sancaktar46

Aracımın önü yüksek duruyor.

Bu konuda 29 ileti var

Aracımın önü yüksek duruyor.98 mazda 626 sedan amörtisördenmi helezonlardanmı anlamadım.ustalara soruyorum.biri diyor amörtisörden biri diyor helezon yaylarından anlamadım gitti.farklı bir amörtisör takma ihtimalleri yok sanırsam uyum sağlamaz.neden olabilir.yardım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Daha öncede yazdım diye hatırlıyorum, ön helezonlar yeni değişmiştir ondan yüksektedir başka bir ihtimal olması çok düşük ha birde helezonlar arasına takoz konmuş da olabilir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

helezonlarımı kestirelim ozaman takoz varsa takozu çıkarttıracaz yoksa helezonlar kesilecek büyük ihtimalle başka seçenek varmı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sakııın !!! helezon kesilir mi hiç amortisörlerin ömrünü kısaltırsınız zamanla oturur o yerine, eğer rahatsız ediyorsa sizi arkalarıda değiştirinki yükseklik denk olsun, aman ha kestirmeyin

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ön amartüsörler sanki yüksekmiş gibi geliyor bana kule takozlarını çatlatmış sanki ağırlık helezonlarda değilde amörtisörlerde ymiş gibi araçta bilmiyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

diğer 626 larla karşılaştırdım.gözle gözükür şekilde yüksek.ön tarafta esneklik yok.acaba amörtisörler patlakta kilitlendilermi olamazmı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

diğer 626 larla karşılaştırdım.gözle gözükür şekilde yüksek.ön tarafta esneklik yok.acaba amörtisörler patlakta kilitlendilermi olamazmı.

olmaz, patlarsa iyice aşşağıda durur

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bu amörtisörlerin uyumlu olup olmadığını nasıl anlarız.bi seri numarası vb. şey varmı acaba

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

site içerisinde arama yaparsanız yedek parçacı listesine ulaşabilirsiniz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

98 model mazda 626 glx 2.0 araca amörtisör lazım çıkma amörtisör olurmu.çıkma amörtisör ne kadar sağlıklı olur.amörtisörlerin onarıldığını ve sağlam hale getirildiğini duydum.doğruluk payı varmı.varsa çıkma amörtisör en iy nereden bulabilirim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çıkmalardan pek hayır gelmez. Ama siz bilirsiniz.

Genelde yamuk oluyor, sizinkiler orjinal ise onları tamir ettirin orjinalleri gerçekten uzun süre gidiyor tamir edilsede

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aynı sorun bendede var. Aracın arka kısmı daha basık duruyor. Ön ve arkalar arasında 4 cm fark var. Birde arkaya 2-3 kişi oturduğu zaman iyice çöküyor ve arabanın önü havaya kalkıyor. Buda yüksek hızlarda ön tarafın gezmesine sebep oluyor ve yol tutuşu olumsuz yönde etkiliyor. Arkadaşında dediği gibi kimi helezon yayların kimide amortisörlerin değişmesi gerektiğini söylüyor. Banada yaylardan olma ihtimali daha yüksek gibi geliyor. Yaylar zamanla esneme yapabiliyormuş. Bu konudaki görüşlerinize ihtiyacım var. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Aracım 98 model 626 HB...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

amortisör aracın yüksekliğini ve alçaklığın etkilemez.patlak olsa da , olmasa da bir şey fark etmez.  sadece helezon etkiler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.