Jump to content

Çok çaresiz kaldım yardım edin arkadaşlar

overmars

Tavsiye Edilen Mesajlar

Her konudada yazıyorum ama bir golf tsi dsg almaya kalkasanız 55000tl vereceksiniz bu sene arkadaşım aldı plaka masrafları dahil 56000küsür tl 1.4 tsi 122 dsg şanzıman ama gel gelelim araçta mercekli far bile yok + 7 ileri dsg şanzıman garanti bittikten sonra arızalanıp komple şanzıman değişimi için sadece şanzıman için 18000 ila 22000tl arası bir fiyatı var söylemeden edemedim :D

Bunu alıntı yapayım, ileride lazım olur falan :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 49
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

gözlerimi yaşarttın  :2funny:

8falfli aft motorluyuz ama gerçek bu :D

+1.2 tsi çıkmış seatta 105 bg hemide 33000tlden başlayan fiyatlarla o fiyata polo satıyorlar  :egy: :egy: sayısal loto şansınızı deneyin bana çıkmaz demeyin  :2funny: :2funny:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

selamlar,

geçen ay "Ben de yeni mazda 3 alıyorum tavsiyeleriniz?" şeklinde bir başlık açmıştım ama hala alamadım.

hemen konuya gireyim, ailem MAZDA almamı istemiyor.

annemin ve babamın arabadan hiç anlamadığını ilk olarak belirteyim. babam kulaktan dolma bilgilerle haraket ediyor, mesela golf alalım sağlam araba diyor, o paraya (45bin) 10 daha eklerim Bmw alırım diyor. kuzenle konuşmuş o da Mazda'nın ikinci eli yok, satamazsın demiş.

daha devamı var,

hyundai getz sahibi babam hyundai servisine sormuş adam da Mazda almayın ikinci eli yok ve yolda kalsan servisi yok bişeyi yok demiş ve Chevrolet Cruze almamızı tavsiye etmiş.

ben de artık kendimden şüphe etmeye başladım.

o kadar mı kötü bu Mazda yaa?

Mazda3'e 45.000 vermek aptallık mıdır?

korkuyorum, alırız Mazda3'ü ya sürekli sorun çıkarırsa aileme mahçup olursam diye..

gayet samimi bir şekilde yazıyorum bunları, objektif olarak cevap verin Allah aşkına. artık o kadar zor durumda kaldım ki yardımınıza gerçekten ihtiyacım var.

Mazda, özellikle Mazda3 kullanan arkadaşlar,

ben nasıl ikna edicem ailemi? çok araştırdım internette olumsuz yorumlara pek rastlamadım. bugün Cruze'a bakayım dedim ilk açtığım forum sitesinde bir sürü sorundan bahsetmişler, hemen soğudum Cruze'dan.

Mazda3'le "aynı donanımdaki" Golf veya Astra veya aynı sınıf araçlar fiyatı 55.000'e dayanıyor.

yine soruyorum Mazda3'e 45.000 vermek aptallık mıdır?

yardımınıza gerçekten o kadar ihtiyacım var ki, 45.000 kolay kazanılmıyor ve ben senede 1 araba değiştirebilen biri değilim. bu bana ailemin alacağı son araba olacak.

teşekkürler.

1-Mazda Japon aracıdır, Japonlar herşeyi mükemmel ötesi yaparlar.

2-Mazda 3 ile bir test sürüşü yaptınmı? Ben bu aracı Amerikada kullandım, açıkcası araca hasta oldum, harika bir yol tutuşu var, araba sanki yolda gitmiyor, kayıyor gibi, yol tutuşu hiçbir araçta görmedigim kadar mükemmel.

3-Annen baban arabadan ne anlasın kardeş, 3 sene Hyundai Accent kullanmış birisi olarak Mazda ile Hyundai aracı kıyaslamak bile hata.

4-İkinci eli yok diye bir şey yok, artık internet var, istedigin aracı istedigin fiyattan satarsın, sahibinden.com ilanları milyonlarca insana ulaşıyor. Her malın alıcısı vardır. İkinci eli var diye neden daha düşük kaliteli araç alasınki?

