Jump to content

Yeni Mazda 3 Alıyorum Tavsiyeleriniz?

overmars

Tavsiye Edilen Mesajlar

selamlar,

ben de yeni Mazda3 Hatchback Impressive Otm. (beyaz) alıyorum.

öncelikle belirteyim forumdaki konuları inceledim.

- standart olarak 16 inç jant var ama ben 17 istiyordum, 16lar sizde kalacak fiyattan düşme olmaz ama isterseniz 17 takabiliriz dediler. sormayı unuttum o an, 17 inc jant fiyatı nedir acaba? ve gerçekten de 16ları fiyattan düşme imkanları yok mu bilginiz var mı bu konuda?

- egzos, alüminyum kaplama kapı kolları vb gibi ufak eklemeler yaptırmalı mıyım? ve fiyatları hakkında bilginiz var mı?

- almadan önce ve aldıktan sonra yapmamı tavsiye ettiğiniz(veya yapma dediğiniz) şeyleri yazar mısınız?

(kusura bakmayın biraz uykum var, umarım anlatabilmişimdir derdimi :)

iyi geceler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 51
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

valla biz aslında jantları değiştiriyorduk ama sonradan bir baktık ki, elimizde bir kamyon mazda3 jantı olmuş. :D

değiştirmemeyi tercih ediyoruz artık... hehe

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sıfır alıyorsun okuduğum kadarı ile aracı,

normalde mazda da aksesuar seçme şansın olmuyor. yani standar 15-16 geliyor sen fark verip 17 alamıyorsun. böyle bir seçenek olsa aslında daha fazla para kazanacaktır diye düşünüyorum. ben en azından yapardım.

şu andaki fiyatlarını bilmiyorum ama ben aracı alırken araştırdığımda mazda orjinal jantı fiyatına dışarıda jant ve kaliteli bir marka lastik alıyordun. ama dışarıdaki jantlar tabiki orjinalleri kadar kaliteli olmayacaktır bu konuyu da göz ardı etme.

tavisye ettiklerim kapı iç kolları ve hoparlör çerçeveleri, pedal seti, marşbiyel, egsoz ucu. ilk etapda yapabilirsin ve aracın görüntüsünü bayağı bir değiştiriyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o zaman janttan vazgeçmem daha mantıklı. satış elemanı bayan da lastikler eskiyip değiştireceğiniz zaman jantı değiştirin bence demişti, o daha mantıklı sanki.

savashan, "tavisye ettiklerim kapı iç kolları ve hoparlör çerçeveleri, pedal seti, marşbiyel, egzoz ucu." demişsin dikkate alacağım. fakat fiyatları hakkında aşağı yukarı bilgisi olan var mı? yani toplamı 1000-1500 lirayı geçer mi yoksa daha cüzi mi fiyatları?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kapı içi krom kaplama, hoparlör çerçevesi, marşbiyel, egsoz ucu, alçak süspansiyon

1600 lira ödemiştim.  süspansiyon için 300 düş  1300 lira. hadi birazda zam gelsin 1500 lria

nasıl hesap bu yaaa :))

ama sonuç olarak dediklerimi yazdığın fiyat aralığında yaptırabileceğin kanısındayım.

Servislerde aksesuar kataloğu var ve üzerinde parça fiyatları da yazıyor ona bir bak.

ben bendekini kaybettim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kapı içi krom kaplama, hoparlör çerçevesi, marşbiyel, egzoz ucu, alçak süspansiyon

1600 lira ödemiştim.  süspansiyon için 300 düş  1300 lira. hadi birazda zam gelsin 1500 lria

nasıl hesap bu yaaa :))

ama sonuç olarak dediklerimi yazdığın fiyat aralığında yaptırabileceğin kanısındayım.

Servislerde aksesuar kataloğu var ve üzerinde parça fiyatları da yazıyor ona bir bak.

ben bendekini kaybettim :)

teşekkürler :)

pek anlamam ama alçak süspansiyonu ben de düşünmüştüm. görüntü güzel olur şüphesiz de sürüş açısından ne etkileri var?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim araba eksoz ucu ve pedal setiyle birlikte geldi.pedal setini bilemem ama eksoz ucunu mutlaka al derim çok güzel duruyor.

Başkada bu arabaya yapılacak bence hiç bir şey yok.İlla yol tutuşla alakalı filan birşey istiyorsan japonyada çok güzel mod yapan firmaların kule gergileri filan var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

orjinal aksesuar olarak yok ama sislerin altındaki boşluklara led güzel durur diye düşünüyorum, benim yaptırılacaklar listemde var...  8)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkürler :)

pekii bi kaç sorum daha var,

- yan aynalar otomatik katlanıyor mu?

