godless commie

Fırçasız yıkama şampuanı

Bu konuda 32 ileti var

Mazdacılar, Romalılar, yurttaşlarım...

(Pasta cila yaptırdım, iki gün arabasız kaldım, bir de azar işittim, "ne biçim yıkamışsın, çizik içinde" diye..)

Hani şu alengirli oto kuaförlerinde aracın üzerine köpük püskürterek yıkama işi var ya..

İşte o köpüğü (köpük şampuanını) İstanbul'da nereden alırım?

İnternetlerde aradım, İzmir'de bir şirket var. Ancak ben gidip kendim konuşmak, gerekli malzemeleri ve tavsiyeleri almak istiyorum.

Bu konuda deneyimi olan var mıdır?

Bir de, bu köpük, aslen ilaçlama işinde kullanılan pompalı püskürtücüler ile uygulanabilir mi?

Aman uzak dur diyeceğiniz ürünler var mıdır?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Abi pazar günü kahvaltıya gelirsen sana 30 dakika brif veririm hemde bagajda taşıdığım sonax araç yıkama ürünlerini yakinen tanıtırım istersen hemen senin araçta uygulama yaparız..Ama sonradan ben bu arabada kendimi görüyorum aynaya gerek kalmıyor demek yok :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

O ürünler fazla kimyasal değil mi ? Bir ara konuşmuştuk, kimse tavsiye etmiyordu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu TurtleWax kendi memleketinin en ucuz ürünlerinden biri. Nedense burada pahalı. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

O ürünler fazla kimyasal değil mi ? Bir ara konuşmuştuk, kimse tavsiye etmiyordu.

Ben de böyle hatırlıyorum, boyaya zarar verdiği söyleniyordu köpüğün ...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu ürünü toptan alalım benimde ihtiyacım var :)

Metin, hani Beşköprü tarafında oturduğunuz zamanlar gittiğimiz bir yıkamacı vardı. O adamlar toptancılık yapıyoruz, ana bayisiyiz falan demişlerdi yıkama yaptıkları ürünler için. Onlarla görüşsene, kaçı kaçtan kaç kuruşa verecekler şampuanları.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Orası iflas etti :2funny:

Metin, hani Beşköprü tarafında oturduğunuz zamanlar gittiğimiz bir yıkamacı vardı. O adamlar toptancılık yapıyoruz, ana bayisiyiz falan demişlerdi yıkama yaptıkları ürünler için. Onlarla görüşsene, kaçı kaçtan kaç kuruşa verecekler şampuanları.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yahu çizmeden nasıl yıkanır bu araba o zaman?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Orası iflas etti :2funny:

Yazık olmuş. Güzel de yıkamışlardı arabayı :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sünger + güderiyle

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben şöyle yapıyorum en ucuzundan bi petrole giriyorum ilaçla yıkatıyorum sonra kenara çekip güzelce siliyorum tavsiye ederim :2funny:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bir arkadaşımda vardı bahsettiğiniz köpükten ve çok memnun.. geçengün yıkarken gördümçok kullanışlı bir üründü ve bauhaustan aldım demişti. bende tesadüf eseri az önce bauhausun katolagu gelmiş eve incelerken gördüm. förch fırçasız yılkama 10 lt 1/20 oranında su ile inceltilir yazıyor. fiyatı 89,90

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bulabildiğimiz en temiz yol şöyle,

1. Önce hortumla, basınçlı makineyle değil, su tutuluyor, jantlar-marşbiyeller kirli bir süngerle temizleniyor.

2. Bir kova suya kaliteli bir şampuan ekleniyor, temiz ve yumuşak bir süngerle her tarafı köpürtülüp, siliniyor.

3. Yine hortumla durulanıyor.

4. Sümerbank'ta satıldığını öğrendiğim bezlerle siliniyor, bunların rengi mavi ama ne bezi olduğu konusunu öğrenemedim bizim yıkamacıdan...

5. Son olarak ayna vs. girintili yerlere basınçlı hava tutularak kurutuluyor.

Bir kere bile kendim uygulamış değilim, burada bulabildiğimiz en iyi yıkamacı böyle yıkıyor, fırça yok, köpük yok, rottest yok. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yarısı pamuklu abi o bez. Tüm makam araçlarına alıyoruz biz. Ama ilk kez kullanmadan iyi yıkamak gerekiyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.