Murat b

otomatik şanzıman bakım masrafı

Şimdiye kadar her hangi bir bakımda otomatik şanzumana bakım yapıldı mı?Yapıldıysa neler yapıldı.Kaç bin de ve en önemlisi kaç lira tutdu.

Arabam yaklaşık 90.000 km oldu.Yavaş yavaş vakti geliyordur.Şimdilik bir sorun yok ama merak ettim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Murat şanzımanda herhangi bir problem yoksa bakım gerekmez sadece her 10 binde yağı kontrol edilir ve 100bin kmde de yağ değiştirilir bu işlemin yakın zamandaki maliyetini vereyim zira ben şanzımanı kuvvetlendirmek için yaptığım işlem sonrasında komple yağını ve yağ filtresini değiştirdim

serviste mazdanın anlaşmalı olduğu marka şanzıman yağı litresi 26TL+kdv ki 5.5 -6 lt alıyor komple boşaltınca ,şanzıman yağ filtreside yanlış hatırlamıyorsam 114Tl+kdv lakin bunun değişmesi gerekirmi bilemem gerekirse  sanzıman karterinin sökülmesi gerek +işçilik

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.