Lupara

Elektrikli Ayna ve Çakmak Çalışmıyor (99 323)

merhaba arkadaşlar.

99 model aracımın çakmağı çalışmıyordu. Bir elektrikçide yeni çakmak taktık. Arabanın çakmağından dumanlar çıkmaya başladı.Aynı elektrikçiye  tamir ettirdim.Hatta diğer kablolarıda kontrol ettirdim.

Bir sorun yoktu. Ta ki düne kadar.

Teybin altında hava sıcaklığını be saati gösteren panelde alektrik olmadığını, Ardından elektrikli aynanın çalışmadığını farkettim.Arabadan inerken de araba beni çarptı.

soun ne olabilir?

Bağlantıları bildiği için tekrar aynı elektrikçiye mi gideyim bilmiyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arabadan inerken çarpmasının arabayla alakası olduğunu sanmıyorum. Sizin üzerinizdeki statik elektrikten kaynaklanmıştır büyük ihtimalle. Arabadaki elektrik kaynağı 12 Voltluk bir akü sadece ve 12 Voltu hissetmezsiniz bile.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Araçta birden fazla cihaz aynı anda çalışmamaya başlamış anladığım kadarı ile. Bana sigorta problemi gibi göründü. Sigorta şeması ve kutusu varsa kontrol edebilirsin

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

çakmaklıktan duman geldiğinde bazı kablolar eriyip birbirine yapışmış olabilir.aman dikkat benzer olay başıma geldi.elektrikçiye gidip sigortalara baktır eğer sağlamsa aynanın dibindeki kabloya elektrik gelip gelmediğine baksınlar( o cihazın adını unuttum).en sağlam sonuca bu şekilde ulaşabilirsin.geçmiş olsun

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Araçta birden fazla cihaz aynı anda çalışmamaya başlamış anladığım kadarı ile. Bana sigorta problemi gibi göründü. Sigorta şeması ve kutusu varsa kontrol edebilirsin

katılıyorum,sigorta olabilir...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

çakmaklık ayna ve saat eski 323lerde aynı sigortaya bağlıydı 99 modeldekini bilmiyorum ama sigortaları kontrol ettirin tahminen sizin elektrikçi çakmaklıgı söktüğünde diğer yerlere de zarar vermiş olabilir acele edin derim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Cevaplar için teşekkürler.

Bugün elektrikçiye gittim.Sigortayı değiştirdi. Şase ihtimaline karşı  biraz turladık. Bir sıkıntı olmadı. Ama sigortanın yanmasına sebep olan şey halen kafamı kurcalıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sanırım kablolardan birkaçı erimiş olabilir yada değişen çakmaklık parçası fazla akım çekmiştir kablo birbirine değince sigorta atmıştır gibi bir seneryo olabilir sanırım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.