Jump to content

Rx8 Series 1(makyajsız) ve Series 2(makyajlı) Şanzuman Oranları

Guest ThUnDeRbErK
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• Yanıt 43
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• EMR

4

• COOLFEAR

10

• Onur7

10

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Guest ThUnDeRbErK

cok gereksiz bunlar berkcim gelirsin kalkarız alırım anahtarını olur biter  ;D hatta senn icin bir r3 e veriyim de videosunu cekip koyarım buraya  :sopa:

Onurcum senin araba jdm spec seninkini saymam ben  ;D ama geç s2000 felan olur o zaman  ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

saka bir kenara heralde ki r3 de ilerletilmis olaylar olacak 1. kasa rx8 e gore sadece dıs anlamda olmus farklılıklar yoktur heralde valla hc r3 lere binmedim bilemiyorum onun icin isin gırgırından fazla bir yorum yapamiyorum ama verdigin verilere gore anladıgım top speed olarak r3 ler biraz daha hızlı ama ara hızlanma olarak 1. kasa hızlı gozukuyor ama muhakkak vardır farklılıklara cok fazla yorum yapmmak haddime deil. haa s2000 olayına gelince akıllı arkadasıma durumu bildirdim bir video falan cekelim gibisinden ama ısrarla drag kalkmam diyor sizin dediginiz sekliyle rolling istiyor hani aynı anda basma tabi bilmyor ki bn s2000 de esas dragdan cekiniyorum rx8 in ust devirlerinin ne kadar guclu oldugunu sanırım v-techine guveniyor  >:D ayrıca berk su jdm spec durumunu bn cozemedim oyle bir versiyon mu var da bn bilmiyorum cunku burda jdm spec seklinde deil de mazdaspeed full paket olarak adı geciyor bizde sanırım isimsel fark var ulkeler arası  ???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

USDM-Unites States Domestic Market

JDM-Japanese Domestic Market

EUDM - Europrean Union Domestic Market

JDM spec japon araçlarında cat olmadığında ve PCM ayarları farklı olduğunda aynı araçlar 10-20 beygir fark ediyor. JDM spec RX8 251 hp,EUDM (bizimkiler) 231.

Onur senin araç nerden import edildi? ona göre ne olduğunu anlarsın

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

cok acıklayıcı oldu tsk ederim ancak dedigim gibi mazdaspeed full paket adında biliyordum bu durumu ancak jdm speclerin 251 hp oldugundan eminmisin ?(eminsen belirt cunku bir durum belirtecegim ondan sordum :) ) ayrıca japon araclarında cat olmadıgında dedin cat den kastın heralde cat back olsa gerek yani orjinal cat back le 10 20 beygir daha hızlılar anladıgım kadarıyla daha da dogrusu makinesel anlamda dıstan makine bolumune baktıgında 231 hp rx8 makinesiyle jdm spec lerin makine bolumunun gorunumunde bir farkı yok ancak jdm specler 10 20 beygir farkediyor dogru mu ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

saol berk kardesim paylasımın icin ama biz bunu senle bir ara detaylı konusalım bir iki sormam gerekenler var  :) ayrıca videoyu acamadım :( yaw nedir bu youtube den cektigim videoları acmıyor offf artık.. neyse bir ara detaylı konusuruz..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest ThUnDeRbErK

tamam tartısalım bitsin rodajın paylasalım kozları:D ben kafadan 19luk jantlardan dolayı kaybetceksininiz diorum ahahahah:D

Tamam deneriz mr.k rodaj bitsin  ;) kısmet bakalım kim ağırsa kaybeder diete başlıyım ben  ;D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest ThUnDeRbErK

2009 - 2011

For 2009, Mazda engineers improved the RX-8 body rigidity through the addition of structural reinforcements, by adding a trapezoidal strut tower bar and enhancing the local rigidity of the front suspension tower areas. Also, the rear suspension geometry has been reconfigured for better handling performance and for improved driveshaft rigidity, lowering NVH levels and improving overall performance. The 09 RX-8 is also (90 lbs) lighter than the previous RX-8 models.

In addition to being lighter, the 09 RX-8 has a different gearing ratio (on manual transmission-equipped cars) that is lowered from 4.444 to 4.777 for improved off-the-line performance. While minimal, these performance changes give the 2009 RX-8 increased acceleration and performance, as well as even greater responsiveness to the accelerator pedal. Mazda claims that the 09 RX-8 is a significantly faster car than the previous (2003-2008) model car due to the lighter weight, lowered gearing, and improved suspension.

