goarakesh

2009 Mazda3 Touring Sedan Otomatik

Merhaba arkadaşlar,

Mazda 3 touring sedanımı sattım, aynısının otomatiğini aldım. Size birşeyler sormak istiyorum.

1. 4 ileri vitesli araç. Manuel mazdam 5 ileri vitesliydi. 4 ileri viteslimi oluyor otomatikleri?

2. Manuel modunda kullanmaktan çok daha keyif aldım. Sürekli manuel modunda kullanmak şanzımana zarar verirmi?

3. Manuel'de kullanırsam vites devrini kendim ayarladığım için daha ekonomikmi yakar? vitesi 2000-3000 devir arası değiştiriyorum, manuelde.

Şimdiden beni aydınlatabilen arkadaşlarıma teşekkürler,

herkese selamlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Otomatik vitesler 4 ileri evet.

Manuelde kullanmak şanzımana zarar verir mi onu tam bilmiyorum, bu biraz da ne kadar sıkıştırdığın ile alakalı

Aslında D de kullandığın zaman da o civarlarda değiştirir vitesi ama buna ek olarak sürekli en üst vitese çıkmaya çalışacağı için sarfiyat farklılık gösterebilir.

Bence otomatikteki sarfiyat biraz da alışmaya bağlı. Alıştıkça daha rahat kullanır, manuel kullanıma ihtiyaç duymazsın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Herşeyi Burak yazmış zaten.Manuel Mod da yakıt daha fazla oluyor.Çünkü ister istemez daha devirli kullanıyorsun.Arabayı çok zorlamazsan Motora zararı olmaz.Benim dakkatimi çeken otomatik 'de araba daha seri gitmesi oldu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.