asdxx

Sanayisi olmayan ilçelerde Mazda3

sevgili mazdacılar sizden samimiyetle bir fikir danışmak istiyorum. ben çoğu zaman bazı küçük illere gider orda yine küçük ilçelerde 1 2 sene kalmışlığım olur. ve bu tür yerlerde sanayi olmaz. tamirci olmaz. mazda3 2004 ve 2007 arası bir araç için bu sorun olurmu? yani çok acil bir durumu olurmu? sanayiye yetiştirilmesi gereken. birde söylenenler ibi parça sorunu naasıldır açıklarmısınız. yani internetten parça bulabilrmiyim.  uyumlu olduğu başka araçlar varmıdır. yani siz küçük bir ilçede yaşasanız yine tercih edermiydiniz mazda3lerinizi.şimdiden teşekkürler. sizlerdn yeni bilgiler öğrenmek gerçekten çok güzel

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Araba sık arıza yapmasada sonuçta kul yapısı.Sanayi yoksa her araç için sorun.Eğer araba arızalamırsa sanayide yoksa bu ciddi bir sorun olur bence.Eğer oturduğunuz yere yakın sanayisi iyi olan bir şehir varsa bir şekilde sorun halledilir.

2004-2009 kasa Mazda 3 lerin özellikle yürüyen aksamları Ford Focus ile aynı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben ıspartanın uluborlu ilçesinde yaşadım ve bmw x3 ünden wv passatına kadar araçlar vardı (nufus 6bin insan kedi köpekle 10bin çıkar) en yakın yetkili servis 70km ve hiçbir çekintisi olmadan herkez istediği beğendi araba biniyordu. Arıza ancak kalibrasyonu yanlış yapılmış yada uyumsuz kit seçilmiş lpgli mazda 3lerde olur ki forum içinde araştırırsanız yanlış kalibrasyon dışında problem yaşayan yok o da lpg bayisinin hatası zaten, parça bulamıyoruz olayına gelince normal kullanımda (Allah kaza bela vermezse) sadece ihtiyacınız hava filtresi yağ filtresi gerektiği zaman buji ve kabloları, benim hatırladığım ege ve iç anadolu bölgelerinin neredeyse tamamında japon parçacısı mevcut yani filtreleri bulmanız pek zor olmaz, ortada hiçbirşey yokken arızalanıp yolda kalan mazda 3 Allah var en duymadım ama nasip kısmet bu işler tabi, satın alıcağınız aracı bir serviste expertiz raporu tutturarak neyi var neyi yok öğrenirsiniz, kaba taslak çıkacağınız yolu hesap eder kitapçığındaki bakım zamanlarınıda dengi dengine götürürseniz aracınızı sorunsuz bir şekilde kullanabilceğinize eminim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bakımları haricinde sanayiye veya servise yolunuz düşmez emin olabilirsiniz eğer yağ değiştirmesini buji değiştirmesini bilen birini bulursanız parçaları netten rahatlıkla temin edebilirsiniz

hatta eliniz tamirat onarım işine yatkınsa bi kriko bir tane yağ kapı özenli ve kirli bir çalışmayla kendiniz bile halledersiniz :D gerçi ben 323 ünkinde 2 defa yağ filtresi değiştirdim dikkatsizlik işte :D :D elbette aynı araçlar değil ama yağ filtre sökmek için zincir yada gergisi lazım buji içinde anahtar, hava filtresi için 1 tornavide yetiyor heralde bi de pense :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

haklısın İbrahim mazda 3 ün yağ filtresini değiştirmek 323 den daha kolay filtre motorun önünde ve ufacık bir şey 323 de ise arkada emme manifoltunun altında bir yerdeydi gerçekten zordu sökmesi şöylede bir şey var 323 ün hava filtresi ve bujileri değiştirmek 5 dk mazda 3 ün ise hava filtresi ve bujilerin değişimi biraz zaman alıyor :)

