evrenselo

Xenon Hakkında [2006 Mazda 6]

Bu konuda 25 ileti var

xenon taktırcam ama h kaç olduğunu bilmiyorum???

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hangi mazda? sitede bir çok konuda geçmesi gerekiyor. Arama yaptırdınız mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2006 mazda 6 bulamadım h7 sanırım kısa uzun ayrı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben h1 xenonu nerden bulcam peki h1lerin fiyat farkı nedir acaba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben h1 xenonu nerden bulcam peki h1lerin fiyat farkı nedir acaba?

Benim arabadan bir süre sonra çıkacak büyük ihtimalle H1 Xenon :D

Şaka bir yana H1 Xenonlar sanırım 200-300 arası bulunur. Daha ucuzları da olabilir

Ben servisten orijinal nightbreaker sipariş ettim. 33 TL + KDV. Xenon değil ama beyaz ışık.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benim arabadan bir süre sonra çıkacak büyük ihtimalle H1 Xenon :D

abi xenonları neden söküyorsun ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Titreme yapıyor. Aldığımdan beri vardı ama farları değiştirince daha da arttı gibi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Osram NightBreaker tavsiye edilir.Kısa-Uzun-Sislerimde kullanıyorum,çok memnunum..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Osram NightBreaker tavsiye edilir.Kısa-Uzun-Sislerimde kullanıyorum,çok memnunum..

Mazda orijinal parça katologunda nightbreaker  bulduk serviste, onu getirtiyoruz bakalım içinden ne çıkacak. Diğerlerine göre de bir hayli uygun. 33 TL + KDV

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Titreme yapıyor. Aldığımdan beri vardı ama farları değiştirince daha da arttı gibi.

??? nedenki acaba, fardan mı kaynaklandığını düşünüyorsun yoksa elektrik akımı düzensizliği gibi bir titreme mi ? Benimde sorduğuma bak servisten gelicek olan yeni ampulleri takınca belli olucak :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Elektrik ile alakalı değil. Sanırım bir şekilde Xenon ampulü yerine oturmuyor , boşluk kalıyor ve titreme yapıyor. Yeni farlarda daha da belirginleşti. Özellikle de bozuk yollarda, çukur veya tümseklerde

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Elektrik ile alakalı değil. Sanırım bir şekilde Xenon ampulü yerine oturmuyor , boşluk kalıyor ve titreme yapıyor. Yeni farlarda daha da belirginleşti. Özellikle de bozuk yollarda, çukur veya tümseklerde

çok garip aslında böyle yapması ama birde servis ürünü hani piyasadaki markalardan değil cuk oturması gerekir...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

çok garip aslında böyle yapması ama birde servis ürünü hani piyasadaki markalardan değil cuk oturması gerekir...

Problem farda değil , Xenon ampullerinde. birçok farklı farda denedik.

Xenonlar da MTEC , kaliteli ama olmadı bir türlü , uyuşamadık.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

tombağın xenonlarda sallanıyor :D

Sen de al Nightbreaker , kurtul :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sen de al Nightbreaker , kurtul :)

Bu Nightbreaker'lar  benim takayada olur mu acep?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Büyük ihtimalle. uygun olanı bulduktan sonra ;)

Evo'ya bir sorayım . Güzel gözüküyor beyaz ampul sanki daha homojen .

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bugün Xenonları çıkarttırdım ve Osram Nightbreaker taktırdım. Xenon kadar aydınlatmıyor ama hiç değilse sallanmıyor . H1 tipi ampullerin dipleri diğerlerine nazaran daha küçük olduğu için sanırım Xenonun uzun ampullerinin salınımını kaldıramıyor ve sürekli titreşim yapıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.