Jump to content

Mazda 323 mü yoksa Mazda 626 mı alayım ?

djmc2682

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mrb iyi aksamlar arkadaslar benim bikaç sorum olacak  bir araba almaya karar verdim ve bütçem 5000 lira civarı mazda almaya kesin  kararlıyım ancak mazda 323 sedanmı alsam yoksa 90-91 model 626 mı birde 92-93 kasa olan 626 var 2000 motor sizce bu araçlar arasında hangisiin tercih etmek doğru olur benim gönlümde 92 model yumurta kasa 626 geçiyo bütcemi 7000 kadarda cıkara bilirim  ama motor 2000 olduğu icin yakıt konusunda cok yakmasından korkuyorum bu üç araç arasındaki yakıt durumları parca durumları ve satmak istediğimizde hangisi daha kolay satılır aracı alıp yıllarca binmek istiyorum ama olurdu acil satmak istersem hangisi kolay satılır bana bu üç aracın arasındaki hangisini almamı tavsiye edersiniz ilk  aracım olacak uzun süredir arastırıyorum birtürlü alamadım sıkılmayada basladım biran önce almak istemekteyim. cevaplarınız icin şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mrb iyi aksamlar arkadaslar benim bikaç sorum olacak  bir araba almaya karar verdim ve bütçem 5000 lira civarı mazda almaya kesin  kararlıyım ancak mazda 323 sedanmı alsam yoksa 90-91 model 626 mı birde 92-93 kasa olan 626 var 2000 motor sizce bu araçlar arasında hangisiin tercih etmek doğru olur benim gönlümde 92 model yumurta kasa 626 geçiyo bütcemi 7000 kadarda cıkara bilirim  ama motor 2000 olduğu icin yakıt konusunda cok yakmasından korkuyorum bu üç araç arasındaki yakıt durumları parca durumları ve satmak istediğimizde hangisi daha kolay satılır aracı alıp yıllarca binmek istiyorum ama olurdu acil satmak istersem hangisi kolay satılır bana bu üç aracın arasındaki hangisini almamı tavsiye edersiniz ilk  aracım olacak uzun süredir arastırıyorum birtürlü alamadım sıkılmayada basladım biran önce almak istemekteyim. cevaplarınız icin şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

92 üstü 626 2000 motor ne yakar konfor açısından 323 den daha iyi ve fiyat olark aynılar hemen hemen aslında yola 323 den çıktım ama 92 kasa 626 yı gorünce fiyatta çok makul geldi daha donanımlı ama tek korkum yakıtın çok fazla olması lpgde 323 ne yakar 626 ne yakar acaba ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merhabalar, ben de 93 323 sedan sahibiyim, ayrıca 92-97 model 626 hastasıyım, tabiki 626 daha iyi bir araba, en önce motor enjeksiyonlu, çok geniş, we performanslı.. fakat yanlış anlamazsanız elinizdeki para 323 için bile ucu ucuna kurtarabilir..  ( 7000tl için konuşuyorum)  626ya gelince başınızı ağrıtmayacak bi 626' şansınız çok yawer gitmezse 9000_9500 tl'nin altında bulmanız zor, önemli olan temiz değil, bugüne kadar temiz we en önemlisi ZAMANINDA WE DÜZENLİ  bakımları yapılmış mazda almak diye düşünüyorum, benim düşüncelerim bunlar, mazda'da karar kılmanız sewindirici ama üzülmemeniz için biraz daha biriktirip(7500-8000 gibi..) bi 323 almanız.. ama en mükemmeli 10000 civarı bi amiral gemisi 626 almanız olur...  iyi şanslar hayırlısı olsun..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yani piyasadaki 7000- 8000 arası mazdalar temiz olmaz diyosunuz peki 5000 liraya 91 626 nasıl onları önerirmisin ankarada bitane buldum

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-mazda-626-acil-satilik-33857642/detay

bu aracı pazarlıkla düşürerek uygun fiayata alsam aracı gidip gördüm dışı ve içi temiz motora bakamadım tabi yanlız alt takım ve çamurlukların orda dökülmeler başlamış bu konuda nedersiniz biraz masraf yapıp binilmezmi ne dersiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest city_planner

