Jump to content

Basında Mazda

Burak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

yanlız adamın daha önceki markalarda elde ettiği başarılarıda unutma ahmet abi :) bak citroen eskiden nasıldı son zamanlarda nasıl satış patlaması yaptı.eskiden mazdadan daha kötü bir durum sergiliyodu şimdi özellikle dizelde ve ticaride gayet iyi durumda

Bu kafayla olmaz hocam, senin her bayinde bu araçtan en az 5 tane olacakki insanlar gelip, görüp karar verecek. Kimse katalog üzerinden araba sipariş etmez. Ticaret risk ister riske girmezsen kazanamazsın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest élégancé

Bu kafayla olmaz hocam, senin her bayinde bu araçtan en az 5 tane olacakki insanlar gelip, görüp karar verecek. Kimse katalog üzerinden araba sipariş etmez. Ticaret risk ister riske girmezsen kazanamazsın.

Ticari risk konusunda hepimizden cesur planları olduğu aşikar.Eğer öyle olmasaydı 2.0 motorlar yerine (1.4-1.3 turbo) motor arayışlarına girerdi.Rakiplerinden fiyat olarak fazla olmazdı.Koskoca bir firmanın Türkiyeye 3000 adet araç gönderelim,onları satalım gibi bir mantığı olduğunuda düşünmüyorum.Asıl pazarının Amerika olduğunu kullandığı büyük silindirli motorlardan anlamak zor değil.Japon arabalarının Avrupa'daki karnesi zaten parlak değildir.Avrupalılarda Alman hayranlığını zaten anlatmamıza gerek yok.Türkiye'de bir Avrupa ülkesi olması nedeniyle Mazda'nın Türkiye'de on binler satma gibi bir amacı yok.Tabii ki bu benim görüşümdür.Katılan olur,katılmayan olur saygı duyarım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Burada eleştirdiğimiz Mazda genel merkezi değil, Mazda Türkiye, buradaki genel müdür belirler Türkiye pazarını, japonya ona karışmaz, buradaki genel müdür agresif bir satış stratejisi ve geniş satış servis ağı yapılanması ile başarıya ulaşabilir. Ve bu durumda da inanaın japonyadakiler Türkiye bizim hedefimiz değildi neden bu kadar çok satış yaptınız demez ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest élégancé

Burada eleştirdiğimiz Mazda genel merkezi değil, Mazda Türkiye, buradaki genel müdür belirler Türkiye pazarını, japonya ona karışmaz, buradaki genel müdür agresif bir satış stratejisi ve geniş satış servis ağı yapılanması ile başarıya ulaşabilir. Ve bu durumda da inanaın japonyadakiler Türkiye bizim hedefimiz değildi neden bu kadar çok satış yaptınız demez ;)

haklsınız demez ama Türkiye'nin bu konuda doğru ülke olmadığını düşünüyorum.

Modelleri incelediğimizde Ticari bir aracı yok,Mazda 6 gibi vergi dolayısıyla geri planda kalan bir harikası var.Rx-8 gibi benzin canavarı var.Mx-5'i zaten alacak kesim belli.Bundan dolayı geriye kalan 2-3 serisiyle 2500 rakamı iyi bir değer bence.yani asıl satışı 2-3 serisi yapıyor.Ne 6 satıyor bu ülkede ne rx-8...

Bir fordu incelediğinzde binbir çeşit modeli var(mondeosu,focusu,connecti,cmax,grand cmax,fiesta...) bir o kadarda motor çeşidi var.Renaultta keza öyle.Wv'de öyle.1.4 motor vergi avantajı filan derken bir adım öne geçiyorlar.Mazda 2-3 serisiyle zaten 30 bin satmasını beklemek ütopyadır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest élégancé

Mazda'nın yeni genel müdürü Nurkan Yurdakul, Türkiye'de yıllık satışlarının 15 binlere çıkabileceğini kaydetti. Yurdakul, "Mazda, ürünleriyle Japon markaları arasında daha özel bir kitleye yöneliyor. Bu imajı koruyacağız. Türkiye'de yılda 15 bin otomobil satmak zor değil." dedi. Mazda, yenilenen aile otomobili Mazda 5'i önümüzdeki ay pazara sürecek. Önceki modele göre 120 kilo hafifletilen otomobil her iki yandaki sürgülü kapıları ve değişken arka koltuk sistemiyle öne çıkıyor. Üzerindeki 115 beygir gücündeki 1.6 litrelik dizel motoru ise önceki 2 litrelik dizel motora göre yakıt tüketiminde yüzde 15 azalma ile 100 km'de 5,2 litre yakıyor.

http://www.haber100.com/haber/ekonomi/mazdanin-hedefi-15-bin-adet-satmak

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda için 5 serisi çıkış yolu olabilir ama önce çıkışı istemek lazım, araba marka adıyla durduğu yerde 2500 tane satıyorsa biraz çalışma, reklam ve pazarlama ile bu rakamlar 3-5 katına rahatlıkla çıkarılabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest élégancé

Mazda için 5 serisi çıkış yolu olabilir ama önce çıkışı istemek lazım, araba marka adıyla durduğu yerde 2500 tane satıyorsa biraz çalışma, reklam ve pazarlama ile bu rakamlar 3-5 katına rahatlıkla çıkarılabilir.

