unutulmayanlar

Elektrikli Renault 9 Broadway

oha :D bunuda mı türkler yaptı :clap: walla hayret ama max hız heralde 60km falandır :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

8 saat şarj olup max 80 km yol gidiyormuş max hız konusunda dediklerini anlamadım ama sanırım taş çatlasa 120 yapar ki 60km sonra pert

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

walla ben bilmem.lpg'yi iyi hatırlayın türkiye.de bi tamirci sanayi tüpünü mobilet'e bağlayıp gazla çalıştırmıştı.ve sonra lpg.siz araba göremez olduk.bu proje geliştirilebilir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

8 saat şarj olup max 80 km yol gidiyormuş max hız konusunda dediklerini anlamadım ama sanırım taş çatlasa 120 yapar ki 60km sonra pert

aradın mı yoksa ?? :D :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

nerede şarj edeceğiz bunu ?

akulerini söküp 220 den şarj edilen adaptöre bağlıcazdır heralde

aradın mı yoksa ?? :D :D

yok abi ne arıcam sitenin bana verdiği imkanlardan msj hakkını kullandım >:D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

60 km bir dolun istasyonu olması lazım :) :)

Türkiye de satmaz bu araç söyleyeyim ben size :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

60 km bir dolun istasyonu olması lazım :) :)

Türkiye de satmaz bu araç söyleyeyim ben size :)

satmaz tabi arabanın bagajına da aku doldurursak düzgün kullanımda max 120km yola çıkar ki sarjı bittiğinde 10 saat beklemesi gerekir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

satmaz tabi arabanın bagajına da aku doldurursak düzgün kullanımda max 120km yola çıkar ki sarjı bittiğinde 10 saat beklemesi gerekir

istanbul'dan ankara'ya doğru yola çıkan bir akülü araba 120 km/h hız ile yol aldığı düşünülür ise ve akülerin şarj süresi 10 saat ise (yol üzerinde şarj istasyonları olduğunu varsayalım:) kaç gün sonra ankara'ya varır

ÖSS sorusu oldu bee  :geyik:  :2funny:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

adam bu aracın motorunu kullanmış.sanırı kendi kendini şarz ediyo.deney aracı için güzel icat.yanlız tek eksik var orjinal motor söküldüğü için arabanın önü baya yükselmiş :D

big3322414106b.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bende hava ile çalışan 323 yapıcam. Adı da havalı 323 olacak. Coming soon..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

renault 9 un benzinlisinin ne hayrı varki elektiriklisinden hayır gelsin :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

model de rainbow yazıyor, bu model hatcback değil miydi yahu ?

:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Elektrikli arabalarda en büyük sorun toplam km. ve şarz süresi. Sıvı ve gaz yakıtta fulleme ortalama 5 dakikada yapılıyor ve menzili ortalama 600 km. Elektrik ise minimum 8 saatte yapılıor (hatalı olabilirim) ve menzil maximum 200 km (hatalı olabilirim). Hangisi daha uygun? :) Anlaşıldı ki akü olayında ilerleme olmayacak. Aktif elektrik pasif halde uzun süre bekletilemeyecek. Hadi aldık diyelim. 2 yıl sonra o akülerin değişim vakti geldiğinde masraf ne olacak? 150 liradan 6 akü 900 lira eder. Bunlar bir de basit akü.

Petrolden baska en ucuz ve uzun ömürlü yakıt elektrik değildir. Artık kimyasal bir şeyler düşünmek lazımdır. Ancak petrolden nemalanan güçler buna izin vermeyecektir. Yoksa çoktan halledilmiştir. Hatta hazırdır. Ama petrolün son damlası tüketilmeden bunlar özellikle bizim gibi alt-orta kesim için hayaldir.

Elin Amerikalısı otomobilin güçlüsünü alırken biz "az yakan olsun güçsüz olsun" olanını aramaktayız. Bu böyle de gidecektir...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Petrolden baska en ucuz ve uzun ömürlü yakıt elektrik değildir. Artık kimyasal bir şeyler düşünmek lazımdır. Ancak petrolden nemalanan güçler buna izin vermeyecektir. Yoksa çoktan halledilmiştir. Hatta hazırdır. Ama petrolün son damlası tüketilmeden bunlar özellikle bizim gibi alt-orta kesim için hayaldir.

Elin Amerikalısı otomobilin güçlüsünü alırken biz "az yakan olsun güçsüz olsun" olanını aramaktayız. Bu böyle de gidecektir...

+100

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

model de rainbow yazıyor, bu model hatcback değil miydi yahu ?

:)

cık abi sedan bu :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.