Jump to content

Ankara'daki beceriksiz servisler

teggy
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar, aracı alalı 1.5 ay oldu. Aracım şu an 1800 km'de. 1000 km de yağ ve yağ filtresi değiştirmek istiyordum, ki yurtdışı pek çok kaynakta insanlar 1000 km civarında ilk yağ ve filtrenin değiştirilmesini öneriyorlar. . Aracın yağ filtresine bir türlü ulaşma fırsatım olmadı. Allahtan internet ve forumlar var ki aracın doğru filtre kodunu öğrenip ona göre soruşturma fırsatımız oluyor. Zaten servise gidip de alın değiştirin gibi bir şey deme lüksümüz yok. Burası Türkiye olduğu için müşteriye zaten ne kadar değer verildiğini biliyoruz, ben de başıma gelecekleri bildiğimden sinirlerim gerilmesin olay yaşamayayım diye önlemimi alıp önceden telefon ettim... Ankaradaki servislerin hepsine telefon açtım bu parça var mıdır diye.. Bana o araç mazda 3 ün filtresini kullanıyor diyeni mi istersiniz, yoksa gidip eski kasa rx8 in yağ filtre kodunu okuyanı mı... N3R1-14-302 olan kodu benden öğrenip, aaaa filtre farklıymış gerçekten diyenler mi istersiniz...

Aylardır satılan bir aracın yağ filtresi neden bilinmez ve bulunmaz? Bunun mantıklı bir açıklaması var mıdır? Aracı aldık, yağını değiştiremiyoruz?!!  6 dolarlık bir filtre için neden stok tutulmaz, ki bu araç aylardır satılıyor?

Lanet olsun ki, aracın garantisi bozulacak diye araca kendimiz müdahale edemiyoruz. Hem ayağımızı bağlıyorlar hem parçasını getirmiyorlar. 400-500 lira benzin masrafım olmayacak olsa aracı alıp istanbula getirip orada servise sokacağım...

Her neyse, bildiğim kadarıyla yetkili servislerde görev yapan arkadaşlar da bu foruma üyeler. Bana bu filtreyi bir şekilde ulaştırabilirler mi? Ankaradaki servisler bu işi beceremedi, bari alıp ben götüreyim de biraz utansınlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kimlerle görüştüğünüz önemli.Yedek parça servisiyle mi yoksa servis müdürüyle mi? Yedek parça servisinde bulunan bazı arkadaş yeni geliyorlar falan işi çok iyi bilemiyorlar. Başıma geldiği için söylüyorum.Servis müdürüyle görüşmenizi tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu malzeme bizde şuanda kalmamış. vaktin varsa haftaya stoklarımıza girecek. Bizim bu bölgede (muğla) rx8 r3 olmamasına rağmen zaman zaman tatilcilerden gelenler olabilir diye bulunduruyoruz.

arzu ederseniz bana pm atın...

fiyatı 13.50 +kdv...

bilginize...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest ThUnDeRbErK

Geçmiş olsun doruk filtre kodunu ben rx8club'dan bu foruma eklemiştim iyikide eklemişim daha bir çok bilgi paylaşımı yapmamız gereken konu var filtre'yi ebayden getirip kendinde değiştirebilirsin ama biraz zahmetli olur aracın altından değişiyor yağ filtreleri,ben senin yerinde olsam mazda genel müdürlüğünü arayıp şikayetimi belirtirim ve rx8'in Türkiye'de neden tutulmadığının nedeni olarak servislerin beceriksizliği ve aracı mahvetmelerini anlatırdım hatta imza toplayalım hep beraber bu işe el atalım ben bile bakım zamanı hangi servise gitsem diye düşünüyorum bana bakımları 10 bin'den 10 bine dediler bide  :D düşün artık ne hallerdeyiz..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun doruk filtre kodunu ben rx8club'dan bu foruma eklemiştim iyikide eklemişim daha bir çok bilgi paylaşımı yapmamız gereken konu var filtre'yi ebayden getirip kendinde değiştirebilirsin ama biraz zahmetli olur aracın altından değişiyor yağ filtreleri,ben senin yerinde olsam mazda genel müdürlüğünü arayıp şikayetimi belirtirim ve rx8'in Türkiye'de neden tutulmadığının nedeni olarak servislerin beceriksizliği ve aracı mahvetmelerini anlatırdım hatta imza toplayalım hep beraber bu işe el atalım ben bile bakım zamanı hangi servise gitsem diye düşünüyorum bana bakımları 10 bin'den 10 bine dediler bide  :D düşün artık ne hallerdeyiz..

