Jump to content

Aracımın önü yüksek duruyor.

sancaktar46
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Aracımın önü yüksek duruyor.98 mazda 626 sedan amörtisördenmi helezonlardanmı anlamadım.ustalara soruyorum.biri diyor amörtisörden biri diyor helezon yaylarından anlamadım gitti.farklı bir amörtisör takma ihtimalleri yok sanırsam uyum sağlamaz.neden olabilir.yardım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Daha öncede yazdım diye hatırlıyorum, ön helezonlar yeni değişmiştir ondan yüksektedir başka bir ihtimal olması çok düşük ha birde helezonlar arasına takoz konmuş da olabilir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

helezonlarımı kestirelim ozaman takoz varsa takozu çıkarttıracaz yoksa helezonlar kesilecek büyük ihtimalle başka seçenek varmı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sakııın !!! helezon kesilir mi hiç amortisörlerin ömrünü kısaltırsınız zamanla oturur o yerine, eğer rahatsız ediyorsa sizi arkalarıda değiştirinki yükseklik denk olsun, aman ha kestirmeyin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ön amartüsörler sanki yüksekmiş gibi geliyor bana kule takozlarını çatlatmış sanki ağırlık helezonlarda değilde amörtisörlerde ymiş gibi araçta bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

diğer 626 larla karşılaştırdım.gözle gözükür şekilde yüksek.ön tarafta esneklik yok.acaba amörtisörler patlakta kilitlendilermi olamazmı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

diğer 626 larla karşılaştırdım.gözle gözükür şekilde yüksek.ön tarafta esneklik yok.acaba amörtisörler patlakta kilitlendilermi olamazmı.

olmaz, patlarsa iyice aşşağıda durur
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

98 model mazda 626 glx 2.0 araca amörtisör lazım çıkma amörtisör olurmu.çıkma amörtisör ne kadar sağlıklı olur.amörtisörlerin onarıldığını ve sağlam hale getirildiğini duydum.doğruluk payı varmı.varsa çıkma amörtisör en iy nereden bulabilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çıkmalardan pek hayır gelmez. Ama siz bilirsiniz.

Genelde yamuk oluyor, sizinkiler orjinal ise onları tamir ettirin orjinalleri gerçekten uzun süre gidiyor tamir edilsede
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 yıl sonra ...

Aynı sorun bendede var. Aracın arka kısmı daha basık duruyor. Ön ve arkalar arasında 4 cm fark var. Birde arkaya 2-3 kişi oturduğu zaman iyice çöküyor ve arabanın önü havaya kalkıyor. Buda yüksek hızlarda ön tarafın gezmesine sebep oluyor ve yol tutuşu olumsuz yönde etkiliyor. Arkadaşında dediği gibi kimi helezon yayların kimide amortisörlerin değişmesi gerektiğini söylüyor. Banada yaylardan olma ihtimali daha yüksek gibi geliyor. Yaylar zamanla esneme yapabiliyormuş. Bu konudaki görüşlerinize ihtiyacım var. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Aracım 98 model 626 HB...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

amortisör aracın yüksekliğini ve alçaklığın etkilemez.patlak olsa da , olmasa da bir şey fark etmez.  sadece helezon etkiler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...