Guest Murat KIRBOĞA

Yeni Mazda 3'ün camları anahtardan açılmıyor mu?

Bu konuda 25 ileti var

Valla ben beceremedim. Ama eski kasa Mazda 3'ü olan arkadaş anahtardan açıyordu...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yapma ya öyle bi özellik mi wardı :D ?? eski kasa sahiplerini bu konuya bekliyorum :):)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yapma ya öyle bi özellik mi wardı :D ?? eski kasa sahiplerini bu konuya bekliyorum :):)

wukill kızıştırma ortalığı şimdi... :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

okan abi >:D bu yeni kasa eski kasa farkları eni çok şaşırtmaya başladı biri anahtarla cam açıyo ötekinde hararet göstergesi yok anladım ben bu işi :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yeni kasalardaki farkı söylede anlayabilirsiniz sanırım. yanlışım olursa düzeltin.

yedek anahtarda sustalı ise camlar kumandadan açılıp kapatılabiliyor. eğer yedek anahtar sadece anahtar şeklinde ise kumandadan camlara müdahale edemiyorusunuz. Okan arkadaşımız bu özellliğin olup veya olmadığı araçların kodlarını daha önceki yazılarda göndermişti.

benimki açıyor sorun yok :)  89. yıl serisi işte gözünü seveyim :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

peki eski kasalarda ne şekilde açılıyor ,anlatırmısınız.kumandaya basılımı tutuyoruz?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2011 modellerde anahtardan cam ve sunroofları acma kapama ozellıgını kaldırmıslar.ayrıca rvm nın yerını degıstırmısler.rvmnın gostergesı bızımkılerde aynanın camında ıken yenı modellerde aynanın kapıya bakan kısmına koymuslar.yanı volvo modelı yapmıslar.buyuk ıhtımal malıyetı azaltmak adına yapılan  bır uygulama  dıye dusunuyorum..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

peki eski kasalarda ne şekilde açılıyor ,anlatırmısınız.

açma düğmesine uzun süreli basmakla,4 camı aynı anda açabiliyorsunuz,kapama düğmesini uzun süreli basmakla da 4 camı aynı anda kapatabiliyorsunuz(sunroofu değil)...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

benim ki de 2010 model imp.. anahtarla açılıp kapanabiliyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2006 model ama uzun süre basmama rağmen ne açtı nede kapadı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2006 modellerde yok.Makyajlılarda var o özellik.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yeni kasalardaki farkı söylede anlayabilirsiniz sanırım. yanlışım olursa düzeltin.

yedek anahtarda sustalı ise camlar kumandadan açılıp kapatılabiliyor. eğer yedek anahtar sadece anahtar şeklinde ise kumandadan camlara müdahale edemiyorusunuz. Okan arkadaşımız bu özellliğin olup veya olmadığı araçların kodlarını daha önceki yazılarda göndermişti.

benimki açıyor sorun yok :)  89. yıl serisi işte gözünü seveyim :D

yedek te gerçek te sustalı anahtar :D

savaşhan senin adına üzgünüm :egy:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

way anasını satıyım neler varmış da haberim yok savaş abi en güzeli zaten moderleşmiş olmayan 89.cu yıl serisi koçum benim :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2011 mazda impressive AT. Sürücü tarafındaki cam bile anahtardan kapanmıyor. TAmamen kaldırmışlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Evet bunu bilmiyordum... en azından kontak acmaya gerek kalmaması iyi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

açma düğmesine uzun süreli basmakla,4 camı aynı anda açabiliyorsunuz,kapama düğmesini uzun süreli basmakla da 4 camı aynı anda kapatabiliyorsunuz(sunroofu değil)...

sunroofu da kapatıyor açıyor benimki bi yanlışınız olmasın ???

Evet bunu bilmiyordum... en azından kontak acmaya gerek kalmaması iyi.

bazen bende dışarı çıkıp kumandadan kapatmayayım diye arabadan inmeden kapatayım diyorum kontağı açmadan, ama cam kapanana kadar tuttması sinir ediyor beni, sanki bi gün sürüyo gibi geliyo bana o camın kapanması  >:( onu beklemektense kontağı çevirip basıyorum cama :D aynı duygulara arabanın dışından anahtara basılı tutup kapatırken de kapılıyorum, arabadan indik kapıları kilitledik ee bi saat bekliyoruz camlarda kapansın diye  :kafa:

arkadaşımda honda cıvıc var, onun şöför tarafındaki camda dahi yok, kontak açık kapalı motor çalıyo çalışmıyor farketmiyor,  camı otomatik açıp kapama yok, illa tuttacaksın açılsın kapansın diye

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sunroofu da kapatıyor açıyor benimki bi yanlışınız olmasın ???

bazen bende dışarı çıkıp kumandadan kapatmayayım diye arabadan inmeden kapatayım diyorum kontağı açmadan, ama cam kapanana kadar tuttması sinir ediyor beni, sanki bi gün sürüyo gibi geliyo bana o camın kapanması  >:( onu beklemektense kontağı çevirip basıyorum cama :D aynı duygulara arabanın dışından anahtara basılı tutup kapatırken de kapılıyorum, arabadan indik kapıları kilitledik ee bi saat bekliyoruz camlarda kapansın diye  :kafa:

arkadaşımda honda cıvıc var, onun şöför tarafındaki camda dahi yok, kontak açık kapalı motor çalıyo çalışmıyor farketmiyor,  camı otomatik açıp kapama yok, illa tuttacaksın açılsın kapansın diye

evet yeni kasalarda sunroof'u da açıp kapatıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bende sunroof ta açılıp kapanıyor...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

beklemek kötü olsada bi bakıma iyi yönü var.. benim eski meganeda çift tıkla tam kapatıyordu ama açmıyordu. sıcakda camları aralık bırakamıyordum..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

beklemek kötü olsada bi bakıma iyi yönü var.. benim eski meganeda çift tıkla tam kapatıyordu ama açmıyordu. sıcakda camları aralık bırakamıyordum..

evet o da kötüymüş ya..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.