Guest oscarcem

Enjektör Hakkında (98-03)

arkadaşlar önceki 91 model 323 ümü satıp şimdi 99 familya aldım. araçta son bir hafta içerisinde titreme vardı.ustam ateşleme bobinlerinden birinde problem var dedi .kendim alıp değiştirdim. düzeldi fakat enjektörlerin çalışmadığı ortaya çıktı.şimdi sorum enjektörler lpg kullanırken görev yaparlarmı? çalışmaması ne gibi sıkıntılar doğurabilir? ve servis dışında bulabileceğim ankarada bir yer varmı? görüş ve önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

0312 312 46 46 metin abiyi arayıp bi sorun belki wardır yada getirtebilir ama garanti wardır demiyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

teşekkürler deniycem acaba lpg ile çalışan aracın enjeksiyona ihtiyacı oluyormu peki ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

o konuda pek bilgi sahibi değilim,, ben karburatörlü araçlar üstüne ihtisas yaptım :D ama sanırım lpg de enjeksiyona ihtiyaç olmaması gerek diye biliyorum gene araştırın derim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

lpg de çalışırken enjektörlere ihtiyaç duymaz.

buji ve buji kablolarınızı değişin önce.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar teşekkür ederim . buji kabloları bobinler ve bujiler değişti ama hala 3000 ve 4000 devirler arası gaz keser gibi yığılıp 4000 devirden sonra tekrar açılıyo.rampalarda da yığılma yapıyo bu sorunu nasıl çözücez anlamadım.enjektörle alakalı deyil diyosunuz anladığım kadarıyla :kafa:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benzinde de yapıyorsa sorun arabada, sadece lpg de yapıyorsa sorun lpg sisteminde.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.