Guest metin_4154

Yağ Lambası (2003)

Bu konuda 107 ileti var

Eşimden aldığım son bilgilere göre arabanın yağ lambası yanıyormuş ve frene basınca titreme yapıyormuş sizce neden olabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sana arabayı aldıktan sonra ne demiştin hatırlıyor musun?

Arabanın yağı, filtresi, bujisi, buji kablosu her ne olursa olsun değişmeli demiştim di mi?

Bu sözünü ettiğin yağ lambasının hangi lamba olduğuna bakmak lazım. Fren hidroliği eksilmiş olabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilmiyorum ne lambası araba Gülnur'da eve gidince bakıcam artık.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ilginc, ben hic yandigini gormedim ( ilk calistirma haric )  dersem yalan olmaz :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Fren + yanan herhangibir lamba = hidrolik seviyesi, bitmeye başlamış balata, patlak stop ampulü gibi sebepleri vardır. Ya da en kötü ihtimal olan yağ seviyesi eksilmiş olabilir.

Bunlarla ilgili eski 323 lerde benzer ikazlar var. Site içinde de biryerlere tek tek yazmıştım hepsini ama şimdi kafam kazan gibi, toparlıyamıyorum kafamı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Servis yolu göründü desene nazar oldu arabam satmıyorum vazgeçtim :nazar:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ortalama buji buji kablosu yağ vs değişimi ne kadar tutar burak değişmişti galiba yanlış hatırlamıyorsam

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Servis yolu göründü desene nazar oldu arabam satmıyorum vazgeçtim :nazar:

Servise gitmeden halledilebilecek birşey olabilir.

Gerçi bu sefer de İzmit'e gelmen gerekiyor. Sen iyisi mi servise git :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ortalama buji buji kablosu yağ vs değişimi ne kadar tutar burak değişmişti galiba yanlış hatırlamıyorsam

Buji kablosu + 4 iridyum orijinal buji 300 TL, LPG uyumlu bujiler de 120 TL . Bu fiyatlara KDV dahil

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Nerde baktırıcaz Adem demi?

yağını filtresini ademde değişilir, balataları da ona kontrol ettiriz. bujisini kablosunu servisten alıp biz değişiriz. Buji kablolarını mutlaka orjinal almak haricindekilerin hiçbirini orjinal almaya ve servise eşek yüküyle işçilik ödemeye gerek yok. Bize lahmacun ısmarlarsın olur biter :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hakkaten pahalıymış yedek parçalar :krrsz:

Burakın sözünü ettiği bujiler lpg için özel üretilmiş buji. Normalde 4 tane buji 20 lira ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Buji kablosu + 4 iridyum orijinal buji 300 TL, LPG uyumlu bujiler de 120 TL . Bu fiyatlara KDV dahil

Burak işçilik fiyatları dahilmi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Buji kablosunun değişimine kim para almış ki yahu ? :) O kadar parayı verince zaten değiştirirler ücretsiz.

Bu arada Metin bujileri servisten almadım, FCS den aldım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Elimde 2000 km yapmış orijinal bujiler var ama LPG de kesinlikle NGK nın LPG5ini öneriyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Elimde 2000 km yapmış orijinal bujiler var ama LPG de kesinlikle NGK nın LPG5ini öneriyorum.

2000km yapanlar iridium mu? standart mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.