- broşürden bakıyorum da model plakaları kısmında önde aydınlatılmış mazda3 logosu ne ola ki?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lastik havalarını kendi gözünün önünde ayarlattır, biz ayarladık deseler de genellikle gözden kaçıyor, sonra ne biçim yeni araba bu diye sızlanırsın...

Hayırlı olsun, kazasız belasız...:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lastik havalarını kendi gözünün önünde ayarlattır, biz ayarladık deseler de genellikle gözden kaçıyor, sonra ne biçim yeni araba bu diye sızlanırsın...

Hocam aynısını bende yaşadım. Aldım arabayı takır tukur gidiyor dedim 2001 corolla bundan daha iyi imiş bi çuval parayı boşuna verdik dedim. Sesimi çıkarmadım. Hanım da araba çok sarsıyor dedi mi, hanımda anladı ise iş ciddi dedim. bi baktım tekerlerde 40 hava var. Çok şükür

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

selamlar,

- standart olarak 16 inç jant var ama ben 17 istiyordum, 16lar sizde kalacak fiyattan düşme olmaz ama isterseniz 17 takabiliriz dediler. sormayı unuttum o an, 17 inc jant fiyatı nedir acaba? ve gerçekten de 16ları fiyattan düşme imkanları yok mu bilginiz var mı bu konuda?

- egzos, alüminyum kaplama kapı kolları vb gibi ufak eklemeler yaptırmalı mıyım? ve fiyatları hakkında bilginiz var mı?

- almadan önce ve aldıktan sonra yapmamı tavsiye ettiğiniz(veya yapma dediğiniz) şeyleri yazar mısınız?

iyi geceler...

cam filmi cam filmi cam filmi  :clap:

jant degistirirsen ve yay takmaya karar verirsen benim yasadigim sorunu yasamamaya dikkat et.. 225 lastiklerden dolayi camurluga surtme yapti ve yaylari sokmek zorunda kaldim. lastigin 205 veya 215 olsun. yay hakkında konfor vs ile ilgili merak edersen merakini gidermek adina; araba zaten cok sert konforda herhangi bir degisiklik yasamadim ben. ama kasis vb. durumlarda dikkatli olmak gerek.

benim sahsi fikrim; 1500 lira gibi bir butce ayirdiysan araca, bu parayi ufak tefek seylere harcamak yerine direkt janta yatirmak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

selamlar,

iyi geceler...

hayırlısı olsun kazasız belasız

kimden alıyorsun izmir de

cunku ikisi farklı fiyatlar veriyor muhakkak digerine de sor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar Merhaba...

Eski kasa mazda 2009 model 3'ümü yaklaşık 18 ay kullandım.  Fakat şunu söylemek istiyorum Eskiden 10 sene önce aracı aldıktan sonra satarken kar ederdiniz. Şimdi öyle birşey kalmadı. Fakat ben aracımı 18 ay kullandım ve 2 milyar kar ile çok yakın zamanda sattım :) mazda kullanan ardaşlara duyurulur. Mazda değerini koruyor.

Eski kasayı malesef yeni kasa çıkmasına az bir zaman kala almıştım. Yani 5. senenin sonunda almıştım. Şimdi yine HB impressive otomatik düşünüyorum. Aynalarda radar sisteminin olması güzel. Eski kasa mazda yakıt kullanımı en son 10.1 gösteriyordu genelde hep istanbul şehir içi kullandım uzun yola hiç gitmedim. Acaba yeni kasa mazda 3 daha tasarruflumudur. Ona göre karar veriyor olacağım. Bir de hp impressive otomatik son fiyatı bilen var mı? Tavsiyelerinizi bekliyorum. Bazı arkadaşlar eski kasa daha iyidi diyor ben kullanmadığım için bilmiyorum. Kullanan arkadaşlar tavsiyelerinizi yorumlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar

40000 TL kadar bütcem var. Impressive tavsiye edermisiniz. Otomatik daha mı iyi olur sizce. Eski kasaya göre otmatik ne kadar az yakar değer mi sizce?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O kadar Beyaz dedik, Impressive dedik, Otomatik dedik, Komisyonumu alırım..  ;)

ayip ediosun  :D

bide 17 jant istiyodu arkadas. daha ne olsun aradigi araba bende  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

• Yeni Oluştur...