imzuhak

toyota vs mazda

arkadaslar bu karsilastirma yapildi mi bilmiyorum fakat aradim bulamadim. bu versustaki merak ettigim husus sorunsuzluk kiyaslamasidir.

yani kisaca hangisi daha sorunsuz marka.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

toyota kısa vadede sorun çıkarmıyor 2005 sıfır corollam vardı.ama uzun vadede kesinlikle mazda özellikle motor aksamında sorun çok nadirdir.Bunu artık servisler bile kabullenmiştir. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tabi ki Mazda. Susuz bile gidebilen değişik bir arabadır :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ikiside güzel araba, bende 3 vardı babamda corolla var gayet memnunuz, öne çıkan 3 lerin konsolları daha kaliteli ve göze hitap ediyor...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İkisi de sorun yaşatmaz. Ancak Mazda'dan alacağınız sürüş keyfi ve konforu Toyota'da bulamazsınız. Malzeme kalitesinde de Mazda'nın önde olduğu kanaatindeyim.

Ancak Toyota servis maliyeti (rutin bakım) ve yedek parça konusunda Mazda'ya oranla oldukça uygun. Ayrıca Toyata'yı kısa süre içerisinde ve daha az zararla satmak mümkün.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Toyota mazdaya göre biraz daha pahalı ama satması kolay olur, 97 corolla ve 94 323hb sahibiyken yine 323ün koltuguna otururdum, kalite konusunda mazda elden çıkarma maliyet ise toyoya derim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.