ahir dünya işte zorlar kolaylaşıyor, kolaylar zorlaşıyor, yağ filtresini ordan kaldırmalarının sebebi sıcak basıncın etkisiyle yağın özelliğini erken koyuvermesi, buji ve hava filtreside kolayca parmaklanmasın diye bir kilit mekanizması yapmışlardır :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

valla abicim ilçede olmak ve mazda kullanmak sorun olabiliyor. mesela ben inegöl gibi türkiyeedeki 40 ilden daha büyük bir ilçede ve de bursaya 50 km mesafede olmama rağmen sıkıntı olabiliyor. şu an airbağ ışığı yandı. koltuk altınkai soketten dolayı, kurcalatmak istemediğimden dolayı ölece dolaşıyorum. canımı sıkıyor ama arabam da kıymetli. kobay değil yani.

servisler açısından mazda genelde sıkıntılı. şimdi ben bu airbag ışığı için bursa servisine gitsem cevap belli :

LPG dendir.

hehehehehhehhehe

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ancak üyemizin söylemek istediği yolda kalırsam ne olur durumu ki yolda kalan ben henuz görmedim, toyota reklamını yaptı babam gibi diye ne babalar varmış diyorum  (başka bişi yazardım ya merak edene özelden atarım), fransız araçlarına zaten lafım yok aşşağı yukarı fransız araçlarını bilmeyen yoktur maşallah diyelim mazda 3 lerden yolda kalan olmadı Allah tüm şöförlerin yolunu açık etsin :nazar:

Servis olayına gelince Mazda şu anda yeni bir yapılanma içerisinde bildiğim kadarı ile bu yüzden zamanla servislerdeki deneyimli çalışan sayısı artıcaktır şüphem yok, zaten sitede bir kaç bayi kayıtlı mesajlarını okursanız müşteri memnuniyeti ne demek gerçekten anlarsınız :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

mazdalar yolda bırakmaz. bunu herkes bilir. genel itibari ile zor arıza çıkarırlar. ama zaten kaç tane mazda görüyoruz ki yollarda? belki bölgeler hariç pek sık rastlanan bir araç değil zaten..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

valla abicim ilçede olmak ve mazda kullanmak sorun olabiliyor. mesela ben inegöl gibi türkiyeedeki 40 ilden daha büyük bir ilçede ve de bursaya 50 km mesafede olmama rağmen sıkıntı olabiliyor. şu an airbağ ışığı yandı. koltuk altınkai soketten dolayı, kurcalatmak istemediğimden dolayı ölece dolaşıyorum. canımı sıkıyor ama arabam da kıymetli. kobay değil yani.

servisler açısından mazda genelde sıkıntılı. şimdi ben bu airbag ışığı için bursa servisine gitsem cevap belli :

LPG dendir.

hehehehehhehhehe

ben internette bi araba buldum hatta sizinlede paylaştım araçta lpg yok ama onunda lpg ışığı yanıyormuş bu arada bugün diyarbakır merkeze gittim. mazda3 gördüm harbiden çok güzel araba ya. bir kez daha hayran kaldım. eşimde şimdi başka araba beğenmiyor ama ufak bi sorunum var dün gece uyurkenn aklıma geldi yeni konu altında onuda paylaşacağım:) cevaplar için teşekkürler çok gerekli bilgilerdi gerçekten. aslında tam olarak sorum oydu ibrahim yani yolda kalırmıyım ani beklenmedik bir durumla karşılaşırmıyım. yada bulunmaz bir parça sıkıntısına girip parça parça diye sayıklarmıyım. olay bu. her usta yapamaz çünkü bu araçları tofaş değil sonuçta

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

O iş hiç belli olmaz. Murat Abi' nin de dediği gibi kul yapısı sonuçta, yolda kalmama gibi bir garantisi yok :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

LPG dendir.

hehehehehhehhehe

Bende de bir ara yandı.Bilgisayarda yolcu yan hava yastığı arıza çıktı.Sonra Evo servisinde (Cem bey) yolcu koltuğunu söktü bir şeyle yaptı(temizlik vs.) sorun düzeldi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.