şunu söyliyim daha düne kadar Mazda denilince kaçardım.Burda Bmw-mazda-land rover 3'ü bir arada.520 serisini sormak için gittim.320 filan şöyle fikir olsun diye.Mazda 6'yı o zaman gördüm.Ben bile Mazda'dan uzaktım.Arabaları gerçekten çok kaliteli.İyi bir reklamla yok satar.CX-9'la X5'in içini karşılaştırma fırsatı buldum.Ondan sonra dedim Mazda gerçekten çok harika araba.320 serisi ellerinde yoktu olsa bakacaktım.Kasa değiştirecekti yeni arabalar gelmemişti daha.Mazda 6'yı görünce Passat,Laguna,Mondeo cidden gözümde sönük kaldı.Gerek işçilik,gerek motor,gerekse konfor açısından.

+eminim ki çoğunluk benim gibi düşünüyor.Halkımız Mazda'ya biraz soğuk bakıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İşte düşün sen tesadüfen gördün ve beğendin, o gün o tesadüf olmasa belkide araç hakkında hiç bir bilgin olmayacaktı. Burada iş mazda Türkiye ye düşüyor, satış ve servis ağını yaygınlaştırıp reklamada doğru şekilde yüklendin mi gerisi kendiliğinden gelir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir de öyle ya da böyle dizel motor seçeneğini kesin getirmeli. Belki de şu SKY motorları bekliyorlardır. Dizel , otomatik bir Mazda6 eminim göze batan bir tercih olurdu Türkiye'de

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İsteyen istediğini düşünebilir ama beni koysunlar Nurkan bey'in yerine, şu halimle yıl sonuna kadar 10000 mazda satmazsam ne oliyim :D

Git Tsk, emniyet vb. kuruluşlarla anlaş, bu kurumların personeline özel avantajlar sağla, kafadan 5000 tane araç satarsın tek projede... Böyle böyle araçların yollarda çoğaldıkça kendiliğinden gidip alanlarda artacaktır ve aracın marka değeri katlanacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest élégancé

İşte düşün sen tesadüfen gördün ve beğendin, o gün o tesadüf olmasa belkide araç hakkında hiç bir bilgin olmayacaktı. Burada iş mazda Türkiye ye düşüyor, satış ve servis ağını yaygınlaştırıp reklamada doğru şekilde yüklendin mi gerisi kendiliğinden gelir.

30 bayi, tek tük reklamla bunlar oluyorsa her ilde bayi ve birçok reklamla en çok satan firma olunabilir..

Bir de öyle ya da böyle dizel motor seçeneğini kesin getirmeli. Belki de şu SKY motorları bekliyorlardır. Dizel , otomatik bir Mazda6 eminim göze batan bir tercih olurdu Türkiye'de

Kesinlikle.Mazda 6'daki 2.0 motorla satış yapmayı bekleme şaka olurdu zaten.Gerçi sky motorlarda 2.0 diye hatırlıyorum..

İsteyen istediğini düşünebilir ama beni koysunlar Nurkan bey'in yerine, şu halimle yıl sonuna kadar 10000 mazda satmazsam ne oliyim :D

Git Tsk, emniyet vb. kuruluşlarla anlaş, bu kurumların personeline özel avantajlar sağla, kafadan 5000 tane araç satarsın tek projede... Böyle böyle araçların yollarda çoğaldıkça kendiliğinden gidip alanlarda artacaktır ve aracın marka değeri katlanacaktır.

o biraz zor bence.Oyak'ın Renault'un ortağı olması nedeniyle Renault varken Mazda biraz zor satar .Kaldıki ben olsam aracımı emniyette,askeriyede kullanılmasını istemem.öyle araçları görünce araçtan soğuyorm.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

SKY da ne seçenekler var veya çıkar bilmiyorum ama şu anda Avrupa'da sadece 2.2 dizel motor seçeneği ile satıldığı için Türkiye'ye getirilmiyor.

Eğer SKY da yüksek güçlü 1.6 benzinli ve 2.0 dizel motor seçenekleri olursa o zaman satar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest élégancé

SKY da ne seçenekler var veya çıkar bilmiyorum ama şu anda Avrupa'da sadece 2.2 dizel motor seçeneği ile satıldığı için Türkiye'ye getirilmiyor.

Eğer SKY da yüksek güçlü 1.6 benzinli ve 2.0 dizel motor seçenekleri olursa o zaman satar.

2.0da normal bence 185 hp olacaktı galiba.Eğer öyle olursa herkes vergisinden korkmaz alır bence :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bunlar sadece yapılabilecek çalışmalara örnek :) yani istenirse ve çalışılırsa bir çok şey yapılabilir, Türkiye'de Mazda satılmıyor mazereti kocaman bir YALANDIR.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...