Jump to content

İçi ıslak Tombak

Gökhan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar, tatilden geldiğimden beri arabanın içi, özellikle de sağ ön koltuk altı hep ıslak. Benim aklım klima geliyor. Oralarda halıyı ıslatacak ne olabilir?

Neler yapmalıyım?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gökhan,klima olmayabilir,benim Mondeo'da da aynısı oluyordu,ön cam önündeki(sileceklerin altındaki)plastik kapaktan sızdığını farkettik.Hatta bu yüzden kalorifer motoru bile yanmıştı. ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Murat, dün silecek fıskiyesini çalıştırdım evet. Ama su da ilaç vardı. Su kokardı ama kokmuyor. Geriye klima kaldı.

Ama sormadan edemeyeceğim, düple alakası yoktur değil mi?  ???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tüple ilgisi olacağını zannetmiyorum,silecek suyuda o kadar bolmuydu acaba ön koltuğun altına kadar gelebileceğini sanmıyorum.Bence sen o bölgeyi takip et arabayı yıkatınca ıslaklık artıyormu,muhtemelen dediğim yerden. Kapı fitillerini de bi kontrol et istersen,yırtık falan varsa oradan içeriye sızabilir. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

E tabi, bu su olayı beni düşündürmüyor değil.

Malum suyun bileşenleri oksijen ve hidrojen.

Belkide Tombak gaz yerine hidrojen yakıyorda bizim haberimiz yok.

Birde o suyun çıktığı egzostu bulursak araba çürümeden. :D

Bende yeni konu açacağım, Hidrojenli Tombak diye.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracın alt tarafındaki tıpalardan gelmiş olabilirmi yaz gunu ıslak bıryer olucağını sanmam ama su bırıkıntısınden falan gecmıssınızdır belkı .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Nihayet canıma tak edip sanayiye gittim. Klimacı arkadaş lifte keldırıp baktı ve tahliye hortumunun ucunun arka tarafa giden bir borunun içine sokulmuş olduğunu söyledi. Kendiliğinden olma ihtimalinin olmadığını bunu özellikle yapıldığını söyledi. Oraların en son ellendiği zaman ise arabaya düp takıldığı zamandı. Zaten düpten sonra bu olay çıktı meydana.

Neyse, bana geçmiş olsun. klimayı rahat rahat kullanacağım artık.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...