5-Mazda kötü marka değil, yurtdışında çok yaygın. Amerikalılar her zaman Japon aracı alır, neden çünkü mühendislik harikasıdır Japon araçları, hem dayanıklı hem az benzin yakar diğer araçlara göre

6-Senin o Cruze dedigin araç Amerikan aracıdır, Amerikan aracları cok benzin yakar, Japon teknolojisinden geridir.

Benim sana tavsiyem ilk müsait zamanında Japonyaya bir tatile git. Git gör de, nasıl bir ülkenin yaptığı aracı alıyorsun aklın hayalin duracak. Araba teknik bir makinadır, bu işi Japonlardan daha iyi yapan yok.

Bütün Mazda bayilerini haberdar et arac alacagından, sıkı pazarlık yap, alacagın hediyeleri, park sensörü, bakım çeki, vs hepsinin sıkı pazarlık et. Bu aracı almaktan korkma. Millet öteki dandik aracları alıyor korkmuyor da sen Mazdadanmı korkuyorsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

en iyisi ailenle beraber mazdayla test sürüşü yapın.birde ailenin tavsiye ettiği araçla test yapın.daha sonra aradaki farkı karşılaştırırsınız. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar öncelikle hepinize teşekkür etmek istiyorum.

yazdıklarınızın hepsini bir kaç kez okudum, o kadar içim rahatladı ki anlatamam :)

cevap vermiyorum diye ilgilenmediğimi sanmayın, aksine her dakika kontrol ediyorum cevap gelmiş mi diye.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Onur arabayı İzmir'den alacaksınız sanırım, Yeni Oto'ya test sürüşüne veya pazarlığa gitmeden bir gün önce bana haber ver özelden, 45 bin nerden çıktı, daha uygun alırız..:)

Aslında hiç anlamıyoruz demeseydin temiz bir ikinci el bulmanızı önerirdim ama bu durumda sıfır daha iyidir..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

opel almanyanın tofaşıdır...

mazda kulübünde mazda dan kötü bahsedilmesi beklenemez ama zaten mazda da bu övgüleri hakediyor

düşünmeye bile gerek yok tabi ki mazda teknik detayları bazı arkadaşlar yazmış zaten tekrara yazmama gerek yok

bu arada annen ve babanın mazda hakkında bilgi sahibi olmadığını hatta babanın golf ve bmw almak istediğini söylemişsin ola ki mazda aldın ve babanı dinlemedin ailenle aranda ihtilaf oluştu  :fiuw:  yeni bir evlat olarak ailene kabul edilmek isterim baban hangi arabayı söylerse onu alırım  :egy: 40 (yazı ile kırk) yaşından sonra ancak mazda alabildim keşke senin gibi ailemde bana 20 li yaşlarda araba alabilseydi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest japon :)

45000 üstüne 10000 daha ekleyip 55bine çıkmak konusunda babanız ciddiyse -opel insignia-

Kesinlikel katılıyorum

Opel insignia turbu....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

opel diyorum almanyanın tofaşı diyorum hala ısrarla opel diyorlar anlayamıyorum!!!

madem rakam 55000 lere dayandı

bmw (3 serisi)

audi 1 (yeni bir seçenek görmekte fayda var tam bir 20 li yaş aracı)

ancakkkk

hiçbirisi donanım olarak mazda 3' e yetişemiyor...

son seçenek

55000 tl var ya baba bu rakamı gözden çıkarmış madem

ee oğul da mazda da ısrarlı neden mx5 düşünmüyoruz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

opel diyorum almanyanın tofaşı diyorum hala ısrarla opel diyorlar anlayamıyorum!!!

madem rakam 55000 lere dayandı

bmw (3 serisi)

audi 1 (yeni bir seçenek görmekte fayda var tam bir 20 li yaş aracı)

ancakkkk

hiçbirisi donanım olarak mazda 3' e yetişemiyor...

