tayso

Hava Toplama Deposu Patlaması (Practica - Familia 1.5)

Merhaba arkadaslar;

Benim arabam 98 -mazda 323- 1.5 sedan. Aracımı ilk aldıgımda hava toplama deposu denilen yer(adını tam olarak bilmiorum ama bilenler söylüyor)  önceden patlamış herhlde bi güzel yapıştırılıp kaynatılmış ve elyaf gibi bişeyle kaplanmış.

Lpg emde(Normal sistem) biraz sorunlar çıkmaya başladı ve araba tekleyip kelebekten patlamaya başladı, tabi bir kaç sene kullandım böyle.daha sonra üsküdarda bi tepeyi tırmanırken şiddetli bir patlama sesiyle arabam stop etti. iice baktım aksana o belirttiğim hava toplama deposu patlamış kaynatılan yerlerden.Neyse bir şekilde o parçayı tedarik ettim ve tekrar monte ettim. Fakat artık lpgde kullanmak gelmiyordu içimden. Daha sonra benzine güç yetmeyince Lpg de devam etmeye başladım 1 ay kadar filan kullandım sorunsuz gidiyorum derken bu sabah tekrardan hava toplama deposu gümledi. Bomba gibi patladı panik oldu millet.

Arkadaslar acaba bunun nedeni Lpg mi yoksa başka bir nedeni varmı? Tekrarlıyacak die korkuyorum.

Ayrıca bu parçayı bulabileceğim bir yer varmı?(tekrar lazımda :))

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sebebi; çok nokta enjeksiyonlu arabada sıralı sistem lpg tertibatı kullanmaman.

Çözüm: sıralı sisteme geçmek. aksi durumda o kutuyu sürekli patlatırsın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Evet haklısınız söktürcem zaten. ama önce şu parçayı tekrar bulmam lazım öncesinde benim arabaya benzer hatchback modelinden sökmüştük ama bu sefer nasıl bulcam bilmiyorum. birde ismi gerçekten ''hava toplama deposu'' mu farklı ismi varmı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

dostum aradığın parçayı anlamadım ama kesin bulabileceğin bir numara vereyim.

oto veysel engin bey 05358229898.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

31 Ağustos 2010, 09:50:38'den bu güne o parçayı bulmuş olsa gerek. ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

püh !  ;D yav hiç dikkat etmemişim.konuyu hortlatanı kınıyorum! :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.