Jump to content

Ebay'dan parça getiren var mı?

unutulmayanlar
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

herkese selam

herkesin bildiği gibi ülkemizdeki (mazda) parça ve orjinal aksesuar fiyatları el yakıyor.bu konuda ebay sitesinden daha hesaplı parça ve aksesuar siparişi eden arkadaşlarımız olabilir.deneyimi olan arkadaşlar buraya detaylı olarak neler getirtebiliriz.hacmi ne kadar olmalı.gümrükte sorun olur mu?gibi detayları yazarlarsa sevinirim.( mps tampon,rüzgarlık gibi ebatları olan parçalar)şimdiden teşekkürler

öncelikle ben başlıyım

2 sene önce amerikadan 97 golf gti distribütör sipariş ettim ve geldi.servisin verdiği fiyat 800 tl.ben 140 tl'ye kargo dahil sıfır kutusunda ve orjinal olarak aldım.

şuanda mazda 3 orjinal navigasyon ve 6'lı mp3 çalar niyetim var.fakat türkiye'de çalışır mı?uyumlumu bilmiyorum.http://cgi.ebay.com/ebaymotors/04-05-06-07-08-09-Mazda-3-Mazdaspeed-3-Navigation-OEM-_W0QQcmdZViewItemQQitemZ110487107198QQptZCarQ5fAudioQ5fVideo

görüntüler

indexoh.jpg017scaled600.jpgbs0a79egx.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bülent (uyumsuzelement) getirtti ama hesaplıdan kastını bilemiyorum. Çok da ucuza gelmedi . Ayrıca bunları artık belirli bir fiyat farkıyla Türkiye den de bulabiliyorsun.

Haa bir de konunun Mazda Dünyasi ve 323 bölümü ile alakası nedir ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bülent (uyumsuzelement) getirtti ama hesaplıdan kastını bilemiyorum. Çok da ucuza gelmedi . Ayrıca bunları artık belirli bir fiyat farkıyla Türkiye den de bulabiliyorsun.

Haa bir de konunun Mazda Dünyasi ve 323 bölümü ile alakası nedir ?

mazda 3 bölümünü bulamadım.(hala zorlanıyorum sitede) :D konuyu ilgili bölüme taşıyabilirsen sevinirim.

hesaplı derken mesela 1000 tl'lik bir parça yada aksesuar 500-600 gibi rakamlara gelebiliyo.böyle birkaç olaya denk geldim.he şunuda söyliyim dediğin gibi bazı parçalarda türkiyeye göre aşırı pahalı.ama genelde uygun fiyatlar var.tabi çalışmama uyum sağlamama gibi riskleride var

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Her teknik bölümün modelle ilgili bölümü var

Forum linkine bastıktan sonra altta Modifiye, onun altında Kabiniçi ve Ses sistemleri , onun da alt bölümü olarak Mazda3 ü görebilirsin ;) O kadar da zor değil forumun yapısı :) Biraz abartıyorsun bence :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bülent abinin getirdiği normal teybin olduğu yere uyumlu.sahibinden.com.da var bunlardan.tabi oda güzel.benim bahsettiğim torpido üstü ekran,vitesin yanında joystikli ayar düğmeleri filan var. konuyu taşıdığın için teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

bülent abinin getirdiği normal teybin olduğu yere uyumlu.sahibinden.com.da var bunlardan.tabi oda güzel.benim bahsettiğim torpido üstü ekran,vitesin yanında joystikli ayar düğmeleri filan var. konuyu taşıdığın için teşekkürler

her 2 ekrandan da benim arabada takılı çalışır halde, senin dediğin vites yanındaki düğmeler navigasyon için ve hiçbir şekilde çalıştırmanın mümkünü yok zira fabrika cıkısı modellerin kablolamaları bile farklı ve sadece navigasyon calışır o ekranda dvd falan izlenmez bilgine...ancak yan sanayileri mevcut 3 adet av girişi 1 adet rgb ve geri görüş kamerası girişi onu alırsan birde dvd player alacaksın
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

her 2 ekrandan da benim arabada takılı çalışır halde, senin dediğin vites yanındaki düğmeler navigasyon için ve hiçbir şekilde çalıştırmanın mümkünü yok zira fabrika cıkısı modellerin kablolamaları bile farklı ve sadece navigasyon calışır o ekranda dvd falan izlenmez bilgine...ancak yan sanayileri mevcut 3 adet av girişi 1 adet rgb ve geri görüş kamerası girişi onu alırsan birde dvd player alacaksın

katılıyorum bülent abi.dvd izlemek gibi bi düşüncem yok sadece navigasyon amaçlı kullanmak için düşündüm.dediğin gibi fabrika haricinde sonradan uygulama randıman vermeyebilir.benimde öğrenmek istediğim bu acaba harita desteği türkiye'ye uygun mu. diye. 6'lı mp3 çalardan bilgin var mıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

