sem55

Astina GT Performans Problemi (1999-2001)

Aracım 1999 model mazda 323 1.8 motor bu aralar bi sıkıntısı var.Mesale 100km/h hızla giderken gazı dipledigim zaman arac eskisi gibi gitmiyor belki bu 1. ve 2. vitesdeki hızlanmalarda da var ama cok anlasılmıyor.Gaza yarım basmamla tam basmam arasında bi fark olmuyor ve tam gaza bastıgında motor sesi fazla geliyor ama gitmiyor.Ben suziki swift gti 1991 model aracla en az20 defa kalktim ve hersekildede gectim.Fakat simdi gecemiyorum onun aracıda aynı benim aracımda da onun aracındada bir modlama olmadı...Kalkıslarda bunu herzaman yapmıyor mesala tcs off moduna getirsem bile gaza birden yüklenince devir yükselmiyor arac yavas yavas hızlanıyor sanki birsey boguyor gibi... kusura bakmayın biraz karısık olmus olabilir ama bujilere buji kablolarına baktırdım sorun yok dediler...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Carbon Clean yaptırabilirsiniz işe yarayabilir.

Yakıt filtresinde veya hava filtresinde problem olabilir. Motor yağından kaynaklanıyor olabilir. Egzos sisteminizde problem olabilir, sorunu anlamak için servise başvurabilirsiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Baskı balatadan kaynaklı gibi anlaşılıyor bu yazılanlardan.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Balatan sıyırıyordur dicem ama devir yükselmiyorsa yakıt sistemi veya ateşleme sistemi kaynaklı olma ihtimali yüksek.. Yakıt filtresi ne durumda,yakıt pompası ne durumda,bujiler buji kabloları ne durumda bunların kontrol edilmesi lazım.. LPG var mı bu arada arabada?

Senin bu arabayla normal şartlarda aşırı besleme yoksa eğer Swift gti'ı çerez niyetine yemen lazım,hafif olsa dahi 1.3 motor bir araç, kapasitesi belli, 3'e attığın an onun yerinde sayıyormuş gibi gözükmesi lazım normal şartlarda..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

swift gti biraz oynanmıs bi aractı aynen dediginiz gibi 3. vitesde arayı acmaya baslıyordum videoyada koyarım.Aracta lpg var ama yeni taktırdım.Zaten ondan sonra basladı sorun benzindede aynısını yapıyor sanki iki hızlanmalarda aynı ve 4. vitesde hızım 170 km/h dip gaz da aracta sanki bogulma oldu ve arac gitmeye devam etmedi sasırdım benzin bitti gibi oldu ama benzin vardı ustalara anlatıyorum sıkıntıyı bisey demiyorlar...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bana bu konuda bilgi verirseniz sevinirim ve aracın eskiden rolantide daha sarsıntısızdı.hava akısmetresinde bi sorun olmus olabilirmi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

scirocco 122hp yarıstık beni az araba boyu farkla gectii.Anlamıyorum ama araba ısınınca rolantide yag lambası yanıp sonuyo anlamıs deegilim yagı yeni koydumm.Aracta yag var sorun ne annlamıyorum devir sonlara yaklasınca arac zorlanıyor gitmekte

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

scirocco 122hp yarıstık beni az araba boyu farkla gectii.Anlamıyorum ama araba ısınınca rolantide yag lambası yanıp sonuyo anlamıs deegilim yagı yeni koydumm.Aracta yag var sorun ne annlamıyorum devir sonlara yaklasınca arac zorlanıyor gitmekte

yağ filtresi değiştirdiniz mi 10bin bakım yapıldı mı yani, yağ koy devam et olayı yeni araçların düşmanı gerçi eski araçlarında düşmanıda 20w-50 koyup geçiyorduk

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yag eksikti 1 lt yag koydurtdum yine devam etti aynı sey anlamıs degilim yag sensoründemi sorunn aracım eskisi gibi gitmiyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Araca lpg taktırdıktan sonra bu sorun cıktıı.Bi sensörünü bozmus olabilirlermi? yagı eksikti 1 lt yag koydurtum ama aracı zorladıgımda cık ısındıgında rolantteyken yaglambası yanıp yanıp sönüyor.Aracın üst devirleri canlı degil

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ne yağı koyuyorsun bu arabaya? Konulan yağ hakkında bilgin var mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yağ ideal,yağ müşürünü kontrol ettirdin mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.