10 binden 10 bine diyorlar, bir de yağını kontrol edin arada ekleyin mutlaka demiyorlar ... Bilmeyen biri alsa arabada yağ kalmayacak, motoru indirecek 3-4 bin kilometrede...Servis kitapçığında yazıyor evet, ancak bu araca özel, kritik bir durum bu yağ konusu ve uyarmaları gerekli... Bak daha neler olacak ben servise gidince, filtrenin yerini de bulamayacaklar %90, çünkü yeri farklı eski kasayla...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben mazda3 aracımı tamamen tesadüfen aniden aldım. ne test sürüşü ne servisi parçası nasıldır diye araştırma falan yapmadan. ne de bir kullanana falan sormadan. RX8 alırken (özel bir model)  araştırmadınız galiba :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben mazda3 aracımı tamamen tesadüfen aniden aldım. ne test sürüşü ne servisi parçası nasıldır diye araştırma falan yapmadan. ne de bir kullanana falan sormadan. RX8 alırken (özel bir model)  araştırmadınız galiba :)

Araştırdım tabii ki, mesajımı doğru okumamışsınız sanırım. Zaten fazla araştırdığım, bazı şeyleri servisten iyi bildiğim için bunlar başıma geldi ya. Araştırmasam arabayı götürürüm, bir güzel takarlar eski kasanın filtresini...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest ThUnDeRbErK

Arkadaşlar yağ değişimini veya yağ filtresini kendi değişmek isteyenler için rx8club'dan makyajlı kasa için do it yourself bölümünden güzel anlatımlı bir konu buldum bunu takip ederseniz biraz aydınlatıcı olabilir buyrun;

http://www.rx8club.com/showthread.php?t=184207 bu link'ten yağ filtresi ve yağ değişimi hakkında güzel bir anlatım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araştırdım tabii ki, mesajımı doğru okumamışsınız sanırım. Zaten fazla araştırdığım, bazı şeyleri servisten iyi bildiğim için bunlar başıma geldi ya. Araştırmasam arabayı götürürüm, bir güzel takarlar eski kasanın filtresini...

araç almadan önce bir kullanana sormak ne bileyim nette sağda solda araştırma yapmak anlamında söylemiştimki (ben yapmadım :) ) yedi yaşındaki oğlum alışveriş arabasıyla sağ ön kapıya imza attı, bir arkadaşımın kaporta boya servisinde ince rötüş yapayım dedim.. İnan bana ist anadolu yakasındaki 2 servisten bir tanesi boya kodunu söyleyemedi, diğerinin söylediği kod yanlış hatta öyle bir kod mevcut değil. Özel bir modele sahipsiniz allah kolaylık versin.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kimlerle görüştüğünüz önemli.Yedek parça servisiyle mi yoksa servis müdürüyle mi? Yedek parça servisinde bulunan bazı arkadaş yeni geliyorlar falan işi çok iyi bilemiyorlar. Başıma geldiği için söylüyorum.Servis müdürüyle görüşmenizi tavsiye ederim.

MeB Başayar da Tolga Bey ile görüşün servis müdürü.  En doğru bilgiyi o verir, Mustafa'nın dediği gibi bazı yeni elemanlarda bu tarz problemler olabiliyor.

Kadir'in de dediği gibi sıfır arabada hiç boşu boşuna kendi başınıza iş yapmayın. Sonuçta araç garanti kapsamında ve öyle kalması gerekiyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

MeB Başayar da Tolga Bey ile görüşün servis müdürü.  En doğru bilgiyi o verir, Mustafa'nın dediği gibi bazı yeni elemanlarda bu tarz problemler olabiliyor.

