Jump to content

Yaptığım en zevkli Ankara - Edirne RX-8 yolculuğu

mozhan79
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

* selamlar. RX8' imle yaptığım yolculuğumu anlatmak istiyorum.

* aracımla ankaradan sabah 8 'de yola çıktım. depoyu doldurdum. sabit hızım olmadı ama (1) 50 - (1) 70 arasında gidip geldi hızım. yer yer (2) 00 hıza da çıktım ve sabit gidebiliyor mu diye deneyeyim dedim ve çok rahat devam ettiğini hatta artmaya da devam ettiğini gördükten sonra yavaşladım. istanbul girişindeki (o) pet mehmetçik vakfına ait olana girdim ve tekrar doldurdum. 170 tl' ye depo doldu, 421 km yapmışım. bu arada saat 11:18 di.

*sonra devam ettim edirneye kadar da aynı esaslarla ...

*kapışmaya tenezzül eden, gaza getirmeye çalışan kişiler doluydu yol. geçtiğim kişiler dayanabildiği kadar geliyordu arkadan. (2) 10 gibi hızlara kadar geliyorlardı ama sonrasında tabiki kimse kalmıyordu.

*iyi ki almışım RX8' imi. hız olarak gerçekten bu kadar rahat hızlanıp da devam eden bir aracım olmamıştı. önceden uykum gelir durmadan , hep mola verirdim. sadece benzin almaya indim. yok böyle makina.

*alan veya almayı düşünen arkadaşlara tavsiyem eğer benzin yakıtını düşünüyorsa sabit hızla gitmeleri, araç hem yorulmuyor hem de benzini ciddi oranda iktisatlı kullanıyor. tabi iktisat dediysem 1.3 - 1.6 motor gibi bir şey beklemesin. gerçi benim Golf kullandığım dönemde yarın depo ile edirne'den istanbul'a gidiyordum bahsettiğim hızlarda kullanınca.

benden bu kadar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Güzel bir yolculuk olmuş. Spor arabalar yüksek hızlarda yapıları itibariyle güçlü ama sedan veya hb araçlara göre daha rahat yol alıyor ayrıca kullanımı da bir o kadar zevkli oluyor. Çok fazla da yakmamış aslında.

Arabayı çok zorlamamışsınız anladığım kadarıyla 200 civarı zaten iyidir yol boş oldumu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkürler yorumlar için.

top speed olayında PASSAT 2.0 TDİ denk geldi deneyeyim dedim. en son (2)20 gibi kaldı passat belki o kadar bile değildi... ara bayağı açıldı ve 6'ya attım vitesi hız (2)42 idi sonra (2) 54'e kadar çıktım, devir 7 000 civarıydı. yol bitti zaten . son hıza ulaşamadım. ama en kısa sürede ulaşmayı düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

forum kurallarıyla karşılaşmamak için :)

Öyle bir kısıtlama yok. Sadece süratli kullanmayı ve trafik kurallarını ihlal etmeyi özendirecek yazılar yazmayın yeter ;):)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öyle bir kısıtlama yok. Sadece süratli kullanmayı ve trafik kurallarını ihlal etmeyi özendirecek yazılar yazmayın yeter ;):)

problem yok o zaman...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

*iyi ki almışım RX8' imi. hız olarak gerçekten bu kadar rahat hızlanıp da devam eden bir aracım olmamıştı. önceden uykum gelir durmadan , hep mola verirdim. sadece benzin almaya indim. yok böyle makina.

Kesinlikle,

Üst viteslerde bile devrini başarıyla toparlıyo

İlk şehirler arası kullandığımda sanki hızlanması hiç bitmicekmiş gibi geliyodu nitekimde hala sonları görmedim,duymadım,bilmiyorum ve bilmekte istemiyorum  :D nedense bana arabanın maks. hızına çıkmak

hiç bi tat vermiyo.riskli ve o riske nazaran anlamsız buluyorum beni daha çok maks. hızı değilde sıfırdan yüze kaç saniyede çıktığı ilgilendiriyo sanırım korkuyorum bu japonların şeytan icaatları çok korkutucu oluyo bazen  :) insan kendisi kullanırken kendi canını düşünmüyo eğer yolcusuda yoksa gözü daha kararıyo ama masum insanların canını yakma korkusu var ya o işte benim 4disk frenimdir  :)

Allah hiç birimizi bu yollarda kötü imtehan etmesin  :nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tüh.. Fiestayı geçmişsin, ama resim olmadan inanmam. 1,3 mazda, :tey: 1,4 hemide turbolu fiestayı geçemez  :geyik:

fotoğraf çekmek insanın aklına bile gelmiyor... çok zevkli :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kesinlikle,

Üst viteslerde bile devrini başarıyla toparlıyo

İlk şehirler arası kullandığımda sanki hızlanması hiç bitmicekmiş gibi geliyodu nitekimde hala sonları görmedim,duymadım,bilmiyorum ve bilmekte istemiyorum  :D nedense bana arabanın maks. hızına çıkmak

hiç bi tat vermiyo.riskli ve o riske nazaran anlamsız buluyorum beni daha çok maks. hızı değilde sıfırdan yüze kaç saniyede çıktığı ilgilendiriyo sanırım korkuyorum bu japonların şeytan icaatları çok korkutucu oluyo bazen  :)

evet son hıza nasıl çıkarım diye düşünmüyor değilim. teferruatı fazla son hızın ama ara hızlanmalar insana ayrı bir tad veriyor araç kullanırken.

hele bir de 9000 lere yaklaşırken filtrenin sesi var kiiiiiiiiiiiiiiiiii insan motor "ya parçalanmak üzere veya yırtılmak üzere" diye düşünmekten kendini alamıyor. 4000 gibi başlıyor homurtu ve 9000' lerde artık PATLAMAK ÜZEREYİM uyarısı veriyor  :) MUHTEŞEM...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Otomatik vites ve en fazla 109 beygirlik bir araç kullanmış biri olarak bu Rx8 in otomatik vitesi Türkiyeye gelse kaç paraysa verir alırdım:),,, Direksiyon bilgim otomatik vitese göre şekilllenmiş omasa kesin 2006 model üstü şöyle kırmızı bir tane alıp yaydıra yaydıra gezerdim ah ahhhh.....bu arada Edirneye yine beklerim kardeş:)))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Otomatik vites ve en fazla 109 beygirlik bir araç kullanmış biri olarak bu Rx8 in otomatik vitesi Türkiyeye gelse kaç paraysa verir alırdım:),,, Direksiyon bilgim otomatik vitese göre şekilllenmiş omasa kesin 2006 model üstü şöyle kırmızı bir tane alıp yaydıra yaydıra gezerdim ah ahhhh.....bu arada Edirneye yine beklerim kardeş:)))

teşekkürler inşallah görüşürüz.

RX8 'i en kısa sürede de alman dileklerimle... anlatılmaz yaşanır :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

evet son olarak da bursa'dan ankara'ya dönüş yaptık. evin önüne kadar yarım depodan 2 çıt aşağıya indi. doldurmadım tekrar. ama bu defa 90 - 110 arası geldim. araç doluydu bi de. gerçi dolu boş farketmiyor, rahat geldik zorlanmadı araç...

almayı düşünen ve bana durmadan yakıt durumunu soran arkadaşlara bir fikir vermiştir umarım yazdıklarım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...