıklar da ilgili tamamen nasıl fransa da heryer citroen renault peugeot ise isvecde de volvo saab japonya da honda mazda

ayrıca ben son zamanlar da izmir de yeni mazda3 ü cok fazla gormeye başladım yani aslında reklamı tanıtımı olmayan bir arac icin iyide bir satıs tamamen zevke ve aynı fiyata cok daha fazlasını almaya meraklı olanlara hitap ediyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...