Jump to content

Mazda 3 Z Rot ve Tablalar Değişti Sorunum Var ?

fb1907
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Aracımın z rot ve tablaları değişti aracım 200 kmrede hiç titreme yapmazken bu değişiklikten sonra titremeye başladı rot balanscım tekerrin birinin tabanı eğik dedi ve cantlardada hafif bir eyrilik varsanırım dedi şimdi önceden yoktu bu sorun rot balanscım bana eski tablalar bozuk olduğundan lastiği yemiş yamultmuş dedi lastiği değişelim eskisi gibi olacak dedi bu doğrumudur yani tablalar ve z rot titreme yaptırımı araçta...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

direksyion titremesi yüzde 75 lastik kaynaklıdır, z rotları balans bozuk oldugu için lastiği yer ve lastik en agır darbeyi aldıgı yerden yamulur ben 40 yanak lastik kullandıgım için 5 tane lastik yamulttum tecrubeliyim :D z rotları rot başları rotil titreme yapar ama aracın orjinal lastik ebatında sadece yüksek hızda belli eder düşük hızda titreme çok azdır

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tabla bozulduğunda ön tekerin camber ve caster ayarı bozuluyor teker genelde içe doğru basar ya da birazcık ileri veya geri kayabilir. Uzun süre kullanımda bu açı bozulmaları lastiğin tabanını bozuyor. Ve tabla değişip açılar normal hale geldiğinde lastik düzgün bastığından sizinki gibi sorunlar olabiliyor. Lastiği sizde gözlemleyerek iç ya da dış tabanını kontrol ederek anlayabilirsiniz. Bunu engellemenin yolu lastik rotasyonlarında ya da periyodik bakımlarda ön takım boşluk ve aşınmalarını kontrol etmek. İyi akşamlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yada krikoyla havaya kaldırıp birinden döndürmesini isteyin we önüne geçip tekerin düz yaptıgı açıya bakın life kaldırırsanız zaten gözlemlerseniz rahat bi şekilde, jant yamulması çok nadir ama yeni araçlarda ebat büyüdüğünden çok karşılaşılan bi durum tornacıda yaptırabilirsiniz düzeltmeyi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hadi geçmiş olsun, jantları sanırım adet başına 60TL ye balans yapıyorlar lastik içinde açıkcası neyse paraya kıyıp tek seferde almak gerekir sonuçta can taşıyor, toyo yada maxxis tavsiye ederim orta fiyat yeterli kalite olarak

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

geçen arka rotlarımdan ses geliyordu ustaya goturdum parcayı soktu sonra aradım parcayı kütahyada bulamadım ustada boşver dedi z rotlarını tamamen söktü gereksiz bağımsız süspansiyon olacak virajlara daha iyi gireceksin dedi iyi hoş da madem oyle bu z rot ne işe yarıyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...