Guest izmitlii

Motordan Gelen Tiz Ses

bugün farkettim. 2004 mazda 3 edan brc lpgli aracım var. motordan içerden duyulmayan ancak aracın yanında durunca duyulan tiz bir ses geliyor. kulak çınlaması gibi sanki. acaba şu trigerden falan geliyor olabilir mi. zincir mi ne var ya ondan.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

acaba şu trigerden falan geliyor olabilir mi. zincir mi ne var ya ondan.

ihtimal dahilinde. bir bilene dinletmekte fayda var.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hmm. mustafa abi bir bilen bulabilirsem dinletirim. izmitte mazda 3 ten anlayan usta var mı. izmitliyim de :) bayrama giderken bir dinletsem.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hmm. mustafa abi bir bilen bulabilirsem dinletirim. izmitte mazda 3 ten anlayan usta var mı. izmitliyim de :) bayrama giderken bir dinletsem.

Haldız serviste Hikmet usta var.

Benim kuzeni diyeceğim ama Mazda3 konusunda yanlış yönlendirebilir. Onun yerine Opel Kit Car var. Şeref abi var orada ve motorlar üzerine tam bir duayen. Kendisini dükkanda bulabilirsen ona göster arabayı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

BRC enjektör sesi olmasın  sakın.. (Bu forumda okuma ihtimalim çok yüsek bunu :) )

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Nasıl bir ses daha açık tanımlayabilir misiniz?

Sürekli mi? kesik mi?

İlk çalışmada mı geliyor yoksa ısındığında da aynı mı?

Soğuk sıcakta fark ediyor mu?

Detaylandırabilirseniz yardımcı olabiliriz,bu bilgilerle ne desek yalan olur..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

geçen farkettim; çok fazla yol yapmamıştım ama araba ısınmıştı. böyle tam bir kulak çınlaması gibi geliyor ve sürekli. çok rahatsız etmiyor ama araban olunca hissediyorsun.

brc enjektör sesis çıtırtı gibi o değil, onu biliyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Örneğin,

Sonradan takılan bazı xenonlarda farlar açıkken xenon beyninden bahsettiğiniz tip sadece dışardan duyulabilen sürekli bir ses gelir..

Siz dışarıda iken birinden gaza basıp çekmesini rica edin,devir yükseldikçe ses de artıyor mu yoksa her devirde aynı mı bi ona bakın bunun cevabını bulduğumuzda seçenekler azalır.

Birde Lpg ve Benzinde çalışırken sesler aynı mı onu da bilelim..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bu ses soğuk havalrda olutor sanırım. kayış deem değil. cir cir bi ses geliyor. araıra çok arasıra az arasıra hiç gelmiyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

direksiyon pompası olmasın ? dışardayken çevirip deneyin ses değişebilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yok değilmiş. kayıştan dedi usta kışın olurmuş.

bu sıra soğukta ilk çalışınca sabahleyin mesela sanki göstergelerin arkasından bir fan sesi geliyor zor çalışırcasına bakalım o ne olcek?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar sabah bende de oluyor debriyaja basarkende geliyor mesela servise sordum parçalar yağlanana kadar o ses normaldir dedi.ısınıncada geliyorsa bi göster derim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.