Jump to content

Park Kazası

berkobal
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

selamlar millet, dün babam arabayı park ederken stop ettiriyor ve viteste olduğunu fark etmeden marşa basıyor -debriyaja basmak hak getire tabi- sonuç olarak araba öndeki duvara köşeden giriveriyor sonuçları aşağıda kasko şirketini aradık (groupama) anlattık durumu kaskomuzu yapan kişi bize ankarada autoking in numarasını verdi orası yapıştırma ile tamir edermiş ama bizim önceki kazadan arka tamponu bulamadıkları için tamir etmişlerdi fakat iğrenç olmuştu hala da öyle yamuk duruyo onun gibi olmasından korkuyorum sizce bu sefer değiştirme diye ısrar etsek bi faydası olur mu ? Ayrıca şu anda hasarsızlık indirimi %60 imiş değişim olursa %50 ye inecekmiş tamirde kasko bozulmayacakmış

thumb_815060661.jpg

thumb_476143840.jpg

thumb_913128076.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun Berkay,

Bahsettiğin poliçe Groupama'nın Elit Kasko poliçesi . Aynı kasko, benzer bir durum benim de başıma geldi. Daha önce başka bir konuda da belirtmiştim kasko şirketi önce tamponu söküp auto king e göndertiyor. Eğer Auto King'in elinde bunu tamir edebilecek imkan varsa tamir ediyor ve o şekilde teslim ediyor. Tamir edemezse oradan değiştirin talimatı geliyor. Bu sürece müdahale edebilir misin emin değilim ama başvurduğun anda zaten sana hangi eksperin atandığı SMS ile bildirildiği için direk ekspere ulaşıp konuşman mümkün. Onu ikna edebilirsen değiştirirler sanırım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

anladım benimde istediğim değiştirilmesi ama prosedürlerle ilgili bi bilgim yoktu sağol Burak abi ya eksper ile görüşecem yada yola çıkmadan bi iki tekme atacam tampona :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

anladım benimde istediğim değiştirilmesi ama prosedürlerle ilgili bi bilgim yoktu sağol Burak abi ya eksper ile görüşecem yada yola çıkmadan bi iki tekme atacam tampona :D

Valla tavsiye etmem, hem o attığın tekem ileride yol su elektrik olarak geri dönebilir (Bkz. haram malın zararları :D ) hem de ona rağmen tamirde ısrar edebilirler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sinyal kırık gibi geldi bana, kırık değil mi o ?

evet sinyal kırık bi de alttaki far çıtası da zedelenmiş

Bu parçanın orjinali varmıdır?Aylarca bekleme olucaksa ne yaparsın?

yedek parça sitesinde var tampon ama dükkanda bulunur mu bilmem

geçmiş olsun sadece tampon sanırım farda bişey yok

yok evet far sağlam şimdilik :D

Valla tavsiye etmem, hem o attığın tekem ileride yol su elektrik olarak geri dönebilir (Bkz. haram malın zararları :D ) hem de ona rağmen tamirde ısrar edebilirler..

evet abi o da var da zaten sigortaya parasını ödüyoruz harama girer mi acaba yine de

Geçmiş olsun, olur bunlar arabayı ihtiyarlara verirsen, ben de eksperle görüşüp değiştirmeyi zorlamanı tavsiye ederim....

teşekkürler selman abi yarın babam götürecek autoking e inşallah tek parça halinde gider de başka dert çıkmaz :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yedek parça sitesinde var tampon ama dükkanda bulunur mu bilmem

Orjinal mi yoksa yan sanayi mi?Yan snayide tam oturmuyor olabilir.Birde fiber tarzı birşeyden yapılmışsa kalitesi tartışılır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bilmem parçateni.com da var orda gözüme çarpmıştı çok dandik birşey değildi galiba fiyatına bakınca 200 küsür lira idi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim 323 e arkadan vurduşlardı. Tampon eğilip büküldü. Kırılmadı. Arabayı Herter'e götürdüm. Tamir olacak dediler iyi tamam dedim. Bu kadar berbat birşey hiç görmemiştim. Bunu yapanda "yetkili servis"... Birde lpg giriş sibobunu bozmuşlar. Sibop bizde bulunmaz yapmayız dediler, hır gür derken tamam yaptır getir paranı verelim dediler. Şimdi de para iade olmaz 30 liralık birşey yaptır bizden diyorlar.

Uzattım galiba kısaca mümkünse orjinalı ile değişim yaptır. 10 yaş üstü arabalarda orjinal parça yan sanayisi bulunamaması durumunda veriliyor. Çıkmacılarda orjinal tamir görmemiş aldırabilirsin. Yada yan sanayi yenisi. Sakın ha sakın tamir yaptırma. Sonuçta tamirciler tamponu kalıba sokmuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest city_planner

ahhbenim gençlik arabaammm,ah benim kırmızı böcüğümmm..

ufff mu oldun senn.kıyamam ben sana kıyamamm.evlendim gittim ne hale soktular seniii..  :nea:

Babam yaşlanmış Bekocanım yaa :)

neyse nazar çıkmış artık somurtma daha fazla.bidaha da yıkayıp parlatma.diyorum size nazar değdiriyonuz.

bak benimkine rengi bile belli olmuyo:))))))))

görenler şampanyamı grimi kahverengimi karar veremiyolar    :egy:  :egy:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest city_planner

dışının temizliği önemli değil canım :)

önemli olan dışını pis bırakıp nazardan korumak.

gerçi zaten bende bayan gibi kullanmam :))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest city_planner

Bırakın allah aşkına, bayan arabaları daha pis oluyor :D

Vaneoyu bayandan aldım, mükemmel konumda ve bakımlı Alllah var. Bakımsız bırakmıyorlar teknik olarak ama içi bu kadar mı pis olur kardeşim :D 4-5 saat uğraştım halı yıkama makinasıyla leke çıkartıcılarla falan. Çocuklar elinde ne varsa oraya buraya sürmüşler, muz, dondurma hamburger :D

ama en güzeli, temizledikten sonra ışıl ışıl oluyor... Yrıgunluk falan kalmıyor...

zaten bayanların da o kadar boş zamanı varki.sizin gibi bütün hafta sonu araba temizlesinler dimi.

çocuk bakılır,ev temizlenir,toplanır,yemek yapılır,çamaşır yıkanır-asılır-kurutulur-toplanır-yerleştirilir,misafir ağırlanır...

sonra bi de vakit bulunur vee çocuk evde oturan eşe bırakılıp bütün hafta sonu araba temizlenir.

ama kimse aman karımın arabasını da bi temizliyim demez.sonra neden içi pismiş.

acaba çocukları taşıma görevide bayana yıkılmış olduğundan ve araba kullanırken çocuğum elindekini sürme döşemeye sürmeee nidalarına karşılık  alamadığından olabilir mi??????  :sopa:  :sopa:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...