Xman

Ankara'da Lastik Paspas

Arkadaşlar malum mevsim kış, her gün yağmur çamur, araçla gelen paspas maalesef halı ve bu şartlarda rezil oluyor. Servisede gitmek istemiyorum açıkçası, Ankara'da uygun fiyatla orjinal boyutlarında lastik paspas alabileceğim bir yer varmı acaba? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mazda3 e de en güzel orijinal lastik paspası oluyor ama bilgin olsun :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kanıma girip servise yoldurtma beni üstad :P

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Teknosa'ya bakabilirsiniz.

Teknosa'da olduğuna eminmisiniz hocam, yoksa şakamı :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Teşekkürler Burak hocam, linkden anladığım kadarıyla bana uyan paspas 2008 de 90 lira civarıymış, şimdi de 120 lira civarı olsa gerek maksimum, rakam biraz yüksek gibi daha uygun fiyata bulabileceğim yerleride öğrenmek isterim bilgisi olan varsa :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

orjinalini almanızı tavsiye ederim hemen hemen aynı paradır zaten

Sanayidekide 100 lira civarıysa elbette orjinalini alırım, ben yağmur çamur için 30-40 liralık basit bir paspas düşünmüştüm aslında ama mazda3 e birebir uyması lazım tabi ölçülerin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Teşekkürler Burak hocam, linkden anladığım kadarıyla bana uyan paspas 2008 de 90 lira civarıymış, şimdi de 120 lira civarı olsa gerek maksimum, rakam biraz yüksek gibi daha uygun fiyata bulabileceğim yerleride öğrenmek isterim bilgisi olan varsa :)

Muhtemelen ama yine de fiyatı sormadan karar verme. Bazen uygun olabiliyor ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sanayidekide 100 lira civarıysa elbette orjinalini alırım, ben yağmur çamur için 30-40 liralık basit bir paspas düşünmüştüm aslında ama mazda3 e birebir uyması lazım tabi ölçülerin.

Yenileri bilmem ama eskilerinde şöför koltuğunun sol altındaki o çıkıntıya uyan paspas bulunamıyordu. Benim Mazda6 da da durum aynı. Otomatik vites ayak koyma yeri ve o çıkıntıya denk hiçbir paspas gelmiyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Zaten ölçüler uymazsa illede ucuz paspas alıcam diye çingenelik yapmanın anlamı yok, gidip paşa paşa alıcaz orjinalini, ama önceliğim orjinal ölçülerde yan sanayi ve ucuz olanı :2funny:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ostim Opar'dan hallettim pas pas işini.Maliyet 30 TL  :tey:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Güle güle kullan :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hayırlı olsun güle güle kullan.. şekli uydu mu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hayırlı olsun güle güle kullan.. şekli uydu mu?

Universal paspasmış, araçta denedik tespit ettiğimiz kısımları kestik, birebir oturdu :) altı tırtıklı alttaki halı zemine yapıştı, kayma vs. yok.

Bu arada konu dışı aracın altının yere çok yakın olduğunuda test ettik bugün, sol alt tarafı bayağı bi sürttük kaldırıma, dışardan bakınca görünen birşey yok ama birde alttan bakmak lazım :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Universal paspasmış, araçta denedik tespit ettiğimiz kısımları kestik, birebir oturdu :) altı tırtıklı alttaki halı zemine yapıştı, kayma vs. yok.

Bu arada konu dışı aracın altının yere çok yakın olduğunuda test ettik bugün, sol alt tarafı bayağı bi sürttük kaldırıma, dışardan bakınca görünen birşey yok ama birde alttan bakmak lazım :(

Geçmiş olsun inşallah önemli birşey yoktur bende sürtmüştüm otoparka girerken sanki benim içim sürtmüştü sonra baktım bişey yoktu :) kasistlere çapraz girmekte fayda var bi kez daha hatırlatmakta fayda var. paspasın resimlerini koyabilirsen bizde görmüş oluruz  :tey:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.