son seçenek

55000 tl var ya baba bu rakamı gözden çıkarmış madem

ee oğul da mazda da ısrarlı neden mx5 düşünmüyoruz

yok be abi bmw bi yere kadar.ben 1 senedir bmw aradım.e36-e46 hemen hemen 200 arabaya baktım.hepside ya motor yaptırmış yada sandık motor getirmiş yada vanosları arızalı vs.japonlar yine en iyisi :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir ay öncesi C-max arabamı sattım ve yaklaşık 1 aydır da araba bakıyordum nasıl bir araba olmalı ve hangi marka olmalı. İnanın neleri düşünmedim tüm markaları yan yana koydum. Bir türlü karar veremiyordum ki bir arkadaşım 2010 Mazda 3 ün içini dışını gösterdi ahhhhaaaaa dedim işte arabam bu donanım var şekil var konfor var var oğlu var ve tüm diğer arkadaşlarımın ailemin itirazlarına rağmen gittim ve aldım. Aldıktan sonra da herkes arabaya mest oldu o da ayrı bir mevzu.

Kesinlikle Cruze dan uzak durun arabayı test ettim araba gitmiyor bile. Arkadaşların dediği gibi test sürüşüne gidin ve donanım fazlalıklarıyla vurarak ikna etmeye çalışın.

Son olarak kesinlikle mazda. ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tekrar teşekkürler arkadaşlar. bugün bir olaya şahit oldum,

taksiye bindik arkadaşla mazda'dan konuşuyoduk, adam lafa atladı ne almayı düşünüyosunuz diye. ben mazda dedim, adam başladı saydırmaya, mazda'dan uzak durun yanına yaklaşmayın aman abii yedek parçası çok pahalı falan filan. biz dedik sen olsan ne alırsın, ford alırım dedi.

yaa siz o kadar güzel şeyler yazmışsınız ki aşık oldum mazda3'e ama etraftan böyle şeyler duymak da adamın moralini bozuyo. taksici 45li yaşlardaydı, zaten pek kaale almadım dediklerini ama dediğim gibi insan bunları duyunca acaba mı diyo.

sonra geldim yazdıklarınızı baştan aşağı okudum, tekrardan aşık oldum mazda'ya...

paylaşmak istedim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

banada birkaç sene önce bi arkadaşım beni gıcık edene kadar böyle konuşuyodu.arabayı aldıktan sonra yanıma bindi başladı çok güzelmiş falan diye dibi düştü.hani dedim kötüydü ya kanka ben başka arabalardan kastettim falan geri vites yaptı.sadece şunu söylüyorum 2-3 defa mazdaya binmeyen tecrübe etmeyen bana yorum yapmasın  :D  :tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

taksiye bindik arkadaşla mazda'dan konuşuyoduk, adam lafa atladı ne almayı düşünüyosunuz diye. ben mazda dedim, adam başladı saydırmaya, mazda'dan uzak durun yanına yaklaşmayın aman abii yedek parçası çok pahalı falan filan. biz dedik sen olsan ne alırsın, ford alırım dedi.

yaa siz o kadar güzel şeyler yazmışsınız ki aşık oldum mazda3'e ama etraftan böyle şeyler duymak da adamın moralini bozuyo. taksici 45li yaşlardaydı, zaten pek kaale almadım dediklerini ama dediğim gibi insan bunları duyunca acaba mı diyo.

sonra geldim yazdıklarınızı baştan aşağı okudum, tekrardan aşık oldum mazda'ya...

Şuan kafanızın çok karıştığı belli oluyor.En iyisi babanızı alıp cruze'nin test sürüşüne götürmeniz sonrada Mazda 3 test sürüşüne götürün, aradaki farklarını bakın görün ondan sonra karar verin .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir ay öncesi C-max arabamı sattım ve yaklaşık 1 aydır da araba bakıyordum nasıl bir araba olmalı ve hangi marka olmalı. İnanın neleri düşünmedim tüm markaları yan yana koydum. Bir türlü karar veremiyordum ki bir arkadaşım 2010 Mazda 3 ün içini dışını gösterdi ahhhhaaaaa dedim işte arabam bu donanım var şekil var konfor var var oğlu var ve tüm diğer arkadaşlarımın ailemin itirazlarına rağmen gittim ve aldım. Aldıktan sonra da herkes arabaya mest oldu o da ayrı bir mevzu.

Kesinlikle Cruze dan uzak durun arabayı test ettim araba gitmiyor bile. Arkadaşların dediği gibi test sürüşüne gidin ve donanım fazlalıklarıyla vurarak ikna etmeye çalışın.

