Jump to content

Practica Kadran

Dude
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar.

Aracımın kadran ampullerini yenileriyle değiştirdim. Hatta 2 tane büyük devir ve km saatinin ampullerini ledli yaptım. İçinden çıkarttığım ampullerde yeşil kılıf vardı onların yüzünden yeşil yandığını sandığım kadran yeni ampullerlede yeşil yanmaktan.

Sanırım iç kısmında yeşil jelatin var o nedenle yeşil yanmakta. Bunları nasıl değiştirebilirim? Dikkat etmem gereken noktalar nelerdir yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Yapmayı istediğim görüntüdeki bir başka uygulama:

0003381-000000033683.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tavsiye etmem beyaz renk olan daha doğrusu amatör olarak yapılan renkli kadranlar uzun yolda göz yoruyor yeşil turkuaz gibi renkler ışıgı kırdıgı için yolda göz yormuyor, belki mavi kırmızı gibi bir ahenk olabilir örnek: wv bora kadranları ama dediğim gibi sakın beyaz kırmızı ve sarı yapmayın

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tamam zaten olay öyle birşey yapmak ama nasıl yapıcam onu bilemiyorum :D

ebay.com dan hazır gösterge satın alabilirsin ugrasılmaz öteki türlü biliyorum çilesini :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ebay.com dan hazır gösterge satın alabilirsin ugrasılmaz öteki türlü biliyorum çilesini :D

ebay'deki kadranı biliyorum beyaz hiç güzel değil. Çok basit duruyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ebay'deki kadranı biliyorum beyaz hiç güzel değil. Çok basit duruyor.

o zaman bi hurda bora yada beğendiğin kadranı hurdacıdan bulup gösterge saatini değiştirip yazıcıdan eskisini taratıp yeni renkte basabilirsiniz biraz uğraştırır ama açıp kapatma derken çok zaman alır
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kırmızı ışığın göz yorması konusu biraz yanılgı veya kulaktan kulağa dolaşan bir efsane olabilir diye düşünüyorum, şöyle ki gece şartlarında kullanan kişinin gözlerini en az rahatsız edecek ve dış ortamla adaptasyonunu en az etkileyecek renkler sarı ve  kırmızıdır, hatta uçaklarda da bu şekilde dizayn edilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tam tersi, gece şartlarında kırmızı gözü uyararak tabelaya dikkat çekiceği için seçilmiş, 3lü pot göstergelerden kullandım ve onlarla 4bin km yol yaptım atlattıgım kazalar ve yolda her gün farklı renk kullandıgımdaki deneyimimle bunu aktardım aslında, yada bu sadece bana etki etti

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bahsettiğiniz şekilde bi etkiyi sizde yapıyor olabilir veya kullandığınız aydınlatmanın gücü fazla olabilir, hatta pek çok araçta (gemi uçak denizaltı vs) kullanıldığını görebilirsiniz, yada ben yanlış biliyorumdur...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bahsettiğiniz şekilde bi etkiyi sizde yapıyor olabilir veya kullandığınız aydınlatmanın gücü fazla olabilir, hatta pek çok araçta (gemi uçak denizaltı vs) kullanıldığını görebilirsiniz, yada ben yanlış biliyorumdur...

Olabilir ihtimaller çekişkili, aydınlatma ışıgım yüksek değild i dandik 3lü pod göstergelerdendi, yoruma açık başka seçenek yürütebilecek olan vardır daha
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...