Jump to content

Yeni kasa Mazda3 - 1.8 143 beygir Yeni kasa Lancer

sercan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar yeni araba almaya niyetleniyor gibiyim, mazda 3 ten vazgeçesim yok ama 1.8 motor143 beygir lik lancer lar kanıma giriyor. Araç hakkında bilgisi olan varmıdır ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dostum 2 ay önce aldı kuzenim ve geçen hafta biraz turlama fırsatım oldu. öncelikle ilk izlenimim aracın malzeme kalitesi mazda3den aşağı değil, ama ergonomisi ve iç tasarımı (zevke göre değişir) mazda kadar etkileyici değil. lancer mazda3e göre daha yüksek buda biraz spor ruhuna biraz aykırı geldi.  müzik sistemide bana göre baya güzeldi.. aracın performansına galirsek açıkçası 1.8 motor 143hp ye göre hoşuma gitmedi. mazdaya göre daha performanslı olduğu kesin ama aralarında öyle vaybee biyeceğin bir fark ben kesinlikle göremedim. ancak ilginçtir yakıtı mazdaya göre daha iyi gibi araç 1300kmde ve kuzenimin söylediği sakınarak ve korkarak kullanmadığı halde 100kmde yakıtı 8,2lt gösteriyor. mazda da aynı şekilde kullanmaya kalksan 9lt den aşağıya inemezsin. yani kısacası biraz zevkine kalmış bir iş mazda aldıktan sonra birgün keşke lancer alsaydım diyeceksen. kesinlikle mazdaya bakma ama bence neredeyse 10bin tl fazla verecek bir artısını göremedim. ayrıca mazdanın donanım olarakda lancere göre çok daha dolu olduğunu düşünürsen lancer bana pek mantıklı gelmedi. madem alacağım araca 50.000 tl para verebilicem lancere bakmaz gider iyi bir pazarlıkla 26.000 eura ya audi a3 alırdım. ama sonuçta herşey senin zevkine kalmış...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

cevabın çoğu sorumu karşıladı sağolasın:) 0-100 km hızlanma değerleri arasında 2 sn fark var zaten bence lancer ın 10 sn nin altına inmesi gerekirdi fabrikasyon 11.3 sn gibi aklımda kalmış.Yakıt tüketimi lancer larda çok ekonmik olduğunu duymuştum  değerleri mazda 3 ile yakın zaten. İkinci elde aralarında 3-4 bin fark oluyor.  Lancer daha ağır basıyor şu an için neyse deneme sürüşü yapacağım yakında kesin kararı veririm :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

lancer'in 1.8 ini kullanma fırsatı bulmadım ama 1.5 için konuşacak olursam içine oturunca güven veren, ağırbaşlı, oturaklı bir araç. ama iç dizaynı, malzemelerin kalitesi ve rengi, eğreti duran yapısı mazda3'ün ve diğer rakiplerinin bence çok gerisinde.

araç, dar piyasası, ikinci elde değer kaybı, servis-yedek parça sorularını unutturacak kadar bile heyecan uyandırmıyor ki satış rakamlarından da belli herhalde. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teknik özelliklerine bakıyorum da pek iç açıcı değil :)

1.5 motor 109 bg-146nm  0-100: 11.6 sn  maksimum hız :189 km/h

1.8 motor 143 bg-182nm  0-100: 11.3 sn  maksimum hız :192 km/h

ne anladım ben bu işten :D niye fazla para verip 1.8 alayım katkısı ne yani? 143 adet beygir ile 109 adet beygirin farkı bu mudur? :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teknik özelliklerine bakıyorum da pek iç açıcı değil :)

1.5 motor 109 bg-146nm  0-100: 11.6 sn  maksimum hız :189 km/h

1.8 motor 143 bg-182nm  0-100: 11.3 sn  maksimum hız :192 km/h

ne anladım ben bu işten :D niye fazla para verip 1.8 alayım katkısı ne yani? 143 adet beygir ile 109 adet beygirin farkı bu mudur? :D

