PeSiMiST

Xenon Sanırım Beni Yarı Yolda Bırakacak

Arkadaşlar öncelikler merhabalar...

Yaklaşık bir hafta kadar önce yolda giderken sağ xenonun söndüğünü farkettim farları açıp kapayınca tekrardan çalıştı çok fazla üstüne düşmedim... 2 gün kadar önce arabayı çalıştırıp farları yakmaya kalktığımda yine sağ xenon yanmadı tekrardan kapatıp açınca yeniden çalıştı... Son olarakta dün gece uzun bir süre inatlaştılar bu sefer ilginç olarak sağ xenona solda uydu 2-3 sefer oda yanmadı 5-6 deneme sonrası sağolsunlar ikiside yanmaya karar verdi... Korkudan sisler açık gezmeye başladım... Sizce sorun nedir? Umarım beni yarı yolda bırakmazlar  :'(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

xenonlari sonradan mi taktınız? benzer bir durumu bende eski aracimda yasamistim xenonlar arabya tanıtılmamış deyip 2dk da halletmislerdi serviste.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben aracın 2. sahibiyim orjinal mi yoksa sonradan mı takıldı açıkcası bilmiyorum  :kafa:

Sanırım servis yolu gözüküyor  :dua:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

:ohmy:Dün gece sadece ilk yanış sırasında problem çıkardı sonra bi sıkıntı yaşamadım diyeceğim ama yalan olacak paranoyak oldum sürekli farları kontrol ediyorum  :ohmy: Pazartesi ilk iş olarak servise gitmek en iyisi olacak sanırım  :sopa:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

balastlarda bir temassızlık falan olabilir mi ??? bazen yanıp bazen yanmaması bunu düşündürttü bana

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bugün servise gidiyoruz bakalım hadi hayırlısı :'(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Şaka gibi daha ne söylenebilir ki  :ohmy: Servise gittim yola çıkmadan önce denedim yine tık yok çakıyor ama sönüyor... Servise geldim açtım yandı 10 kere denedik yok yok yok her defasında çalışıyor... Dalga geçer gibi... Adama derdimi anlattım abi çalışıyor bi sorun yok dedi... Kaputu açıp baktı oksitlenme var gibi sigortalarda deyip yeni sigorta taktı... yaklaşık 10-15 deneme yine her seferinde yandı... 1 saat kadar önce eve dönücem sağolsun yine çalışmadı şaka gibi yaa... 5-10 denemeden sonra çalıştıda sağolsun geldim evime aydınlık aydınlık... Park ettikten sonrada denedim yine çalışmadı... Gündüz yanan xenon, beni rezil eden xenon; gece lazımken yanmıyor ne diyeyim ki  :sopa:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Dün yine tak etti canıma bir oto elektrikçiye gittim yine beni sinir etmek için çalıştı ne hikmetse gece yanmayan xenon gündüz yanıyor çok lazımmış gibi  :sopa: Derdimi anlattım durum böyle böyle diye... Balastlarda sorun vardır muhtemelen dedi bi daha uğraşmamak için değiştirdik 50TL'ye... Dün geceyi sorunsuz atlattım çok şükür... Umarım bir dahada böyle bir sorunla karşılaşmam  :dua:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Dün yine tak etti canıma bir oto elektrikçiye gittim yine beni sinir etmek için çalıştı ne hikmetse gece yanmayan xenon gündüz yanıyor çok lazımmış gibi  :sopa: Derdimi anlattım durum böyle böyle diye... Balastlarda sorun vardır muhtemelen dedi bi daha uğraşmamak için değiştirdik 50TL'ye... Dün geceyi sorunsuz atlattım çok şükür... Umarım bir dahada böyle bir sorunla karşılaşmam  :dua:

gecmis olsun. baya stres yaratti xenonlar  :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çok sağolun... Stres değilde rezillik desek daha doğru olacak... Sağolsun beni hep yalancı çıkarttı :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çok sağolun... Stres değilde rezillik desek daha doğru olacak... Sağolsun beni hep yalancı çıkarttı :)

murphy kanunları

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.