Jump to content

Mazda2 2011

Burak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ziyareti sırasında İstanbul Autoshow Fuarı’nı da gören Guyton, Türkiye’de Mazda ve otomobilseverler arasındaki kurulan bağı geliştirmek açısından önemli bir etkinlik olarak gördüklerini dile getirdi. Ayrıca standta sergilenen araçlar arasında Yeni Mazda2 ile ilgili küçük kuyrukların oluştuğunu ve modelin 15 Kasım’dan itibaren satışa sunulacağını belirterek Yeni Mazda2’nin ürün gamının en genç üyelerinden biri olduğunu da ekledi.

15 Kasım’da Türkiye’de satışa sunulacak Yeni Mazda2’de 1.5 litre benzinli motor görev yapıyor. Play ve Go olmak üzere iki donanım seçeneği ile sunulacak Yeni Mazda2’de Play ve Go’da otomatik vites seçenekleri sunulurken Go’da aynı zamanda manuel vites seçeneği de sunuluyor. Yeni Mazda2’ye 32.906 TL fiyat ile sahip olmak mümkün.

Edit: Basın bülteni ile gelen Mazda2 resmini ekte bulabilirsiniz. Rengi çok hoşuma gitti :)

post-1-141695282294_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

Arkadaşlar merhaba. Mazda 2 1.5 A/T Play için bana 34.500 TL fiyat verildi (Metalik boya ve trafik sigortası dahil). Fiyat bana yüksek geldi. Ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fiyatı nereden aldınız, bana pm atarsanız sizi bizim aracı aldığımız arkadaşa yönlendiriyim, eminin bu rakamdan daha aşağı bir fiyat verecektir size.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Liste fiyatında 36nin üstünde bir tutar çıkıyor ortaya. (Yaklaşık)

1500ü biraz geçen bir indirim yapılmış, normal gibi.

"Çok iyi" bir fiyat indirimi değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Uğraşlarım sonucu, fiyatı 34.400'e indirtebildim. Buna karşılık Mitsubishi Colt'u (1.3 AMT Elegance) 28.850'e (MTV ve trafik sigortası dahil) bırakıyorlar. Mazda 2 daha kaliteli ama arada da hatırı sayılır bir fiyat farkı var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Maalesef fiyat politikası yüzünden Mazda bir potansiyel müşterisini daha kaybetmek üzere. Çok istememe rağmen Mazda 2'den vazgeçip, Peugeot 207 1.4 Easytronic Envy'de karar kıldım. Peugeot'yu 31.300'e bırakıyorlar, üstelik 1 yıllık kasko da dahil. Bunu da katarsanız arada 4.000 TL fark var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Maalesef fiyat politikası yüzünden Mazda bir potansiyel müşterisini daha kaybetmek üzere. Çok istememe rağmen Mazda 2'den vazgeçip, Peugeot 207 1.4 Easytronic Envy'de karar kıldım. Peugeot'yu 31.300'e bırakıyorlar, üstelik 1 yıllık kasko da dahil. Bunu da katarsanız arada 4.000 TL fark var.

Hocam karşılaştırdığınız araçlar tam olarak birbirinin muadili değil ki fiyatlarıda aynı olsun :) 207 yılların modeli her an kasası değişebilir vs. vs. Birde size önermiştim mutlaka peugeotun arıza ve servis performansını araştırın diye, hala ısrar ediyorum ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Doğru,

sürücü ve yolcu yan HY,

ön perde HY,

uzaktan kumandalı merkezi kilit,

immobilizer,

isofiks,

Direksiyondan kumanda kollu MP3 uyumlu Radyo-CD çalar (Tek CD) ve torpidoda harici MP3 çalar bağlantısı(6 hoparlör),

Otomatik yanan ön farlar,

Yağmur sensörü,

Otomatik klima,

Benim görebildiğim bu kadar fark için 4000lira verilir mi? Bunu sorgulamak lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aradaki farklar şunlar:

toplam 6 HY (4 yerine)

6 hoparlör (4 yerine),

Otomatik yanan ön farlar,

Yağmur sensörü,

Otomatik klima (manuel klima yerine),

16 jant (15 yerine)

Aşağıdakiler Peugeot'da da var. Üstelik Mazda da olmayan Cruise Control de var.

uzaktan kumandalı merkezi kilit,

immobilizer,

isofiks,

Direksiyondan kumanda kollu MP3 uyumlu Radyo-CD çalar (Tek CD) ve torpidoda harici MP3 çalar bağlantısı

Bana göre buradaki en önemli fark güvenlik (2 ilave HY). Mazda da bir de DSC ve Traction Control olsaydı, o zaman aradaki fiyat farkına değerdi diye düşünüyorum. Ama sadece 2 ilave HY için (bana göre diğerleri olmasa da olur) 4.000 TL fazladan vermek akıllıca gelmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam gönlünüzdeki pejo ise alın güle güle kullanın ama 2 araç arasında kararsız kaldıysanız 4000 lira için Mazda dan vazgeçmeyin bence. Güvenlik sadece fazladan 2 havayastığı ile sağlanmıyor maalesef, mazda güvenlik konusunda 2 gömlek daha üstün pejodan.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam gönlünüzdeki pejo ise alın güle güle kullanın ama 2 araç arasında kararsız kaldıysanız 4000 lira için Mazda dan vazgeçmeyin bence. Güvenlik sadece fazladan 2 havayastığı ile sağlanmıyor maalesef, mazda güvenlik konusunda 2 gömlek daha üstün pejodan.

Neye göre Mazda 2 gömlek daha üstün diyorsunuz anlamadım. EuroNCAP testlerine göre Mazda 2, yetişkin, çocuk ve yaya korumada sırasıyla 5, 4 ve 2 yıldız almış. 207 ise sırasıyla 5, 4 ve 3 yıldız almış.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Euro Ncap'i geçin hocam Amerikan güvenlik kuruluşu İHS'nin (Insurance Institute for Highway Safety) verilerine bakın, aşağıdaki linkde Mazda 2 için detaylar verilmiş ancak kuruluş peugeot 207'yi değerlendirmeye dahi almamış.

http://www.iihs.org/ratings/ratingsbyseries.aspx?id=717

açılan sayfada başlıklara tıklayarak önden, arkadan ve üstten çarpmalarda detyalı testlere ulaşabilirsiniz. Mazda 2 sadece yandan çarpmalarda 4 almış diğerleri 5.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...