Jump to content

Mazda3'e Hollandalı Vialle LPi Sistemi Taktırdım

goarakesh
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba,

Çok uzun ve detaylı araştırmalarımdan sonra prinsle kafa kafaya çarpışan bir marka olan VIALLE LPFI sistemi taktırdım. Bana KDV dahil 2950 TL.'ye mal oldu. Araştırmalarım sonucunda neredeyse tam prins valve care otomatik yağlama sistemli lpg taktırmaya karar vermiştim ki, daha ileri bir teknolijide olan benzin pompası yerine gaz pompalı sıvı püskürtme sistemli VİALLE LPFI' yı öğrendim. (Bu arada PRİNS'inde sıvı püskürtme sistemli kiti 2011 ortalarında geliyormuş türkiyeye.) VIALLE TEMSA yetkilileri bana sistemin şu an dünyadaki en kaliteli, en gelişmiş ve benzin mantığında çalışan tek sistem olduğunu söylediler. Pek yaygın olmayan yeni yeni yayılan, mazda 3'ede sadece ankara ve istanbulda 2 kişiye takılan bu sistemi bende bir izmirli olarak taktırmış oldum. İlk başlarda fiyatının yüksek olmasından dolayı ve pek yaygın olmadığından dolayıda bu kiti taktırırken gözüm korkuyordu; çünkü Mazda 3'te 50.000, 60.000 leri devirmiş birileri yoktu bu sistemle; ama istanbul ve ankarada mazda 3'lerine taktıran 2 kişi ile görüşünce ikna oldum; sonucundan çok memnunlardı. Gerek performansından gereksede yakıtından memnun olduklarını söylediler. Hemen hemen 10.000 KM yapmışlardı. Sonunda ikna oldum ve taktırdım. Bana gelince; İlk izlenimlerim çok süper; :) araçta tık yok; performans harika, yakıtı daha hesaplamadım. Arıza lambası hiç yanmadı. VIALLE iyi arkadaşlar; ama zaman gösterecek, magnezyum subablara zarar verip vermeyeceğini. Hassas motorlu araçlar için özel olarak üretildiği bilgilerini aldığım için ve yanma mantığı benzin mantığında olduğu için ısı derecesi lpg kadar yüksek olmadığından dolayı bu markayı tercih ettim. Daha detaylı bilgiyi resmi web sayfasından öğrenebilirsiniz.

www.vialle.com.tr

Herkese selamlar

edit: başlıktaki tamamı büyük harfler düzeltildi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok teşekkür ederim hepinize :)

Tabikide paylaşacağım sistem hakkındaki olumlu, olumsuz herşeyi. İnşallah çok memnun kalırımda, takmayı düşünen sitedeki başka arkadaşlarımda takarlar. Hep birlikte oyuncaklarımızın motoruna zarar vermeden uzun seneler yolların tozunu kaldırırız.

Herkese selamlar, herşey gönlünüzce olsun.

Hakan Akyol

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hayırlı olsun  ben cesaret edemedim taktırtmaya.

aracınız kac modeldi acaba taktırdıgınız sıstemın maliyeti nerdeyse 3300 lira.

aracınız 2010 ve üzeri ise neden dizelini düşünmediniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hayırlı olsun  ben cesaret edemedim taktırtmaya.

aracınız kac modeldi acaba taktırdıgınız sıstemın maliyeti nerdeyse 3300 lira.

aracınız 2010 ve üzeri ise neden dizelini düşünmediniz.

mesajların yanında kişilerin sahip oldukları araç, yaş, yaşadığı şehir bilgileri mevcut :)

Hayırlı uğurlu olsun, bende sonraki km'lerde fikirlerinizi bekliyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

goarakesh merhaba,

bende ankara'da vialli lpfi sistem taktırmayı düşünüyorum, arabam 2005 model mazda 3 AT,

sizin kaç kilometre oldu ve herhangi bir olumsuzluk tesbit ettiniz mi?? bu arada benim aldığım fiyat azizoğlu otomotiv'de 1250 euro+KDV, siz 2950 TL'ye iyi taktırmışsınız gibi geldi, daha önce prins lpg sistemi taktırmayı düşünmüştüm, Ankara Göral bana 3.000TL fiyat vermişti :(

ilginiz icin simdiden tesekkurler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hiç  bu kadar çok paralar vermenize gerek yok. Benim aracımdaki Brc sıfırken takıldı ve 30000km dir en ufak sıkıntı yok. 3000 lira lpg sistemine verdiğinizde bu 3000 lirayı amorti etme süreniz en az 35000km dir. Karar sizin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende arkadaşıma katılıyorum bence de çok iyi bir fikir değil bende uzun süre araştırdım ancak  fark ettim ki bu kadar büyük paralar vermeye gerçekten gerek yok bialle yi tr ye sabancı getiriyor ve çok ta güzel demogoji yapıyor pazarlama stratejisi 1 en önemli kural ürününü diğer ürünlerden çok farklı göstermeye çalışmak mevcut koşullarda teknoloji olarak fark olmayınca geriye bir tek LAF OYUNU kalıyor bunu bir makina mühendisinden öğrendiğim için yazdıklarıma ne kadar gerçekçi olduğunu biliyorum...

Hiç  bu kadar çok paralar vermenize gerek yok. Benim aracımdaki Brc sıfırken takıldı ve 30000km dir en ufak sıkıntı yok. 3000 lira lpg sistemine verdiğinizde bu 3000 lirayı amorti etme süreniz en az 35000km dir. Karar sizin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yanma mantığı benzin mantığında olduğu için ısı derecesi lpg kadar yüksek olmadığından dolayı bu markayı tercih ettim. Daha detaylı bilgiyi resmi web sayfasından öğrenebilirsiniz.

www.vialle.com.tr

Herkese selamlar

Hayırlı olsun...

Ama sonuçta yanan yakıt yine LPG değil mi? Isı derecesi nasıl yüksek olamıyor orayı merak ettim doğrusu..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

umarım yardımcı olabilmişimdir kocero71

teşekkür ederim hagakure ve mesut yiğit

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kocero 71 arkadaşım;

Sizinde mazda 3 otomatik sedan aracınız.

Test ettiyseniz, sizin aracınız kaç yakıyor benzinle şehiriçinde km.'de?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

vialle bu sistemi volswagenin  üretmiş olduğu TSI motorlara ve bu prensip te calışıp lpg uygulaması yapılamayan yada yapılıp randıman alınamayan motorlar için geliştirmiştir ,bildiğim kadarıyla ilk çalıştırmada bile direkt lpg ile calısıp benzıne ıhtıyac duymamaktadır ayrıca normal lpg uygulaması yapılabilen araclar ıcın bu kadar para vermeye gerek varmıdır taktir sizlerin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslında tsi  ların tek sıkıntısı benzin enjektörü yakmak. Yoksa lpg de gayet güzel çalışıyorlar. Brc halen tsi ve fsi motora dönüşüm yapmakta.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...