Jump to content

RX-8 motor çalışmıyor ..

Guest umut onurcan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest umut onurcan

herkese ıyı gunler  forumu yenı kullanıyorum hatalarım ıcın sımdıden ozur dılerım ama benım problemım daha buyuk :( aracımın  motor ısıgı yandı 1 hafta kadar once ve suan  aracı calıstıramıyorum aracı cekıcıyle servıse goturduk bujılerın degısmesı gerektıgını soyledıler sıparıs verıldı bujıler gelıyor ama  sadece  bujıden  kaynaklanan bı problem oldugunu dusunmuyorum ben  daha once boyle bır problem yasayan varmı acaba ?  arac 50000 km de  bu arada  motorun bıtmıs olma olasılıgından cok korkuyorum yardımlarınızı beklıyorum .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

fuliding denen bir durum. bujilerir değiştirin sürün.

sebep kontağı açıp arabayı açalıştırmamak ve bunu tekrarlamak.

motor azda olsa ısınmadan stop etmek.

saygılar..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
Guest umut onurcan

tesekkur  ederım  yardımlarınız ıcın benımde kafama takılan aracta herhangı bır anormallık  olmadan  calısma sıkıntısı cekmesıydı ılk  calıstırmada ve stop etmede motoru bekletmeyede dıkkat ettım aslında ama sonucta bujılerı degıstırınce  sorun ortadan kalktı  tesekkur ederım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

motor soruun cozulmesine sevindim.Rx8 mu tur yaramazliklar yapar. ideal calisma isisina gelmede aracinizi 4000 devir ustune cikarmayin ve ayrica rolatide biraz tutu kapamadan. bujler zamanlar boyle sorun yasatir bu ara boyle bir durum ile karsilastigizda ayanizi debriaj ve gaza basakar tekrar kontagi cevirin. bazin ise yaradi. olmadi buji degisimi kesin cozum. bu ara sizin aracin starti (mars dinamosu) eski olabilir ilerde degisim gerek. CEL yanmasi floodingden kaynaklanmiya da bilir.

CEL kodununda ne verdi bliyor musunuz?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...
Guest umut onurcan

motor ışığının yanma sebebinin katalizör iptali olduğunu söyledi mazda servisi,bujileri değiştirince  araç 2 hafta sorunsuz çalıştı şuan tekrar arıza yaptı bobinlerde sıkıntı olma ihtimali vardır die yeni bobin denedim oda işe yaramadı motor  ilk marşa basıldığı anda boğuluyor aşırı benzin kokusu oluyo artık kafayı yicem lütfen lütfen yardım edin...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

umut bir problem var heralde zira catsiz binen arkadasım var ki ben tavsiye etmiyorum performans arttırımı oldugunda idda edenler var ki onuda sanmıyorum ebnde bujileri degistirdiysen arac boguluyorsa yakıt hava karısımında bir problemin var arastırıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
Guest umut onurcan

Sonunda aracın radyatörünüde patlattım tam sıkıntıyı çözdüm derken bide radyatör contası patladı aşırı ısınmadan ...bilgilerinize sunarım:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yahu bu araba hakkında  bugüne kadar genelde hep olumsuz şeyler duydum. (özaydın mazda müdürü dahil)tasarımı böyle güzel bi araç devamlı sıkıntı çıkarsın hayret doğrusu.arkadaşada geçmiş olsun.bu aralar başında kara bulutlar dolaşıyo heralde.benden bi nazarlık.  :nazar:  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest umut onurcan

bravo :666: ancak araca bu kdr yuklenme cok gitmez makineyide deistirirsin..

Onur tebrik ederim iyi bildin sonunda motoru kucakladım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...