bodrumlu mazdacı

1998 Model Mazda 626 Motor Gücü?

Bu konuda 64 ileti var

arkadaşlar, 98-99 model 626'larda enjeksiyonlu 2000 motor yaygın ama, bu motora 115bg diyen de var 136 beygir de...  TCS  diye birşeyden de bahsediliyor, bu konuda bilgisi olan arkadaşlar var mıdır?????  Teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bu arada tcs'nin asr demek olduğunu öğrendim, teknolojil arabam olmayınca bilmiyorum tabi:))  o zaman bu 115 bg'lik araçlarda bizim eski balon kasa dediğimiz 92-97 626'larda kullanılan motor mu kullanılmış??

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Balon kasa terimini ilk kez sizden duydum :)) kırk yıllık yumurta kasa :) 92-97 mazda 626 ile aynı motor sadece ateşleme bobini var,distribütör yerine :) tcs ise;traction control system anlamına geliyor.Aracın tekerleklerinin birbirinden bağımsız hareketini engelliyor.yani örneğin tekerleğin birinin suya girdiğinde fazla devir yapıp arabanın kaymasını sensörleri sayesinde devreye girerek engeller ve sizde yolunuzda güvenle gidebilirsiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Balon-yumurta-tombak-yuvarlak bir sürü ismi var. 92-2001 aynı motor 115liklerde.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

tombak seninkine özel abi :) balon ve yuvarlak diyeni duymadım :D yumurta die biliyordum :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

manda mercedes'e özel bir terim :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

manda mercedes'e özel bir terim :D

bende öyle biliyorum :D

Elazığlı bir arkadaşımda manda kasa derdi bu kasaya :D

Yumurta lafını kabul etmiyorum yakışmıyor :D

Tombak iyi, tombişte kabul edilebilir... E hadi balonda tamam ama yumurtayı beğenmiyorum, lütfen ben satana kadar yumurta demeyin forumda :egy:

yımırta desek :P

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bilgiler için teşekkürler arkadaşlar, geçenlerde bi 626 kaçırdım satıldı, üzülmüştüm ben de, bg güçlerinin farklılık gösterdiğini ve arabanın 115 bg olduğunu öğrenince o kadar da üzülmedim, haliyle 136 bg'de gözüm artık:D    (bu arada mazda gönül arabası ya, bırakalım herkes gönlünden geçeni desin:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bilgiler için teşekkürler arkadaşlar, geçenlerde bi 626 kaçırdım satıldı, üzülmüştüm ben de, bg güçlerinin farklılık gösterdiğini ve arabanın 115 bg olduğunu öğrenince o kadar da üzülmedim, haliyle 136 bg'de gözüm artık:D    (bu arada mazda gönül arabası ya, bırakalım herkes gönlünden geçeni desin:)

valla bende 115 olanından var.115 i buysa 136 sını düşünemiyorum bile :)

siz yine de 115 düşerse bakmadan geçmeyin derim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

dediğim araba 12' ye gitti, güzel görünüyodu, ama para çıkmadı bende.. 136 bg olanlara da çok uçuyolar ya 13500'den aşağı yok gibi, mecbur 115' e kala da bilirim gibi:))

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

dediğim araba 12' ye gitti, güzel görünüyodu, ama para çıkmadı bende.. 136 bg olanlara da çok uçuyolar ya 13500'den aşağı yok gibi, mecbur 115' e kala da bilirim gibi:))

bence almışken 136 lık alın aciliyetiniz yoksa bir kaç ay yada daha fazla bekliyip alın, araba işi aceleye geldi mi çok yorucu zahmetli oluyor sakin kafayla en donanımlısını en sabırlı bir şekilde almak, sabreden derviş muradına erermiş :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ucuzmuş gene.ben 13 e almıştım

senin aldığın zamanla şimdiki birmi Burcu abla ama 1-2 aya düşecek diyolar araba fiyatları

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

mart 2010 ya benimkide.çok eski değil ablam.ama tabi ankarada daha pahalı :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

valla hiç üzülmeyin pahalı aldım diye, araba temizse eder, zaten şu piyasada konuşan adamlara gıcık oluyorum. (yok sana gazlamışlar o arabayı, senin araban şunun üstüne etmez filan, en kötüsü mazdacılardan da var bunu yapan, 323'ü resmen şahinle bir tutuyolar piyasasını, 6-7 den fazla etmezmiş, ya temizini bulduğunda (ör:kendi aracım) kontağı basıp hiç gözünü kırpmadan van' gidebileceğiniz bi konfor arabasını nasıl 7den fazla etmez diye aşağılıyorlar, dişlerimi sıkıyorum vallaha..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ya aslında kullandıkça anladımki pek de bakmamış arabaya benden önceki.

anca işte aksesuar taktırmış.yok park sensörü,xenon far, immobilizer falan bunlarla uğraşmış.

tabi başta bende biraz sinir oldum ama sonradan en azından kendi gözümle ne değiştiğini ne zaman değiştiğini gördüm diyerek yavaş yavaş bakımını yapıyorum işte.arabanıza bu şekilde davranmaları çok doğal.kimse tanımıyor.

bizim oda da 2 arkadaş for fiesta aldı yeni.o araban bile hayranlıkla bahsedebiliyorlar:)

ben 1 kere bindim kümese kaaptılmış gibi hissettim.konfor yok donanım yok.ama işte ona bile kalkııp 30.000 tl verip seviniyolar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

o kümes diye tabir ettiğiniz (ki çok çok doğru:)  berbat arabayla şahsen 93 model karbüratörlü mazlum 323'ümü değişmem asla:)))  bizim arabalarımız başka bi kategori, en önemli faktörü de konfor:))

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Manda mı? Huh...

Manda gerçekten kaba bir tabir, en hoşuma giden " Balina Kasa"  :P

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

323 ün o dandik arabanın yanında köşk gibi bişi yaa.

ama tabi bizim Türk milleti kaliteden bu kadar anlıyor.

kampanyalı olsun ucuza gelsin yeter onlara.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.