illa mazda diyosan şimdiden hayırlı olsun.bende 98 model 626 babamlarda 94 model 323 var.dolayısıyla bol bol kıyas şansımız oluyor:)bütçen kısıtlıysa,yan, aldıktan sonra çok para harcayamam diyosan 323 al.626 ların parçaları daha pahalı.ayrıca 2,0 olmasından dolayıvergiside çok.babam 40 tl öderken ben 6 aylık 250 ödüyorum.LPG de yazın ölçtüğümde şehir içinde kilometrede 238 kuruş yakıyordu.bir depoyla ne kadar gittiğini henüz ölçemedim sürekli unutuyorum :) yazın Ankara Erzincan arası gitti.git gel 300 falan yaktı.o kadar abartı bi fark olmuyo.ama benzinle kullanırsan batarsın:)ama konfor olarak ikiside güzel.626 alırsan daha çok harcarsın her yönden.tecrübeyle sabittir  :tey:  :tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merhabalar, ben de 93 323 sedan sahibiyim, ayrıca 92-97 model 626 hastasıyım, tabiki 626 daha iyi bir araba, en önce motor enjeksiyonlu, çok geniş, we performanslı.. fakat yanlış anlamazsanız elinizdeki para 323 için bile ucu ucuna kurtarabilir..  ( 7000tl için konuşuyorum)  626ya gelince başınızı ağrıtmayacak bi 626' şansınız çok yawer gitmezse 9000_9500 tl'nin altında bulmanız zor, önemli olan temiz değil, bugüne kadar temiz we en önemlisi ZAMANINDA WE DÜZENLİ  bakımları yapılmış mazda almak diye düşünüyorum, benim düşüncelerim bunlar, mazda'da karar kılmanız sewindirici ama üzülmemeniz için biraz daha biriktirip(7500-8000 gibi..) bi 323 almanız.. ama en mükemmeli 10000 civarı bi amiral gemisi 626 almanız olur...  iyi şanslar hayırlısı olsun..

Bu konuda daha önce uyarmıştım hatırlarsanız.

Özellikle Türkçemizin doğru kullanılması konusunda hassas bir siteyiz. Yanlışlıkla yapılan hataları elbette hoşgörüyoruz ama anladığım kadarı ile v harfi ile ilgili probleminiz var.

Bundan sonra sitemizin kurallarının 14. maddesini uygulayacağımızı bilmenizi isterim ;

14.Mesajlarınızda Türkçe yazım kurallarına uymaya azami gayreti gösteriniz, kelimeleri yuvarlamayınız(örneğin chat dili vb) ve genel kabul görmüş kısaltmalar dışında kısaltmalar kullanmamaya dikkat ediniz. Aksi takdirde mesajlarınız silinecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

92 üstü 626 2000 motor ne yakar konfor açısından 323 den daha iyi ve fiyat olark aynılar hemen hemen aslında yola 323 den çıktım ama 92 kasa 626 yı gorünce fiyatta çok makul geldi daha donanımlı ama tek korkum yakıtın çok fazla olması lpgde 323 ne yakar 626 ne yakar acaba ?

626 yı bilmiyorum ama ben 323 sedan sahibiyim aracım gayet bakımlı kayseri şartlarında lpg de şehir içi 22 krş uzun yolda da 16 krş yakıyo (not:lpg 2.13 tl)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bütçeniz limitli ise 323 daha uygundur neden derseniz parçaları daha ucuz,bakım maliyetleri ve yakıt tüketimi daha düşük. Ayrıca çoluklu çocuklu bir aile sahibi değil iseniz 626 tek kişi için gereksiz büyüklükte bir araç,vergisi de yüksek.Bütçenize uygun,temiz bir 323 bulmanız dileğiyle ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok teşekkür ederim arkadaşlar yorumlarınız için aslında tek kişi binicem araca ama işte gönül bi arabayı isteyince dezavantajları görmüyo insanın gözü linkte verdiğim araç nasıl kilometre oynanmış o kesin bunun ne gibi bi sorunu olabilir o arabada altta tabanda hafif dökülmeler başlamış alıp masraf yapsam çok harcarmıyım acaba.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Ben de uzun süre aradım 626...5000-6000 tl arasındakilerden umudu kestim çoktan...Hemen hemen tamamı pert baktıklarımın...İyi bir 626 için 7000 civarı gözden çıkartmak gerek...Örneğin bir tane buldum ben lakin 296.000 km de olması kafamda soru işareti oldu...Araç çok bakımlı...Çevremedkiler bu paraya 91 model araba alınır mı? sorusunu sordukça şüpheler tilkiye dönüşüyor...Yanlız daha önce kullandığımdan 626 ya hayranlığım da büyük...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hocam öncelikle sana kolay gelsin. 2 el araç olayı büyük bi şans. ben şu anki mazdamdan önce 94 model 323 buldum netten 10000 lira istiyodu. araba yanıyo ama cayır cayır. aracın başına bi gittim pert. 5 binlik bi araçtan çok bişi bekleyemezsin. haaa bulamazmısın bulursun ama çok büyük şans. çok insan bilirim düşüş araç alıp babalar gibi bindiğini ama ballılar  ;D

bende bi şuna bak derim ama başına gidip görmeden neyin ne olduğu bellide olmuyor

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-mazda-323-temiz-ayricalikli-sanuflu-ve-de-dizel-34519800/detay

iyi şanslar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...