Jump to content

çok üzücü bir durum..Allah kimseye vermesin.....

toronaga77
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ön hava yastıklarının açılmaması çok normal fakat yan perde hava yastıkları açılması gerekirdi varsa tabii.Bu arda fiyata takıldım ben bu arabanın sıfırı ne kadarki yalnış yazmış herhalde...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

Satılık amaçlı verildiğini sanmıyorum sadece kepaze etmek içindir. Bu tip bir ilan Laguna 2 için arkadaşım da vermişti onun şikayeti motor-mekanikdi ve arıza çözülemiyordu. 9 Hava yastığı koyupta açılmaması çok ilginç gerçekten , özürleri kabahatlarından büyük ki Allah'tan şöför sağ.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yazık olmuş adama.ilanı toyotaya seslenmek için vermiş belli.allah korusun.hepimizin başına gelebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kullanıcısına geçmiş olsun, Allah kimsenin başına vermesin bu tür bir olay.

Yan hava yastıklarının sensörü, yan kapı direklerinin altlarına doğru olması lazım. ama o kısımlar darbe almamış. Araç yan olarak takla attığı için yine tahminimce ön tarafta darbe almamış, tampon yan taklalardan dolayı kopmuş diye düşünüyorum.Çünkü ön bariyerde hiç darbe izi yok.

Aracımı yeni aldığımda serviste yeni kasa mazda 3 kazalı vardı birtane. Sürücüsü 120km/h civarı giderken köpeğe çarpmış ve ön airbagler açılmış durumdaydı. Tampon ortalardan içeri doğru girmiş, birazda ön kaportada ezikler mevcuttu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tamam, gerçekten üzücü bir durum. Kimsenin yaşamasını istemem. Ama kazanın acısını o arabayı alacak! susaktan mı çıkaracaklar?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

perde hava yastıkları yok mu ya bunlarda?? 2010 modelmiş araç...

aynısı Allah korusun başıma gelecek yıkarım ortalığı. arka koltukta oturmuş olsan ya ağır yaralısın ya da ölü.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tamam, gerçekten üzücü bir durum. Kimsenin yaşamasını istemem. Ama kazanın acısını o arabayı alacak! susaktan mı çıkaracaklar?

Gökhan abi heralde aracı ön plana çıkarmak istemiş hani bazı insanlar fiyatına bakıpda ilana tıklıyor hesabından, eger çok ucuz yazsaydı sahibinden.com tarafından ilan aktif edilmiyor o da piyasa değerinin ortalamasını koymuş
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

saçma bir durum ya...

araba cacık olmuş 9 hava yastıpından 1 tanesi bile açılmamış.

gerçekten de ne zaman açılacak bu durumda açılmayacaksa?

toyota amerikada zaten imajını gaz pedalı kilitlenmesi sonucu ölümcül kazalarla imajını yitirdi.

Amerika da bir polis memurunun ve 1 annenin 2 yaşındaki çocuğuyla ölmesi yine gaz pedalı kilitenmesi sonucu oldu.

Bence artık eski Aile Otomobili ünvanını kaybetti. Zaten reklamlarla bu aile otomobili imajını geri alma çabasında.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Savaş ın dediği gibi,araba yan takla atmış.o yüzden airbaigler açılmamıştır.buna benzer bir kazaya ben de şahit oldum.araç,yine toyota idi.araba yan olarak 6 takla attı.hava yastıklarının hiçbiri açılmamıştı...sürücüsüne geçmiş olsun....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kemer takılmayınca hava yastıkları çalışmıyor gibi bir durum olabilir mi ? Hava yastıkları sensörleri benim bildiğim ivmeölçerlerle çalışıyor darbeyle değil, sağa sola öne arkaya yukarı aşağı ani hızlanma veya yavaşlama gibi durumlarda açılması lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

genelde 60 km.hızın üstünde emniyet kemersiz açılır.çok garip bi durum.önler için iddaam yok ama yanlar açılmalıydı bence

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

geçmiş olsun...

20 takla atan bir araç gibi görünmüyor bu. sanki 3-4 takla atmış gibi geldi bana. 20 takla atsaydı aracın markasını bile anlayamazdık.

Allah korumuş, ölmediğine şükretsin...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

her ne olursa olsun güvenlik açığı var,

takla anında açılmayabiliyor demekki, araç firmaları gelişimlerini bu yönde de sürdürmeli,

takla atan bir aracın airbag'leri açılmalı diye düşünüyorum. Takla atmasını algılayıp sensörler darbe almasa bile açılabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest Murat KIRBOĞA

Bu ilanın neresi süper anlamadım. Konu başlığı biraz kabaca olmuş sanırım. Arkadaşa geçmiş olsun. Bizleri de önce biz sonra da Allah korusun. Kendimize, ailemize dikkat edelim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

Kemer takılmayınca hava yastıkları çalışmıyor gibi bir durum olabilir mi ? Hava yastıkları sensörleri benim bildiğim ivmeölçerlerle çalışıyor darbeyle değil, sağa sola öne arkaya yukarı aşağı ani hızlanma veya yavaşlama gibi durumlarda açılması lazım.

Bazı araçlarda bu tip bir sensör olduğunu duymuştum. Bazıları da kemer takmayı özendirmek için söylenen bir asparagas diyordu .Açıkcası bende merak edip araştırmadım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...