Jump to content

Mazda 3 Son Hız

orhan başara
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Selamlar. Daha önce arkadaşlarımızdan hız testi yapanlar olduğunu biliyorum ama konulara ulaşamadım. 15 gün önce aldığım aracımla 1 saat önce yaptığım testin görüntülerinin son bölümünü yayınlıyorum. Testi yapan arkadaşların yorum ve görüşlerini bekliyorum.

mazda 3 impressive (2010) speed test

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yurtdışında kullanılan impressivle Türkiyedekiler arasındaki fark nedirki oradakiler 235 yapabiliyor asıl bunu çok merak ediyorum :) 220 bize göre iyi bir limit.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hani 185 idi sınır motor freni vardı 185 de. Ben 180 yapıp zorlamadım nasıl olsa kesecek diye. Hoş 180 i de zor yaptık sıka sıka kendimi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yolda eğim vardır diye tahmin ediyorum.. eğimin derecesine ve yolun uzunluğuna göre yapılan hız değişir tabi doğal olarak ama normal şartlar altında yani düz yolda bizim 1.6ların standart halleriyle 185km/sa dolaylarını geçmesi pek mümkün görünmüyor..

eğime bağlı olarak 220 civarını belki az fazlasını da görür ama o arabanın değil yokuşun kerameti, araç düze inince hız 180-185 civarına çekiliyor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben lgp'de 180 yaptım dahada yapacaktım ama lastiklerim kışlık olduğu için yol tutuşu bitiyor 200'ü devirir diye tahmin ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

ben kışlıklarla 190da kalmıştım. biraz daha zorlayabilirdim ama fazlası için yazlık lastik ve eğimin fazla olması gerekiyordu. normalde gerçekten düz yolda, hele kışlıklarla 200 görülmez zaten...

Evet hatırlıyorum bu hıza çıktığını. Bana 1 hafta önce hız denemesine başladığını yazmıştın, o hıza ulaşana kadar da 1 hafta kadar geçmişti. Ancak devrini bulabildi demiştin :D:2funny:  :2funny: Gırgır bir yana, top speed ne ifade ediyor yeterince tork ve hp olmadıktan sonra ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

az önce bende denedim yokuş aşağı 210 gördü, güvenlik sebebiyle 180'i geçmiyor motor otomatik olarak gaz kesiyor olayı da gerçekleşmedi, şaşırdım,sevindim :)  bu özellik hepsinde standart değil mi ??

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

az önce bende denedim yokuş aşağı 210 gördü, güvenlik sebebiyle 180'i geçmiyor motor otomatik olarak gaz kesiyor olayı da gerçekleşmedi, şaşırdım,sevindim :)  bu özellik hepsinde standart değil mi ??

hangi model senin araç

bir ara bende deneyeyim bakalım. servis var demişti bendeki touring araç için.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hangi model senin araç

bir ara bende deneyeyim bakalım. servis var demişti bendeki touring araç için.

2010 mazda 3 hb mt imp benzin, 200'den sonra güven hissi gidiyor ama yol olsa daha da gider yokuş aşağı :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar türkiye ^^ye giren araçlar hız sınırı 180 km  olarak ayarlanıyor. bunun nedenini söylemediler ama yetkili servislerde hız sınırını yükselten arkadaslar varmış bilginize ... :egy: 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar türkiye ^^ye giren araçlar hız sınırı 180 km  olarak ayarlanıyor. bunun nedenini söylemediler ama yetkili servislerde hız sınırını yükselten arkadaslar varmış bilginize ... :egy:

serviste hiçbir şey yaptırmadım ama yukarıda da yazdığım gibi araç gidiyor... bence bunda başka bi olay olabilir ???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Muhtemelen gelen partilerde farklılık vardır... Üretim yetişmedi ise iç piyasaya ayrılan araçlardan yollamışlardır  :tey:

Benim ki harbici japon öyleyse :D:P

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hani 185 idi sınır motor freni vardı 185 de. Ben 180 yapıp zorlamadım nasıl olsa kesecek diye. Hoş 180 i de zor yaptık sıka sıka kendimi.

185 hız limiti yanlış bilmiyorsam 4.vites için geçerli...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

180de takılanlar harbici capon oluyorlar evet  :2funny:

Burak abi'nin mazda6 170te takılı kalıyordu, onun milliyeti ne olaki >:D:2funny: :2funny:

yanlış anlaşılma olmuş sanırsam benim ki takılmıyo :D 

onunki çin malı oluyo galiba  :2funny:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

valla benimkide takılmıyo,otomatik vites için 205 km gayet güzel bir değer gerçi bunu dibe dayama çalışmalarımız devam etmekte :D :D (çocuklar lütfen evde denemeyiniz) :geyik::D:sopa:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla benimkide takılmıyo,otomatik vites için 205 km gayet güzel bir değer gerçi bunu dibe dayama çalışmalarımız devam etmekte :D :D (çocuklar lütfen evde denemeyiniz) :geyik::D:sopa:

senin guzudan daha fazlasını bekliyoruz abi, 205 senin için az :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

senin guzudan daha fazlasını bekliyoruz abi, 205 senin için az :)

valla bende bekliyorum bişeylerde bitmedi işi daha sırada water injection sistem var :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...