aracın orjinal navigasyonu zaten çalışmıyor Türkiye de, onun dışında eğer yan sanayi olan ekranı alırsan(rgb girişli) onu çalıştırmanın bir yolu var, Garmin in karakutu diye tabir ettiği, ekranda navigasyonu görebileceğin ama ayrı bir uzaktan kumandayla kullanabileceğin bir sistem bana pahalı ve tatminkar gelmemişti,6lı mp3 player alana dek daha ucuza xcarlink tarzı bir usb giriş aparatı alsan binlerce parçayı dinlersin fazla masraf etmeden

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bose sistem uyumlu var.bizim orjinal teypleri ilanlarda 400-500'e satanlar var.aradaki mp3 farkını ekleyince biraz mantıklı geliyo.ama radyo frekans farkı var galiba.bizdeki gibi buçuk yokmuş.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2006-Mazda-3-MP3-CD-Changer-w-o-Bose-w-o-driver-info-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem334dcb655aQQitemZ220348507482QQptZCarQ5fAudioQ5fVideo

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gümrükte takılmazsa getirtebilirsin.Yanlış hatırlamıyorsam 150 dolar' a kadar gümrüğe takılmıyordu. Ben de dahil olmak üzere birçoğumuz oradan alışveriş yaptık.Benim aldığım gümrüğe takılmadı fakat takılıp da çözenler de var.

Bu arada 40 dolar da kargo ücreti var o spoilerin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fiyatı takılmıyor. Boyutu gümrüğe takılır mı? Büyük parça diye vergi almaya çalışırlar mı? Diyelim ki aldılar ne kadar alırlar?

Kargo ücretini de koysak bile elde var kar en az 500 TL.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Boyutu çok büyük olursa açıp içini bakıyorlar bildiğim kadarıyla.Bunu Bülent abi (uyumsuz element) daha iyi bilir. Ben shark fin antenna getirttim boyutu küçüktü hiç bir yerde takılmadı. Ama spoiler takılır mı veya takılırsa gümrükte ne şekilde çözülür uyumsuz abiye sormak lazım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

ben tavan spoileri getirtmiştim gümrüğe takılmadı ama posta işleme merkezine takıldı zira eşek kadar bir kutuydu gittim 3 TL ardiye parası ödeyerek aldım bedelinin düşük yazılması ve özellikle belirtiyorum normal posta ile gönderilmesi çok önemli hatta ben arabayı alçaltmak için Tein marka htech yay getirttim o ağırlıkta bişey bile gümrüğe takılmadı posta idaresinde kalıyor sadece

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben tavan spoileri getirtmiştim gümrüğe takılmadı ama posta işleme merkezine takıldı zira eşek kadar bir kutuydu gittim 3 TL ardiye parası ödeyerek aldım bedelinin düşük yazılması ve özellikle belirtiyorum normal posta ile gönderilmesi çok önemli hatta ben arabayı alçaltmak için Tein marka htech yay getirttim o ağırlıkta bişey bile gümrüğe takılmadı posta idaresinde kalıyor sadece

TAvan spoiler ı ve yay takılmadı ise bu da sorun olmaz kanımca. Satıcı ile konuşup fiyatını düşük göstermek ve posta ile gönder demek mi gerekiyor, satıcı ile mi anlaşmak gerekiyor? Postayada cüzi bir miktar ödeniyorsasorun olmaz..

750 tl'yi serviste mi? aksesuar satan mağaza filan mı verdi.

Serviste arabayı ilk aldığımda teslim almadan takılsın istedim ama bu fiyatı görünce vaz geçtim. (Lastikleri arabayı teslim aldığım gün söktürüp iyi bir şey taktırayım düşüncesi de vardı o yüzden vaz geçtim. 4 lastik parasını kıytırık spoilere vermek istemedim. Lastikleri de yapmayı unuttum arabanın heyecanı ile keşke lastikleri ilk alırken halletseymişim.)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

iyi yapmışsın.önce arabanın gerçek ihtiyacı olan şeyler.lastiklerden şikayetin var mı?çabuk aşınma gibi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ebay de 50 nin üstünde işlem yaptım. Kaporta parçaları genelde takılır. Far stop amortisör yay seti motor parçaları genellikle geçer. Değer olarak değilde büyüklük daha önemli. Ancak herşey gümrükteki memurun insiyatifine kalıyor. O verirse alıyorsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

peki diyelimki gümrüğe takıldı.bu parça satıcıya geri dönermi.yoksa gümrük satış listesinemi eklenir. ve satıcı parayı geri iade edermi acaba

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...