manovar

Ön Cam Isıtıcı

Ön cam isiticinin calisip çalışmadığını anlamanın bir yolu var mıdır?

Bugün düğmeye bastigimda sanki çok farketmedi gibi geldi de bana. Bu arada bizim aynalarda isiticinin varmı acaba rezistansa basınca aynadaku kar ve buzlar erimeye basladida.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Cam buğulu iken klimayı açmayıp sadece ön cam ısıtıcısını çalıştırın. Buğu çözülürse çalışıyor demektir. Ayna ile de servis şöyle bir bilgi vermişti: ayna ısıtıcının özel bir tuşu yok, hava belli bir sıcaklığa düşünce otomatik rezistans çalışıyor demişlerdi.

özel bir tuşu var. arka cam ısıtıcıyla beraber çalışır. ön cam rezistans tuşu da ayrı. ön cam buğu çözme tuşu da ayrı. yan yana 3 tane tuş var özetle...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Cam buğulu iken klimayı açmayıp sadece ön cam ısıtıcısını çalıştırın. Buğu çözülürse çalışıyor demektir. Ayna ile de servis şöyle bir bilgi vermişti: ayna ısıtıcının özel bir tuşu yok, hava belli bir sıcaklığa düşünce otomatik rezistans çalışıyor demişlerdi.

Benim bu sabah cam buzlanmıştı 2 dkda çözdü :) sadece ısıtıcıyı açmıştım... Ayna ısıtıcıları arka ısıtıcı açınca devreye giriyor..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ön cam ısıtıcı (rezistans) ve ön cam buğu çözücü farklı iki işlem ve farklı 2 düğmeye sahip

buğu çözücüye basınca (dışarı daki hava ve araç içinde ki hava farklılığından meydana gelir ve kış olacak diye bir koşul yok) otomatikman ac devreye girer ve buğuyu çözer

ön cam ısıtıcı ise camın buzlanmasında aynı arka camda olduğu gibi işlevi vardır

arka rezistans düğmesine basıldığında aynalarda ki ısıtma sistemi de devreye girer

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

evet çözer ancak şöyle bir de sorun var..

arka cam rezistansı için de geçerli bu sorun şöyle ki

uzun süre kullanırsan camı patlatma ihtimali de var amaaaaaaa

mazda bu sorunu da çözmüş...

sistem 15 dk çalıştıktan sonra otomatikman stop ediyor kendini

yani sen dalgınlıkla açık bıraksan veya çocuk oynasa da düğmelerle sorun yok...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

veya camının buzlanmasını istemiyorsan

akşamdan gazete kağıdı ile camı kapla (çift kat gazete)

patatesi ikiye böl cama sür

elmayı ikiye böl cama sür

(her ikiside aslında aynıdır sadece kokuları farklıdır duruma göre hangisi ucuzsa onu kullanırsın :D )

yok ben mazdamı boşuna mı aldım diyorsan saygı duyarım

o metodları da başka araç sahipleri kullansın.....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aynı zamanda klimayı çalıştırmadan buğu çzömeye de yarıyor. Çok faydalı ve rakiplerinde olmayan bir icat.

Kesinlikle mükemmel bir icad. Çok faydalı çok akıllıca ve çok karizmatik  :clap:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ön cam ısıtıcısından her bahsettiğimde yanımdaki insanlar eblekh eblekh bakıyolar, nasıl yani ön camda da mı rezistans var, olmaz öyle şey, yok o sıcak hava veren sistem, sen yanlış biliyosun, aynalarla arka camda vardır önde yoktur vs.vs. :)

camlara film çektirirken de sonaxtakiler de çok şaşırmıştı; vay be ön camda da rezistans varmış demişlerdi...

çok iddaa edip tatlısını yediğim bi arkadaşım bile var bu rezistans sayesinde :)  :tey:

(itiraf: benden önde mazda 3 alan arkadaşımda ön cam rezistansından bahsettiğinde hade len olurmu öyle şey demiştim bende, allahtan çok ısrar etmemiştim :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.