Jump to content

Otomatik Şanzuman yağı

abo3621
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar forumda aradım ama bulamadım, eğer varsa mazur görün :)

Benim araç 65000'e dayandı. 60000'de şanzuman yağı kontrol edilip değişmesi gerekiyorsa değiştirilmesi gerekiyor sanırım. Otomatik vites şanzuman yağı ne kadardır, değiştirenler ne kadar ödediklerini söyleyebilirler mi :)

Teşekkürler cevaplarınız için :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

walla benim araç manuel ama ben sırf atf koyduruyorum, yani otomatik şanzıman yağı.

petrol ofisinin atf II olanını dün şanzımanıma kattım.sonuç kaymak gibi vites geçişleri.

ferazmuz usta tavsiyesi ;)

po fiyatı da makul çoğu pahalı marka yağlarla aynı değeri karşılıyor.

3 lt 26 tl

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

serviste litresi 26 Tl +kdv  1oo binde değişir diye hatırlıyorum araç kitapçığında yazar...

Bülent en son sen değiştirmiştin, kaç litre koydular senin araca ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Bülent en son sen değiştirmiştin, kaç litre koydular senin araca ?

biz komple boşalttık şanzıman karterini sökerek, 5.5 Lt aldı yarım lt de bagajda yedek gezer her ihtimale karşı dediğim gibi ben kilometre dolmadan, ama yaptıgım işlemden dolayı değiştirdim(arac 79 binde yağ da çiçek gibiydi) işlemi yapalı 1.5- 2 ay oluyor sanırım, yağın litresi 26TL+ kdv  şanzıman yağ filtreside 114TL+ kdv idi
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O zaman yağ kontrol çubuğunu çıkartıp seviyesine, rengine ve akışkanlığına bakıp karar vermek yeterli. Sanırım ustalar bu şekilde anlıyorlar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

O zaman yağ kontrol çubuğunu çıkartıp seviyesine, rengine ve akışkanlığına bakıp karar vermek yeterli. Sanırım ustalar bu şekilde anlıyorlar

araç çalışır halde bakılacak unutulmasın hatta çalıştırıp tüm vitesleri sıradan gezdirip p ye takarak bakın aksi halde yanılırsınız
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

araç çalışır halde bakılacak unutulmasın hatta çalıştırıp tüm vitesleri sıradan gezdirip p ye takarak bakın aksi halde yanılırsınız

Evet kullanım klavuzunda da aynen öyle yazıyor :)

Bir şey daha merak ediyorum aslında. Hangi marka yağ koydular? Kitapçıkta dexelia diyor yanlış hatırlamıyorsam. Dexelia koyuyolar mı serviste?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Evet kullanım klavuzunda da aynen öyle yazıyor :)

Bir şey daha merak ediyorum aslında. Hangi marka yağ koydular? Kitapçıkta dexelia diyor yanlış hatırlamıyorsam. Dexelia koyuyolar mı serviste?

şanzımana yağı bizzat kendi elimizle koyduk evet marka dexelia
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dexelia en uygunu.

Ancak şiddetle tavsiyemdir 2. sınıf stajımı Honda'da yapmıştım ve Honda'nın kullandığı gerek ATF gerek H.direksiyon yağı (bilimsel ispatlı) piyasadaki en iyi denen markadan bile çok daha yüksek kalitede ve fiyatları da çok uçuk değil.Yetkili Honda servislerinden alıp kullanabilirsiniz özellikle h.direksiyon yağı mucizelere imza atıyordu değişik markalardan (benim lantis de dahil) pompadan vb sorunlardan dolayı ses yapan araçlara bu yağı koyduğumuz anda kesiyordu.. ATF leri de gerçekten çok iyi ve uzun ömürlü aklınızda bulunsun..

Saygılar..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...