Jump to content

Mazda piyasası

ugurince
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

bana mı öyle geliyor bilmiyorum  ama arabamı sattıktan sonra internetteki mazda ilanlarına ( çoğunluk 323 ) bir bakayım dedim ( kısmet olursa yaza doğru almayı düşünüyorum da ) 2000 model ve sonrası 323 lere bakıyorum hava yastığı klima ve abs olan 323 zaten çok az olanlarda çok yüksek km olmalarına rağmen 16000 civarı fiyat çekiyolar hayır fiyatı önemli değilde 2000 model araba 150000 kmden aşağısı yok gibi olanlarda da klima bile yok adam klimasız arabaya 14000 istemiş.Sonra dönüyorum diyorum ki ya ben en iyisi 2000 - 2001 corolla sol alayım ( arabada yol bilgisayarı dahi var yakıtı çok az ve 110 bg )  daha önce çok kullandım bu arabayı ama hiçbir zaman 91 model 323 üm kadar zevkli gelmedi bu araba ama yine de toyotalara bakıyorum km si 80000 100000 olanı çok ve kilometreleri ortalama 130000 civarı ama bakıyorum mazda da bu kilometrede olanı bulunmyor bulsan da adam klimasız arabayı 14000 istemiş  toyotanın temizi ve dolusunu bulmak kolay ama mazdanın da tadı başka nasıl bir ikilemdir buuuuu...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest élégancé

aslında sorununuz satış rakamlarıyla doğrudan orantıldır.

2000 model bir 323 serisi için 15bin tl kabul edilebilir rakamdır.temiz olmak şartıyla.

olaya bence sadece mazda açısıyla odaklanmayın.

size hangi özellikler lazım ve bu isteklerinizi hangi araç karşılıyor bunu belirleyin.bu mazda olur veya bir başka marka olur.

323 serisinin başarılı bir araç olduğunu ve 2. elinin çok canlı bir araç olduğunu göz önünde bulundurun.satmayı düşünüyorsanız 323 ideal bir seçim.ilan vermenizle beraber 1-2 günde aracınızın satılması muhtemel.paranız olduğu zaman yüzlerce alternatif var artık eskisi gibi değil.

dediğim gibi istekleriniz,araçtan bekledikleriniz bu anlamda çok önemli.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aslında sorununuz satış rakamlarıyla doğrudan orantıldır.

2000 model bir 323 serisi için 15bin tl kabul edilebilir rakamdır.temiz olmak şartıyla.

olaya bence sadece mazda açısıyla odaklanmayın.

size hangi özellikler lazım ve bu isteklerinizi hangi araç karşılıyor bunu belirleyin.bu mazda olur veya bir başka marka olur.

323 serisinin başarılı bir araç olduğunu ve 2. elinin çok canlı bir araç olduğunu göz önünde bulundurun.satmayı düşünüyorsanız 323 ideal bir seçim.ilan vermenizle beraber 1-2 günde aracınızın satılması muhtemel.paranız olduğu zaman yüzlerce alternatif var artık eskisi gibi değil.

dediğim gibi istekleriniz,araçtan bekledikleriniz bu anlamda çok önemli.

Evet 323 kolay satılıyor kendi arabamı 1 günde sattım ama ben o 15000 ile 18000 civarı abs hava yastığı ( sürücü ve yolcu ) birde kliması olan temiz bir 323 arıyorum evet bu fiyat aralığında seçenek çok mesela 2000 model bora alınabilir onu düşündüm borayı ve benim eski 323 ü bilen arkadaşın cevabı bora güzel araba konforlu araba ama senin 323 kadar geniş ve rahat değil cevabını aldım ben 91 model 323 üme bindiğim zaman kendimi evimde oturuyormuş gibi hissediyordum ( geniş ve rahat olduğu için ) ve o arabayı sürmek benim için büyük zevkti ben böyle bir araba arıyorum ve nedense elim dönüyor dolaşıyor mazda ilanlarına gidiyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