Kadir'in de dediği gibi sıfır arabada hiç boşu boşuna kendi başınıza iş yapmayın. Sonuçta araç garanti kapsamında ve öyle kalması gerekiyor :)

Selamlar. Hepsiyle görüştüm. Elemanlarla ilgili bir sıkıntı yok, parçayı zaten bilgisayardan kontrol ediyorlar ve stoklarında yok. 3-4 güne gelir dediler, 8 gün oldu gelmedi. Hala 3-4 güne gelir diyorlar.

Ben olayı aslına bakarsanız çözdüm sayılır. Tahminimce bu parçayı Mazda'nın avrupada yedek parça olarak kullandığı depolardan birinden siparişle çekiyorlar. Kimi parçaları da bilirsiniz 25-30 gün beklersiniz ki bunlar Japonya'dan gelen parçalardır. 1 hafta süre verdiklerine göre avrupadan bir yerden gelecek.

Kaporta veya değişimi olmayan bir parçayı maliyet ve saklama şartları gibi nedenlerle stokta tutmayıp 2 haftaymış 1 aymış bekletmeyi (Yanlış olsa da !) bir nebze anlayabilirim.  Ancak, aylar önce satılmaya başlanmış bir aracın 3 kuruşluk sarf malzemesini neden stokta tutmazsın? Belki uzun yola çıkacağım ve 2-3 bin km yol yapmam gerekecek... Bakıma girmek için servislerin keyfini mi bekleyeceğiz?

Bence Mazda servislerinin büyük kısmı zaten az satılıyor diye bu modelin müşterilerinin üzerine hiç düşmemiş. Umarım arkadaşlar burayı okuyordur ve gerekli önlemi alırlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

daha yeni bir mazda sahibiyim ancak telefon görüşmesi işçilik vb konularda en iyi yardımcı olan 2 üye ve mazda servisi meb başayar(ankara) ile okan beyin servisi (muğla) müşterilerine en çok yardımcı olmaya çalışan servisler, ki haklısınız araç satışından itibaren temel mekanik parçaları bulundurmaları gerekli özellikle ankara istanbul ve izmir gibi 3 büyük yerde...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben olayı aslına bakarsanız çözdüm sayılır. Tahminimce bu parçayı Mazda'nın avrupada yedek parça olarak kullandığı depolardan birinden siparişle çekiyorlar. Kimi parçaları da bilirsiniz 25-30 gün beklersiniz ki bunlar Japonya'dan gelen parçalardır. 1 hafta süre verdiklerine göre avrupadan bir yerden gelecek.

Bu zaten bilinen bir durum. :) Belçika dan gelir tüm siparişler ama bir haftayı geçmez çoğunlukla.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest ThUnDeRbErK

Yahu benim anlamadığım bu araç makyajlı rx8'leri amerika'da 2008 agustos sanırım itibaren satılmaya başlandı avrupaya 2009 da girdi,ülkemizde'de 2009 sonu 2010 başı gibi piyasa'ya girdi atla deve mi ki şu parçalar bende kilitli bijon bekliyorum belçika'dan geliyormuş sanırım parçalar 15 gün beklemem gerektiği söylenmişti bana beklemedeyim şuan içinde aslında mazda'nın Türkiye sorumlularıyla telefondan bu konular görüşüp şikayet belirtmemiz gerekli artık mazda bizzat kendi Tr'de bulunuyor bildiğiniz üzere.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

En büyük sıkıntı Tr de ana depo olmaması. Belçikanın İstanbulda bir deposunun bulunması gerekli. Tamam arızalamayan bir parçanın boşuna stokta tutulması gereksiz ancak sarf malzemeleri ve bazı kaporta parçaları sokta olmalı. Mazda Tr de stok tutmayarak bu işi en ucuz şekilde kurtarmaya bakıyor fakat müşteri memnuniyetini düşünmüyor. Öyle bir durumdalarki sanki her an Tr yi başka bir şirkete devredecek gibiler. Kısacası Tr de bir depo şart.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda ile bu konuyu cok gorustuk, orada sIkInti Mazda TR den ziyade Mazda Avrupa da. Mazda Avrupa Turkiye de bir depo kurmanin gerekliligini kavrayana kadar (kavrarsa) servislerin depo ve ongoruleri ile yetinecegiz gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...