Jump to content

Mazda3 70 bin bakımı.

M.E.G
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Cumartesi Yılmaz Yılmazlar serviste 70 bin bakımını yaptırdım.

Yağ+ Yağ Filitresi + Hava Filitresi + Ön balatalar + Bor Nano Yağ Katkısı + KDV = 380 TL cik :D

Sabahları motor soğukken oluşan titreme manifold contalarındaki erimeden kaynaklanıyormuş. Şuan ellerinde yoktu sipariş verdiler. Değiştikten sonra tekrar deneyeceğiz. Umarım contalardandır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yağ katkısı 49,99 TL :D

Balatalar orjinaldi. 5000 km daha gider dediler fakat riske atmak istemedim. Çünkü disklerin çizilmesinden nefret ediyorum :D Arka balatalar 15000 falan gider kanaatimce.

380 KDV dahil fiyatı. Balata ve katkı malzemesi fiyatını çıkarırsak (120+50) 210 TL ( Balata işçiliği de var fakat fiyatını bilmiyorum).

Fiyattan memnunum, şikayet amaçlı değil bilgi amaçlı yazdım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fiyat iyiymiş. Kaliteli arabası olup sanayi sanayi dolaşmak iyi bir görüntü olmuyor. Bir kaç bakım yaptırdıktan sonra bu kozu oynarım diğer model müdavimlerine... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yan sanayi, yada İstanbulda özel serviste yapılsaydı bu işlem

250 gibi tutardı muhtemelen...

Orjinal parçalarla, serviste yapıldığına göre normal fiyatlar. Zaten sanada uygun geldiği için orayı tercih etmişssin.

Disk olayında doğrusunu yapmışssın.

Bu arada adın Mustafa ya, bir gıcıklık yapayım , titreme magnezyum subapların aşınmasından olmasın >:D:666:

Kadir abi ben de gittim dedim sübapları sökün değişelim. Usta motoru çalıştırdı bir bidon su aldı döktü.Manifold kaçırıyor dedi sübaplarla alakası yokmuş. İnşallah öyledir :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mesajında bir korku sezdiğimden yazdım zaten :D

Mustafa Yusuf diye değiştirelim ismini :D

Korkumun sebebi şuan kredi kartlarımın dolu olması :D 2500 TL yaklaşık maliyeti.

Bu arada serviste yeni mazda3 vardı. Kaputu açtım motor yok :D Dedim nerede bunun motoru dediler LPG mahvetti :D

İsmimi seviyorum değiştirme konusunda sana katılmıyorum abi :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçen b ir mazda 3e bakmaya gittim.

LPG var dediler, meğer yokmuş, yani sökmüşler... arabaya bir gaz verdim arabanın egzozdan bardaktan atar gibi su ve yağ attı...

Bu rahatlattı mı seni :D

İsimi değiştirmeyelim, şu sıralar Mustafa ismiyle alaklı sıkıntım yok, yedik içtik elhamdülillah :D

Afiyet olsun :D

Egzozdan su ve yağ atması neye işaret?  :D Çok şükür LPG den kurtuldum belirtisi mi :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yazın Opel için balata-nano hariç 370 civarıydı . alata ve nano eklense herhalde 600 TL'yi bulurdu :)

Opelci arkadaşın gönderdiği mesajda da o civardaydı torpilli fiyat. Hatta herkes iyi fiyat demiş. 220 TL normal bakım desen herhalde şaşırıp kalırlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

Opelci arkadaşın gönderdiği mesajda da o civardaydı torpilli fiyat. Hatta herkes iyi fiyat demiş. 220 TL normal bakım desen herhalde şaşırıp kalırlar.

Geçen sene 323 için bende Evo'da Balatalar dahil biraz daha düşük bir bakım ücreti ödemiştim.Ayrıca güzel birde park sensörü hediye etmişlerdi.Diğer kullanıcılar ancak bazı şeyleri yaşayınca anlıyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...