Son olarak kesinlikle mazda. ;)

Ustam Ford arabamı ya...Ben Ford Focus ile otobanda ölüyordum az kalsın, kaza yaptım. Ne kadar dandik bir arabaymış arkadaş, hantal kalıyor Japon aracına göre. Bak hem Ford kullandım, hem Mazda, yahu arada dağlar kadar fark var, Mazda inanılmaz çevik, zıpkın gibi fişek gibi araç . Forda para vermem.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1-Taksici ne anlar arabadan, hayatı boyunca Şahin Doğan sürmüş taksici, son 5-6 yıldır az daha iyi modele binen kişiden tavsiye alman mantıklı degil.

2-Mazdada yedek parçaya ihtiyacın olmayacak en az 10 sene, Mazda arıza yapmayacagından yedek parcayı unut, zaten ilk 3-4 sene kasko yaptırcaksın, sanane yedek parcadan, kaza yapsan zaten kasko ödeyecek.

3-Piyasada kaç tane Mazda taksi gördün, ticari taksi Mazda yokki sana ticari taksi süren adam tavsiye versin, Hyundai Accenti sorcaksan tamam her yerde kullanıyorlar ama Mazda süren ticari taksi şoförü daha tanımadım.

4-Amerikada insanlar Forddan kaçıyor ya, adamlar varsa yoksa Japon aracı diyo, hatta ikinci el fiyatlarında bile fark var, ben araç alacağım zaman baktım 2002-2003 Focuslar 2-3 bin dolar iken, 2001 model toyota mazda honda japon araclar 5 bin dolar civarı idi.

5-Sen Mazda 3ü test ettinmi hiç? O arabayı süren zaten yol tutuşunu görünce başka araca bakmaz daha.

Bir de babanda Hyundai Getz var demiştin demi, ona sorsana bir benzin tüketimi nasıl? 1.4 benzinli modelse aynı model motorlu accent kullandım, adamı batırır Hyundai benzinli araç, su gibi benzin tüketiyor. Motor konusunda Japonlar bir numara

Mazdanın ikinci eli yok olayı da hikaye. 1990-1993 model arası Mazdalar bile kapış kapış gidiyor 7-10 bin tl arasına

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ustam Ford arabamı ya...Ben Ford Focus ile otobanda ölüyordum az kalsın, kaza yaptım. Ne kadar dandik bir arabaymış arkadaş, hantal kalıyor Japon aracına göre. Bak hem Ford kullandım, hem Mazda, yahu arada dağlar kadar fark var, Mazda inanılmaz çevik, zıpkın gibi fişek gibi araç . Forda para vermem.

Ben de Focus ve Mazda3 kullanıyorum. Aralarında ahım şahım bir fark yok. Aynı sınıfın araçları sonuçta. Yol tutuşları hemen hemen aynı konforları neredeyse aynı direksiyon tepkileri bile neredeyse aynı. Fanatik olmayalım bence. Mazda sorunsuz ona bir şey demiyorum ama diğer araçları da yerden yere vurmaya gerek yok.2009 ford focus dizel kullanıyorum 65 000 civarında henüz bakım haricinde servise gitmedim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de Focus ve Mazda3 kullanıyorum. Aralarında ahım şahım bir fark yok. Aynı sınıfın araçları sonuçta. Yol tutuşları hemen hemen aynı konforları neredeyse aynı direksiyon tepkileri bile neredeyse aynı. Fanatik olmayalım bence. Mazda sorunsuz ona bir şey demiyorum ama diğer araçları da yerden yere vurmaya gerek yok.2009 ford focus dizel kullanıyorum henüz bakım haricinde servise gitmedim.

Siz her iki aracın da yeni modelini kullanmışsınız.

Benim kullandığım Focus 2003 Mazda ise sanırım 2004 modeldi. Anlaşılan uzun vadede farklar ortaya çıkıyor, Ford berbattı, ama Mazda çok iyiydi. Japon araçları zaten kalite ve dayanıklılıklarıyla meşhurlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şirketimizin kiralık araçları focus idi 80 km yol yaptım 2 gün bacaklarım ağrıdı. Çok sallayan çok yoran bir  araç nasıl kullanıyorsunuz anlamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

• Yeni Oluştur...