Jump to content

Navigasyon cihazları

ALGE07
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar merhaba ;

portatif navigasyon  cihazları ile ilgileniyorum. sitede arattırdım birşey bulamadım. performans kalite ve fiyat konusunda  tecrübe ve fikirlerinizi paylaşmanızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslında önemli bir konu ama ilginç açılmamış hiç. Bende Navking var. Ancak 2007 Route 66 Yazılımlı. Eski olması nedeniyle pek tatmin etmemeye başladı. Çevremde Tomtomu çok methediyorlar. Ama şunu belirtmeliyimki; Ne marka olursa olsun, yeni sürümlü ve büyük ekranlı alacaksın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hepsini bi şekilde kullandım sayılır. Kullanım kolaylığı ve adres bulmadaki başarısından dolayı Garmin'i tek geçerim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslında önemli bir konu ama ilginç açılmamış hiç. Bende Navking var. Ancak 2007 Route 66 Yazılımlı. Eski olması nedeniyle pek tatmin etmemeye başladı. Çevremde Tomtomu çok methediyorlar. Ama şunu belirtmeliyimki; Ne marka olursa olsun, yeni sürümlü ve büyük ekranlı alacaksın.

tomtom'u banada tavsiye ettiler gökhan abi hemde ucuzmuş

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende de navking mini s350 var orjinal yazılımı route 66 dı ben pek sevmedim igo 8 e cevirdim süreklide güncelliyorum en son harita var içinde şuan alacagınız cihazın markası ne olursa olsun yazılımı igo olsun malum dünyanın en cok kullanılan programıdır cok anlaşılır kolay kullanımlı bi programdır kesinlikle tavsiye ederim daha önce tomtom garmin route 66 da kullandım en iyisi igo

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yukarda belirtmeyi unuttum garmin ve tomtom cihazları sadece ve sadece kendi yazılımlarını kullanır o yüzden başka program atılamaz ben biraz cok kurcaladıgım için bana göre deil ben sürekli farklı programlar yukleyip kullanıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende de garmin 770 var yurt dışı cihaz  ve çok memnunum özellikle harita konusunda firma cok takipçi yeni yapılan yolları hemen haritaya ekliyorlar tek dez avantajı ise sadece başarsoftun hartialarını kullanıyor ama tabiki bu yaygınlaştıkça destek olmayacağı manasına gelmiyor diğer firmaların ben alırken ince eleyip sık dokudum ve garminde karar kıldım =) şahsen tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İGO' lu ve BAŞARSOFT haritalı cihazlara bakmanızı tavsiye ederim... TO TOM cihaz olarak iyi ancak Türkiye haritası olarak kötü bir cihazdır...(Şahsi fikrim... Konu ile ilgili forum sitelerini gezmeni tavsiye ederim...) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selamlar, ben darty izmirde çalışıyorum nokia ürün danışmanıyım ama telefon bölümünde navigasyon cihazlarıda satılıyor. Garmin, Mio, Navking, Tomtom, piranha hepsinden sattık  bende dinleye dinleye birşeyler öğrendim, bunları paylaşmak istedim.

Navigasyon cihazı aynen bilgisayar gibi 2 bölüm DONANIM ve YAZILIM.

Donanım; navigasyon cihazını ne beklediğiniz ve ne için kullandığınızla alakalı.  Ama temelde işlemci gps anteni ekran boyutudur dikkat edilmesi gereken.

İşlemci genelde samsung 400 mhz'dir. bilgisayar piyasasındaki gibi 600 mhz si dual core'ları falan vardır.

Gps anteni sirf III vardı ama SIRF IV çıktı sırf III'e göre %30 daha iyi cihazınızın SIRF IV olmasına önem verin bağlanma süresi hata payı ile hepsinde çok önemli bu gps alıcısı.

Ekran boyutu kullanımınıza bağla gözü bozuk birinin 3'5 inç ile rahat  etmesi pek mümkün olmuyor açıkçası. Ancak film izlerim diyorsanız en az 5" önerimdir ve çözünürlüğü 800x468 olmasına özen gösterilmelidir.

Donanımda gerisi zevke girer, bluetooth gerekliyse, fm transmitter lazımsa, e-kitap falan okuyacaksanız falan bunlara bakıp alınır.

İşin mühim kısmı Yazılım bölümü, yazılım konusunda kullanım kolaylığı kişiye göre değişmesine rağmen İGO8 kullanıcı deneyiminde çok başarılı bir yazılımdır, yazılımda diğer konu ise Harita sunucusu. Türkiye haritasında Google mapste kullanılan, izmirde belediye otobüslerindeki haritalar falan hepsi BAŞARSOFT'tur. Gerçekten çok detaylı haritaları vardır, bu sayede İGO8 ile kapı numarasına kadar sizi yönlendirir.

Bildiklerim bunlardır, yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim. Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Arkadaşlar, bir soru sizlere. Bende navkingin bir navigasyonu var. Tombakta çakmaktan kablo yetiyordu ama pamıkta şarj kablosu kısa geliyor. Ne yapmalı ek var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar, bir soru sizlere. Bende navkingin bir navigasyonu var. Tombakta çakmaktan kablo yetiyordu ama pamıkta şarj kablosu kısa geliyor. Ne yapmalı ek var mı?

çakmak kablosu Ek var abi hatta çiftli üçlü dörtlü bile var. Otocularda ve internette bayağı var

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sen Tombağa ait olan bir şeyi vermezsen yeni sahibine, aha böyle çarpılırsın Gökhan Abi :D

Çakmak kitleri satılıyor bir çok markaya uyan... Onlardan bir bakman lazım. Ama uzatma ve çoğaltma aparatları vardı

Niye? Yarın onu da satasın diye mi? :sopa:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi duygusallığa ne gerenk var... Aslında sana en iyi cevabı "çakma mazdacı" diyerek asker bir arkadaş verdi ama benimde şuan bir mazdam olmadığı için bu sözü onaylayamıyorum  :2funny:>:D:geyik:

Sen kullanırken anlamamıştım ama, satınca gittiğine şimdi üzüldüm valla.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlısı olsun Kadir. Artık önümüzdeki maçlara bakacağız. Sonuçta mal senin malın istediğine istediğin şekilde satarsın.

amaiçibirtuhafolanbirsatıcı MODE: ON

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...