Jump to content

Temiz Lantis ?

Guest AltanTezcan

1999 golf mü(1,6 en full) 1998 lantis mi(1,8 en full)  

12 oy

1. 1. 1999 golf mü(1,6 en full) 1998 lantis mi(1,8 en full)

• Golf
      4
    • Lantis
      4
    • Hemen hemen aynı
      1
    • kesinlikle golf
      2
    • kesinlikle lantis
      7

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest AltanTezcan

Aranıza eskişehirden katıldım 22 yaşında kamu  görevlisiyim kısa süre öncesine kadar Volkwagen golf 1,6 hingline kullanıcısıydım sattım ve kendime acilen bir lantis almak istiyorum aracı bayağı araştırdım özellikle bu aracın temizinin bulunmasının zor olduğunun farkındayım ama duyduklarma görede temiz bir lantisde sorunsuz günler getirirmiş 1.8 motorlarda yağ yakma sorunu var diyorlar yakıtı çok diyorlar ( eski aracım golf şehir içi 580 kuruş/km yakardı 145 beygirdi normal diyordum) ama bu aracın yakıtı ne olabilir ki ortalama hız performans konfor bakımından 1999 1,6 golf ile 1998 1,8 lantis arasında neler vardır lantis bana golfu aratır mı ve bana sunabilieceğiniz az km de donanımlı satılık lantis var mı son olarakta az km de(80000-160000 bin arası) donanımlı ve bakımlı bir lantis kaça alınabilir yardımlarınızı bekliyorum Saygılarla Altan

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest AltanTezcan

Hoşbuldum teşekkür ederim golf ilk aracımdı ve yakıtını normal diyordum herkes çok yakıyor lpg taktır derdi ama taktırmadım.Lantis alırken özellikle nelere dikkat edilir bunu bilmiyorum değişen konusunda çok takıntılı değilim (önemli bi kazası yok ise) tek derdim alıp uzun yıllar sorunsuz bineceğim bir lantis almak yukarıda linkini verdiğim araç için düşüncesi olanınız var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

duyduklarma görede temiz bir lantisde sorunsuz günler getirirmiş 1.8 motorlarda yağ yakma sorunu var diyorlar yakıtı çok diyorlar

Bu söylenenlere göre hareket edersen işiniz zor.. Karalayan çok olur.

1.) 4000 dd altı gezmeyen biriyim, ş.içinde 180-200 yakıyorum. (Zavoli sıralı LPG)

2.) Performans olarak GTI olmayan hiçbir golf yanıma yaklaşamaz (itina ile ispatlanır)

3.) Sorunsuzluk olarak eğer temiz düşürürsen Golf'ün x2 km lerinde sanayiye belki uğrarsın.

4.) Sadece dizaynı bile bu seçimi yapmaya yeter de artar.

Şimdiden hayırlı olsun.

Not : 1.6 Golf nasıl 145 Hp oluyor onu da merak ettim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sayın Forum arkadaşlarım bu ilandaki araç hakkında yorumlarınızı almak isterim yardımcı olurmusunuz?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-mazda-lantis-140-000-km-temiz-mazda-lantiss-32534618/detay/

mümkün olduğu kadar orjinal oynanmamış lantis bak.böyle hava filtreli orası burası şerit çekilmiş filan bakma.eğer tam full şart değilse ilanda önceden bindiğim iyi bildiğim bi lantis var gri.ona bak derim.linkini veririm :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest AltanTezcan

Full den kastım kliması olması yani yok sunroof yok çelik jant diye tırmaladığım yok link verirseniz araç hakkında bilginiz varsa ve paylaşırsanız duacı olurum Teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bahsettiğim lantisi bulamadım daha ilandan çekmiş olabilir daha dün ilandaydı.arıyorum hala

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest AltanTezcan

2. Link yani kırşehirdeki araç daha mantıklı diğeriyle aynı iyi yani km diğerinden 72bin daha az bi arayalım bakalım ne diyecekler son fiyat olarak Kırşehire gidip alınmayı hakeder umarım  :) yardımın için teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest AltanTezcan

Son verdiğiniz araçta gayet bakımlı  duruyor onunlada irtibata geçeyim fakat bunlar çok önce verilmiş ilanlar büyük ihtimal satıldı ve ilan orda kaldı diye düşünüyorum umarım öyle değildir.Yardımınız için müteşekürüm

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu arabalar direksiz olduğu için en önce yıkamada yada yağmurda camlardan su alıyomu ona bak.ön tampon ve kaput ucundaki çizgiye iyi bak eşit ve bitişik olmalı.orjinal otomatik anten olmalı.arka pandizot orjinal ve hopalör için kesilmemiş bozulmamış ve ecza kutusu yerinde olsun.kapıların hatasız açılıp kapandığını kontrol et.eğer sunroff dahil tam full bulursan ve manuel ise otomatikten bozulmuş olabilir ona dikkat et.ön sis lambalarının içeriden butonu varsa büyük ihtimal otomatiktir.bunlar senin kontrol edeceklerin.daha sonra rot balans,motor kompresyon testi falan yaptırırsın

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest AltanTezcan

Çok Teşekkür ederim Vedat abinin arabası bana fazla çok gösterişli :) söylediklerini dikkate alıcam tekrar tekrar teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dostum illaki golf le lantisi karşılaştıracaksan

-Golf lantisten kasa olarak daha ağır ve birazdaha sağlamdır.bu ağırlık size konforda ve yakıtta artış,performansta düşüş olarak geri dönecektir.lantiste sağlam ve sorunsuzdur ama bu yönden golf birazdaha iyidir.lantisin alt takımı ve kasa ağırlığı daha orantılıdır ve bu yüzden daha sorunsuz bir alt düzeni vardır.

-golf ün performansı lantisin yanına bile yanaşamaz 1.8 olmasına rağmen golfün lantisten fazla yakma ihtimali yüksek.çünki golf daha ağır ve o modelde bir çok golf 8 valf tir.lantisin motoru golfe göre daha teknolojiktir(dohc motor vs.).golfün lantisle aynı performansta olması için 2.0 motor olması lazım.

-golfün iç malzemesi ve izelasyonu daha başarılı tüm almanlarda olduğu gibi, bu yönden lantis daha zayıf ama lantisi sevenlerde motorunun sesini duymaya bayılırlar özellikle 4 bin sonrası mest eder.

Farklı tatları olan iki araç.lantiste adrenalin daha çok golf te konfor.kakar senin.

kısaca bahsetmek gerekirse yani...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest japon :)

Son verdiğiniz araçta gayet bakımlı  duruyor onunlada irtibata geçeyim fakat bunlar çok önce verilmiş ilanlar büyük ihtimal satıldı ve ilan orda kaldı diye düşünüyorum umarım öyle değildir.Yardımınız için müteşekürüm

Bizide bilgilendirirsen sonuç kısmında...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

lantis hoş arabadır da bi gerçekte vardır.

mazallah bi kaza yaparsan kaporta parçalar fahiş veya bulunmuyor.

örnek dış aynalar, arka reflektör vs...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...