Bence bi terslik var bu değerlerde, servise gidince ilk iş bunu soracağım. 10 sn nin altına inmesi lazım 2.0 evolar 5.4 sn de 100 km ye ulaşıyor gerçi 295 HP :)

Ayrıva modifiye etmek için lancer alt yapısı daha uygun 3 lere göre, dış ekipmanlar ayrı bir hava katıyor araca. Mazdanında ikinci eli yok diyorlardı ben ilan verdikten 2-3 saat sonra arabayı sattım. Temiz aracın müşterisi hep olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence de değerlerde bir hata var.

Yok eğer değerler doğruysa, o zaman 1,8 in şanzımanında sorun var demektir. Yoksa Ne 143 tane beygir ne de 182 tane torq böyle bir rezalete izin vermez :D

1350 kg ağırlığı var ama bu bir bahane sayılmaz kanımca :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence de değerlerde bir hata var.

Yok eğer değerler doğruysa, o zaman 1,8 in şanzımanında sorun var demektir. Yoksa Ne 143 tane beygir ne de 182 tane torq böyle bir rezalete izin vermez :D

bu değerlere göre 143 beygirin 30-40 tanesi katır-eşşek gibi duruyor  :2funny:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1.8 Lancer 11,3'se gidip 1.6 Hyundai i30 alın.

Bende en donanımlısı vardı 0-100, 11,1'di.

1.6 122HP CVVT (yenilerde 126)

157nm tork.

Son hızı da 200km.

Araç 1368 kg boşu.

Bu hızlanma ve son hıza 225/45/17 orjinal çelik jantlarıyla ulaşıyor.

Ayrıca Prime donanımında, ısıtmalı deri koltuk, 17" çelik jant, sunroof, usb ipod girişli müzik sistemi(harikadır), elektrikli katlanan aynalar, lastik basınç sensörü gibi donanımlar standart.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İki arabayıda kullandım yalnız 1.8 motor değil  ben sizin yerinizde olsam mazda3 alırdım lancer fazla kaliteli gelmedi bana ama civice göre daha iyi yere basıyor performans olarak mazda3' e göre daha seri bir araç 1.8 versiyonu ama  1.5 rezalet ötesi bir performansı var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İ30 hb olduğundan bakmadım, eski 3 üm hb di bu sefer sedan bir araba bakıyorum. 1.5 lancer zati aklımdan bile geçmedi 3 dururken gidipte alınmaz. Cazip gelen 143 beygir ama anladığım kadarıyla hızlanması biraz yalan gibi. İçi konusunda konsola renkli navi. ekran takılınca 3 e azda olsa yaklaşıyor. 3 lerdeki iç konfor 1.8lancer da olsa direk alırdım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Burası Mazda forumu başka markaları söylemem ne kadar doğrudur bilemiyorum ama kullandığımdan beğenebileceğinizi düşündüğüm bir diğer araç da yeni Kia Cerato'dur. İçindeki motor, yürüyen aksam vs. i30'un aynısıdır. Donanımı da oldukça iyidir. Performansı Lancer'dan iyi ve 1.6. Vaktiniz olursa inceleyip test sürüşünü yapın derim.  ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-mitsubishi-lancer-f1-sanzuman-hatasiz-sadece-30-000-km-de-30923055/detay

Arabada f1 şanzıman var hızlanma 11.3  :2funny: Fiyatıda 37 tl , mazda 3 ler 40 larda geziyor  :ohmy:

cerato yu gördüm çok hoşuma gitti dış dizayn, içini görmedim. sayfasından teknik verilerine bakayım bi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lancer'ın dashboard'u kesinlikle iğrenç.

Cerato'nun da içi iyidir ama en iyi dashboard i30 ve yeni Astra'da bana göre.

2876.jpg

Cerato

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...