Jump to content

2. Nesil Mazda3 Hoparlör Ebatları

esesmaniac
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhaba arkadaşlar.ilk defa aracımda hoparlörün yırtıldıgını farkettim.servis yok dedi yırtılmaz imkanı yok söktürdüm ve yırtık oldugu net belli oldu.kimi sitelerde değiştirdiklerini gördüm -yabancı forum sitelerinde- fakat sadece hoparlörü değiştirdiğini yazıyordu amfi kapasitör kullandıgı yzmıyordu.bizim cd çalar en fazla ne kadar kaldırır bilmiyorum.yeni kasa 3 te değiştiren arkadaşımız varmı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

gecmıs olsun arkadasım,hoparlor bu kadar kısa zamanda nasıl yırtıldı anlamadım...garanti kapsamında degıstırırler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hoparlörleri garanti kapsamında değiştirirler mi? Bende de müzik dinlerken çıtırtı sesi gelmeye başladı bazen. Kapı cebindeki edevatlardan olur dedim onlardan da değilmiş ses.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim arkadaki ikili patladı teybi değiştirdikten sonra.

bende kendim lapı panellerini söktüm.

16cm lik yuvarlak sony hoparlörlerle değiştirdim. orjinaller oval  ama aynı  boyutta bulamadım.

orj hoparlörler çin malı o kadar dandikki yine iyi ses veriyo o hopatlörler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hoparlörleri değiştirecekseniz Kicker DS serisini öneriyorum, güzel ses veriyor fiyatı 110TL civarında olması lazım, doğubankta öyle yani. Mid-Bass kolon artı tiz çıkıyor paketten 2şer tane.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim arkadaki ikili patladı teybi değiştirdikten sonra.

bende kendim lapı panellerini söktüm.

16cm lik yuvarlak sony hoparlörlerle değiştirdim. orjinaller oval  ama aynı  boyutta bulamadım.

orj hoparlörler çin malı o kadar dandikki yine iyi ses veriyo o hopatlörler.

teybi değiştirdikten sonra demişsin, ne taktın ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hoparlörleri garanti kapsamında değiştirirler mi? Bende de müzik dinlerken çıtırtı sesi gelmeye başladı bazen. Kapı cebindeki edevatlardan olur dedim onlardan da değilmiş ses.

değiştirmek zorundalar, eğer sarf malzemesi demezlerse :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

saolun teşekkür ederim.hoparlör garantiden değişti sarf malzemesi diyemezler değiştirecek arkadaşlar beni örnek gösterebilirler.hoparlörler bu arada rezalet harbiden.manyetiği çok küçük ama sesi görüntüsüne göre gerçekten iyiymiş.kapı içinden ses bendede var.vol 40 civarında iken bas vururken şöför kapı içi ses yapıyor.zaten kapı takımıni 2  vida tutuyor açma kolunun içinde ve tutacagında gerisi hep geçmeli vida.ses yapması normal gibi geldi. geçmeler çıkmış olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 1 yıl sonra ...

Arabanın kapı içi paneli rahatlıkla açılıyor mu yoksa zorla yapılan bir şey mi?hoparlör yaptırcaz diye bir de kapı içi seslerle de uğraşmayız değil mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

5,7 16 cm

Merhaba,

5,7 demek 5x7" oluyor değilmi? Bu durumda bizim hoparlörler oval olmuş oluyor.  16cm lik yuvarlak hoparlör nasıl uyduruluyor montaj yaparken? Bilgisi olan varmı?

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba,

5,7 demek 5x7" oluyor değilmi? Bu durumda bizim hoparlörler oval olmuş oluyor.  16cm lik yuvarlak hoparlör nasıl uyduruluyor montaj yaparken? Bilgisi olan varmı?

Teşekkürler

[/quote

Benimkine montaj yapan çocuk suntadan kendisi yaptı. etrafını kumaşla kaplamış. çok güzel işçiliği vardı. Orjinal olanı da var heralde, ama nasıl bulabilirsiniz bilemem.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bizim araçların ki oval olduğu için yuvarlak çerçeve ile takılıyor medefeden.Ben ön hoparlörleri pioneer mid bas takımı ile değiştirdim bu şekilde yapıldı.Jbl subwoofer ve jbl anfi ile de gayet güzel oluyor sistem tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba, sattığım 2005 Mazda3'üme fotoğraftaki 6x8" hoparlörleri alıp taktırmıştım ve yuvasına tam oturmuştu.Ses inanılmaz derecede kaliteli olmuştu. Demek aynısını alıp taksam 2011 model kuzumada olacak şıp diye..

post-3994-141695294781_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...