Jump to content

Mazda 323 Practica Motor yapılması sonrası başımıza gelenler.....

olker444
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

:ohmy: Arkadaşlar  bu akşam itibariyle ikinci kez motor yapılmış ve henüz motor yapılalı 800 km olmuş arabam hafif bir rampayı çıkarken abuk subup sesler çıkarıp stop etti,  ucuz atlattık arabada 3 kişiydik; fren şişti-direksiyon kitlendi, atlattığımız badireyi  siz düşünün...Bir çekici getirtip çekiciyle aracı Edirnede  tanıdığım  ustanın dükkanına bıraktım, yarın duruma göre İstanbuldaki ustayla tekrardan temas edip olaya olan yaklaşımına göre sizlere daha kapsamlı bilgi vericem. >:(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 79
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

9

• olker444

32

• mcnr6155

7

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Teşekkür ederim, bakalım öğlene doğru arabayı açmaya başlıycaz inşallah bu defa bizi çok üzmez.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çok geçmiş olsun, benzer bir olay duymuştum ama net bilgim yok siz anlarsınız belki anlatıyım, araç ıspartada motor yapılıyor ve daha 100km ye gitmeden stop edip çalışmıyor çekici ile araç servise çekiliyor usta bir sensörü gevşek bıraktıgı için araç stop etmiş vidası sıkılıyor ve yola devam, ama sizinki nasıl bir arıza onu bilemiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Özelden mesaj atan epey arakadaş olmuş; arkadaşlar haala İstanbulda ki ustanın benle temas kurmasını bekliyorum,bir kaç defa aradım dükkanda yoktu vs,, :sopa:,, yarın henüz benimle temas kurmamışsa, burada yaşadıklarımı özetleyen kronolojik bir yazı yayınlıycam. Arabaya konulan teşhise ve 10 aydır yaşadıklarıma  sanırım hepimiz şaşıraracağız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest japon :)

Çok geçmiş olsun.....

Sanırım usta mazdaclub üyesi.

Burada yaşadıklarımı özetleyen kronolojik bir yazı yayınlıycam. Arabaya konulan teşhise ve 10 aydır yaşadıklarıma  sanırım hepimiz şaşıraracağız...

Umarım buna gerek kalmadan işiniz hallolur....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

geçmiş olsun.

sorun inşallah küçük bir şeydir.ustanın yaklaşımını olumlu yada olumsuz bize yazarsan bizde ona göre bir kanaat belirleyebiliriz.sonuçta sitedeki üye arkadaşlarımızın hepsi paylaşılan bilgilerden yola çıkarak ustalarını belirliyor.usta olumlu yaklaşırsa bu onun faydasına olumsuz yaklaşırsa da ki zati o zaman zati süreci anlatacaksını.her iki durumdada sonucu paylaşmanız tüm arkadaşlarımız faydasına.sonucu gercekten merak ediyorum.her koşulda karınıza sonuçlanır inşallah.tekrar geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

:nea: :nea:Basit mi değilmi artık siz karar verin;

Bu camiada Mazda 323, Z5 motor Practicanın sente ayarını yapıpta nasıl tutturacağını bilmeyen( 2 defa başaramadı en azından) bilmediği gibi öğrenmeyen ve yaptığı bu hata nedeniyle insanların kaza yapmaya ramat kaldığı, kendine ustaların ustası diyebilen biri var. 5 gündür arıyorum kendisini dükkandan, bir türlü dükkanda bulamadım,,,cep telefonunuda arabam stop edip, akan trafikte frenlerim şişip direksiyonum kitlenipte kendimi bir köşeye atıp kendisini aradığımdaki lakayıtlığı sonrasında silmiştim. Siteden okuyorsa 5445341054 nolu telefonumdan dönsün bana kimsenin ekmeğinde gözümüz yok, ama bu sorumsuzluğun hesabını verebilmeli.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arada buraya nasıl resim ekleniyor yaptığı sente ayarının son durumunu göstermek isterim.?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bizimde ekmeğimizi boşa yemesi doğrumu dostum bunu iyi düşün.ayrıntılı yazarsan diğer arkadaşlarda çoluğunun çocuğunun rızkını arbasına harcarken en azında boşa gitmez.herkes hata yapabilir sonucta insanız.en azından değerlendirme yaparken bunuda tüm arkadaşlarımız bilsinler ona göre karar versinler.senin başına gelenler diğer arkadaşlarında başın gelsin istemezsin sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

:kafa: Kendisiyle o yada bu şekilde görüşmeden buraya prensip olarak yazmıycam. Size şimdilik tavsiyem ustanız yaşadığınız yere yakın olsun ve sağlam referanslarla gidin, Mazdayı bozan Mazda ustalarından uzak durun.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Büyük geçmiş olsun. Malesef ortalık herşeyi bildiğini sanan,aslında hiçbişey bilmeyen ve ben ustayım diye geçinen tiplerle dolu..

Allah daha beterinden saklasın..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

:kafa: Kendisiyle o yada bu şekilde görüşmeden buraya prensip olarak yazmıycam. Size şimdilik tavsiyem ustanız yaşadığınız yere yakın olsun ve sağlam referanslarla gidin, Mazdayı bozan Mazda ustalarından uzak durun.

4.5 Kere aradığınızı söylemiştiniz kendisiyle neden görüşemiyorsunuz.

Dükkanı  aradığınızda usta tatilemi çıktı diyorlar :) (uludağa falan)ne mazeret bildiriyorlar çok merak ettim usta yoksa dükkanda mutlaka yetkili olması lazım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sanırım tatilde:)), dükkanda yok abi, 1 saat sonra gelir abi,,arıyorum 1 saat sonra; gelmedi abi... ben Dr.İlker diyorum telefonum var onda arasın beni diyorum dönmüyor vs vs...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sanırım tatilde:)), dükkanda yok abi, 1 saat sonra gelir abi,,arıyorum 1 saat sonra; gelmedi abi... ben Dr.İlker diyorum telefonum var onda arasın beni diyorum dönmüyor vs vs...

Hukuki yollara başvurun(Başvuracağınızı söyleyin).

Öncelikle sıkıntınızı anlatacak fax çekin (varsa) tebli için fax yoksa iadeli tadütlü mektup.

hukukçudan destek alabilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
 Paylaş

• Yeni Oluştur...