Ben Şubatta 2001 Model 323 arabamı 13500'e sattım, 49.000 de ve doluydu.Şuan herhalde satmaya kalksam bende 16 isterdim :) .Ha eder mi derseniz o fiyata etmez tabi. Çoğunlukla şişirilmiş fiyatlar ve çoğu zaten aylardır duruyor. Geçenlerde birine dedim okadar para istenir mi yahu. Acelem yok satılırsa satarım yoksa kullanırım , keyfiyetten verdim dedi.Zaten acil satanlar güzel fiyat veriyor hemen satılıyor ama bekleyecek ve hergün kontrol edeceksiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende, 2.ci eller pahalı olduğu için kredi çekip sıfır aldım.2.ci el araç fiyatlarının düşmesi için,devletin sıfır araçlardan aldığı vergilerden büyük ölçüde vazgeçmesi gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende, 2.ci eller pahalı olduğu için kredi çekip sıfır aldım.2.ci el araç fiyatlarının düşmesi için,devletin sıfır araçlardan aldığı vergilerden büyük ölçüde vazgeçmesi gerekiyor.

ki o da imkansız gibi birşey
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fiyatlar aşırı şişik. 10 günce önce Mazda 3 Comfort, 100 Binde aracı 21.750 TL'ye aldım, bir sürü ekstrası da var; park sensörü, direksiyondan kumandalı 6'lı cd çalar, yeni takılmış zavoli marka lpg, deri direksiyon simidi, deri vites topuzu vesaire..

Şimdi bakıyorum; aynı temizlikte ama ekstra donanımsız araçlarda bile 24-25 Bin civarında isteniyor, hatta 26.500 yazan bile var.

İnternet fiyatına kanmayın, bende aldığımda satıcı 23 Bin civarında yazmıştı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

zaten o son makyajlı da alanın elinde kaldı(piyasada yok ve kalitesiyle memnun bıraktı) mazda 3 den hemen önceki model

Evet 4 Ab-Abs-Yolbilgisayarı-Tcs-Klima-Çelik jant vs.. Çok hoş, en son bir tane MazdaOzan'da görmüştm 80.000 Civarı km 16.000TL İsteniyordu 5-6 ay önce yanlışım olmasın .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet 4 Ab-Abs-Yolbilgisayarı-Tcs-Klima-Çelik jant vs.. Çok hoş, en son bir tane MazdaOzan'da görmüştm 80.000 Civarı km 16.000TL İsteniyordu 5-6 ay önce yanlışım olmasın .

hatırlar gibiyim hatta kendisiyle modifikasyon üzerine bir sohbetimiz olmuştu özelden, birde yine aynı kasanın yani sedan gt motorlusu var turkuaz renk tr de tekdi zaten de kimbilir kimse satıldı şimdi :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

hatırlar gibiyim hatta kendisiyle modifikasyon üzerine bir sohbetimiz olmuştu özelden, birde yine aynı kasanın yani sedan gt motorlusu var turkuaz renk tr de tekdi zaten de kimbilir kimse satıldı şimdi :)

Birtane görüyorum ben Makyajlı kasa bizim semt'de, İşyeri burda sanırım gri renk. Bi ara içini dışını bir gözlemleyim.Merser'e götürüyormuş hemde servis bakımlı.:P

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Birtane görüyorum ben Makyajlı kasa bizim semt'de, İşyeri burda sanırım gri renk. Bi ara içini dışını bir gözlemleyim.Merser'e götürüyormuş hemde servis bakımlı.:P

servis bakakoysun benim önümüzdeki 5 senelik kalkınma planında şahsıma kayıtlı araç görünmüyor babada pinti vermiyor yok yakıtı kim ödicek zevk amaçlı kullanma falan fıstık diye zor günler tekrar başlıyor anlıcagın abi :(
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

87 sanırım yada 92 miydi, kaç modelden bahsediyorsunuz birde hangi motor 1.5 mi 1.8 mi ?

1.6motor olan eğer 92 beygir ise çok az kalır aynı sınıfta olan corolla 1.6 110 bg honda civic 115 bg olması lazım ki bu da benim seçimlerimin değişmesine neden olabilir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o gt olan geçen gün yanlış hatırlamıyosam ankaradan satlıktı ben almayı düşünmüştüm ama türkiyede on tane diyordu o yüzden pek sıcak bakmadım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest élégancé

2004 model dizel megane 2 20 milyardan gidiyor.ben sizin yerinizde olsam alırdım bu aracı rahat birşekilde kullanırdım.ekonomiktir sınıfına göre konforludur ve hiç değilse 6-7 yıllıktır.

küstahlık olarak görmeyin sadece bir öneriydi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...