Jump to content

Sıfır mı ikinci el mi?

imzuhak

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaslar ikinci el almayi düsünüyordum fakat tr'de cok riskli.

10.ooo lira bütcem var. tabi 10 liraya sifir alamam, pesinat icin kullanirim o parayi. tavsiyeleriniz icin simdiden tesekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tabi ki sıfır...

kaportadan, motordan, elk den kısaca arabadan anlamadığınızı varsayarak ve bunları da başka bir arkadaşa veya tamirciye sordurup karar vereceğinize göre!!!

içiniz rahat eder herşeyini siz bilirsiniz yeni aracın

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bana sorarsanız düşük km de we servis bakımları periyodik 10bin de yapılmışsa 2nci el alınabilir hem aracı bi servise götürüp çeteresini de döktürürsünüz, aracın yol bilgisayarında km yakıt hesabı çok yüksekse bilinki zaten o birazcık ağlatılmış bir araç olur

yanlız hangi arac almayı düşünüyosunuz o da war ??

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ikinci el al bence. yani 10 000 tl paran var sıfır nasıl alacaksın

Hee şöyle olur tataların düşük km olanlarını satıyorlar indigo indica gibi modelleri 11 12 gibi .

Kesinlikle kredi çekip sıfıra girme. He nakit paran 20 000 tl dir 10 000 tl çekersin alınsın sıfır ama tam tersi olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ikinci el araba,esden-dosttan alinir.sakin galericilerden ve tanimadigin kisiden araba almayin.(geneli icin soyluyorum,istisnalar kaideyi bozmamak kaydiyla...)ama en iyisi sifir almak...Allah hayirlisini nasip etsin...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ikinci el araba,esden-dosttan alinir.sakin galericilerden ve tanimadigin kisiden araba almayin.(geneli icin soyluyorum,istisnalar kaideyi bozmamak kaydiyla...)ama en iyisi sifir almak...Allah hayirlisini nasip etsin...

servisin güvenilir olsun (tanıdık demedim güvenilir olsun ) gerisi önemli değil arkadaşta kazıklar , serviste , bayiide , akrabada merak eme.. geçen gün satılan 2005 mazda 3 dynamic a/t sdn 34 bp 1001 plakalı füme arkadasndan 27500 e almıs arkadasıyla konusmuyor artık 21000 e sattı geçen gün kuleye kadar girmis... servissiz bn bile iş yapmıyorum artık ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2. EL için Tanıdık yani arabayı bilmeniz önemli, Diğer 2.faktör tanıdık değilse garantisi bitmemiş olması lazım .Ben bu şartlarda 2. el alırım. Sıfır gerçekten ilginç ülkemizde, galeriden çıktıktan sonra hemen, marka ve Modele göre %10-20 arasında değer kaybediyor zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

servisin güvenilir olsun (tanıdık demedim güvenilir olsun ) gerisi önemli değil arkadaşta kazıklar , serviste , bayiide , akrabada merak eme.. geçen gün satılan 2005 mazda 3 dynamic a/t sdn 34 bp 1001 plakalı füme arkadasndan 27500 e almıs arkadasıyla konusmuyor artık 21000 e sattı geçen gün kuleye kadar girmis... servissiz bn bile iş yapmıyorum artık ...

o zaman sifir alacaksin,kafan agrimayacak.... ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sıfır alanların kafası ağrımıyor mu sanki? Diğer forumlarda sıfır aracından neler çektiklerini anlatan bir sürü mesaj okuyoruz. Ben bu işin şans işi olduğuna inananlardanım.

Şahsen ben 10 bin lira peşinatla 0 bir arabaya yaklaşmam. Kredi taksitlerini mi ödeyeceğim yürütma masraflarını mı?

Kredi bitene kadar doğru dürüst gezemezsiniz krediniz bitip tam gezmeye para ayıracağınız zaman da araba artık eskimiş olur değiştirmek istersiniz yada masraf açmaya başlar vs. vs. olan sizin bankaya kaptırdığınız paralara olur.

Bence siz iyice araştırıp farklı bir kaç yere gösterip 2.el bir araç alın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sıfır alanların kafası ağrımıyor mu sanki? Diğer forumlarda sıfır aracından neler çektiklerini anlatan bir sürü mesaj okuyoruz. Ben bu işin şans işi olduğuna inananlardanım.

Şahsen ben 10 bin lira peşinatla 0 bir arabaya yaklaşmam. Kredi taksitlerini mi ödeyeceğim yürütma masraflarını mı?

Kredi bitene kadar doğru dürüst gezemezsiniz krediniz bitip tam gezmeye para ayıracağınız zaman da araba artık eskimiş olur değiştirmek istersiniz yada masraf açmaya başlar vs. vs. olan sizin bankaya kaptırdığınız paralara olur.

Bence siz iyice araştırıp farklı bir kaç yere gösterip 2.el bir araç alın.

mehmet abiye kesinlikle hak veriyorum bende işin için olmama ragmen bu hatayı yaptım aldım birtane mercedes 2008 senesinde sıfır vito  ödedigim fazla parayamı yanayım 2 yılda ettigi deger kaybınamı yanayım 56500 ze aldım 42000 bine zor sattım bence 2 el almak daha salıklı yani her sıfır alanın başı agrımıcak diye kayde  yok bu kısmet işi  biraz

sizde 2 el temiz ruhsat sahibinden km resi az bulursunuz bizimki sadece bir fikir  başarılar

bu arada mehmet abi sen nasılsın abii kolay gelsin  ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2005 senesinde sıfır Opel Astra alındı. Sırasıyla,

-Egzos Spirali

-Viraj denge demirleri

-Mekanik Beyni

-Komple Araç Beyni değişti

Bunlar 1.5 sene içerisinde oldu.Artık ist'da bütün Yet.servisler beni tanıyordu. Zaten onlarda arızayı bulamıyorlardı bende hepsini geziyordum.Şuan hiç umursamıyorum ve periyodik bakım harici hiçbirşeyine dokunmuyorum aracın.

2006 senesinde de Ortağım Focus Ghia aldı , daha 10-15 km sonra Çekici ile servise gitti. Gerçekten şans işi sıfırda olsa 2.elde olsa.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mehmet abiye kesinlikle hak veriyorum bende işin için olmama ragmen bu hatayı yaptım aldım birtane mercedes 2008 senesinde sıfır vito  ödedigim fazla parayamı yanayım 2 yılda ettigi deger kaybınamı yanayım 56500 ze aldım 42000 bine zor sattım bence 2 el almak daha salıklı yani her sıfır alanın başı agrımıcak diye kayde  yok bu kısmet işi  biraz

sizde 2 el temiz ruhsat sahibinden km resi az bulursunuz bizimki sadece bir fikir  başarılar

bu arada mehmet abi sen nasılsın abii kolay gelsin  ;)

sağol ustam.

Senin yanına uğradığımdan beri arabada tık yok. Böyle giderse ancak çay içmeye uğrarız herhalde. hayırlı işler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bi iki sene sonra satacaksan hiç bence sıfıra yanaşma, ama 4-5 sene binerim diyosan kıy parana al sıfır bi kere alcan sonuçta..;) sana tavsiyem bu kdr olur..

Edit : Yeterli zaman geçtiğinden konu kilitlenmiştir.

kilit.gif

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...