The 2009 RX-8 also receives design enhancements that are meant to freshen the styling and give the RX-8 a new look, without impairing the basic design theme. Refinements for the 2009 model year include a more aggressive restyled front and rear bumper as well as a new front fascia. The 09 RX-8 also comes with sporty, high-quality finish front and rear headlamps as well as larger exhaust pipes (now measuring 90 mm across). The 2009 RX-8 also offers a new five-spoke wheel design featuring a symbolic and sporty design reminiscent of the rotary engine, with different arrangements for each wheel size. There are currently three trims available to consumers: Sport (Base Model), Grand Touring, and R3.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar foruma bugün üye oldum forum üyesi arkadaşın daveti ile herkeze selamlar.

Konunun ilk basında upgrade edilmiş rx8 in şanzıman oranlarından bahsetmişşiniz konu ile ilgili birkaç fikrim var onları paylaşmakk istiyorum. Şanzıman oranının daha uzun olması veya daha kısa olması elbette son sürat ve ivmelenme hızını arttırır veya azaltır ancak şanzıman oranını bu gibi büyük markalar değiştirirken sadece ivmelenme veya sonsürat i baz almazlar. Bu değişim cok ciddi araştırmalar gerektirir bu değişimi yaparken belliki mazdanın arge departmanı rx8 in ilk satışa sunulduğu yıldanberi bu konu üzerinde bir iyileştirme çabası içerisinde imiş ki bu gibi bir değişikliğe gitmiş. Şanzımanın oranlarını diğiştirirken aracın max. güce nezaman ulaştığı, motorun torq eğrisine yakıt tüketimine araç ağırlıgına, motor verimliliğine vs gibi birsürü kıstas göz önünde bulundurulur ve bir optimum nokta tespit edilir onagöre şanzıman oranları uzayacak yada kısayacak uygulamaya geçilir. Kaldıkı sanzıman oranların uzaması illa aracın sonsüratini arttıracak diye bir kuralda yok veya kısa şanzıman daha iyi ivmelenacek diyede bir kural yok bu aracın torq eğrisinla çok alakalı sen iztediğin kadar şanzımanı kısalt araç mox torq u verdiği devirin üzerine nekadar çok çıkarsa ivmen azalır yani senin bir üst veteze geçme vaktin gelmiş geçiyor demektir. Eski şanzıman son süratte daha hızlı demişşiniz tabiki ilk bakışta görünen o ancak kısa şanzımanın üzerinde olan yük daha az olacağı için (çünki şanzıman kısa olunca motordan talep ettiği güç daha az olacak ) dahaçok devir çevirebilecek buda demektirki dahacok devir daha çok sürat. Hııım tabi eski şanzıman 6. vitezde redline ye girebiliyorsa oda olayı değiştirir ancak 6. vitezde rx8 redline'a girebileceğini zannetmiyorum bu fikrim yeni şanzıman içinde geçerli. Yani kısacası bence genel olarak bakılırsa sadece yeni eski şanzıman olarak benim favorim yenisidir hem son süratte hemde ivmelenmede. He birde şu 19'' Jant olayına kısaca değineyim bu tip durumlarda jant ve lastiği bir bütün olarak değerlendirirsek daha az yanılırız 18 ''  i 19'' a çevirmek herzaman bize ivmelenme kaybı yaratmaz eğer lastik yanağını jant ı büyüttüğümüz orandan daha fazla küçültürsek herkezin düşündüğünün tersine ivmelenmemiz dahada artar hele birde büyük jant eskisinden de hafifse ozman süper birmodifikasyon olmuş olur heryönden kazanç hem hız hemde görünüm

hayırlı forumlar arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

Yeni RX-8, KG bakımından da eskisinden hafif bi araç.

Yanlış hatırlamıyosam eğer 90 kg hafif yenisi eskisine göre.

Buda eski RX-8'den daha hızlı gittiğini gösterir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yeni RX-8, KG bakımından da eskisinden hafif bi araç.

Yanlış hatırlamıyosam eğer 90 kg hafif yenisi eskisine göre.

Buda eski RX-8'den daha hızlı gittiğini gösterir.

aslında 90 kg deil, 90 lbs hafif. 40 kg ye yakın yani. Bunda da koltuklar, sunroof olmaması etkili zannedersem.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

RX-8 R3'ün kg'si 1390. (75 kg sürücü dahili) demiş broşüründe...

Yani RX-8 R3'ün kg'si 1315 mi?

Eski RX-8 kaç kg bilen var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

RX-8 R3'ün kg'si 1390. (75 kg sürücü dahili) demiş broşüründe...

Yani RX-8 R3'ün kg'si 1315 mi?

Eski RX-8 kaç kg bilen var mı?

231 ps olması lazım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...