Jump to content

2011 Motorlu Taşıt Vergileri

Burak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Dünkü programda Mazda müdürü;

"Emisyona göre vergilendirme en az iki yıl sonra olabiliecek." Dedi. Bunlar bakanın sözleriymiş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 91
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

16

• Gökhan

13

• S.Halilduru

13

• Xman

13

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Mazdanın iyi bir avantajı olacak, ama bir türlü olmuyor dedi. Aslında iyi de oluyor, iyice dikkatli hazırlanması gerekiyor dedi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Başka geleceğe dair açıklamaları varmıydı,Kalkınma,reklam planları vs..? :)

Açtığımda hoşgeldiniz beş gittiniz deniyordu. Galiba başındaydı röportajın. Önce konuşmadıklarına göre reklam filan konuşulmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vakıfbank kredi kartı olanlar gib.gov.tr adresinden öderlerse banka otomatik olarak 3 takside bölüyor mtv nizi ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vakıfbank kredi kartı olanlar gib.gov.tr adresinden öderlerse banka otomatik olarak 3 takside bölüyor mtv nizi ;)

Reklamları izlediniz :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hem ticaret hem ziyaret dermişim :D yok valla Burak şimdi benim hesap ayın 25 inde kesiliyor, ben 27 ocakta ödüyorum vergiyi ilk taksit mart ayında başlıyor 117 x 3 şeklinde ödüyrum, öyle bir anda cepten 350 lira çıkmamış oluyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Motorlu Taşıtlar Vergisi'nin ilk taksidinin ödeme süresi bugün başladı.

Hürriyet yazarı Şükrü Kızılot, Motorlu Taşıt Vergisi'ni daha az ödemenin yolunu bugün köşesinde okurlarıyla paylaştı.

İşte Kızılot'un kaleminden indirimli vergi ödemenin yolu:

2011 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi'nin birinci taksidi, Ocak ayı sonuna kadar ödenecek. Verginizi ödemeden önce, "daha az vergi ödeme" avantajını bilmenizde fayda var.

110103kzlottabloo.jpg

Kısaca özetleyelim

1- Otomobil ya da cipinizin, kasko değerinin yüzde 5'ini hesaplıyorsunuz.

2- Tablodaki sütunda gözüken, vergi ile kıyaslıyorsunuz.

3- Tarifedeki MTV, kasko değerinin yüzde 5'inin altında ise, yapacağımız birşey yok. Tarifeye göre MTV'yi ödeyeceksiniz.

4- MTV tutarı, kasko değerinin yüzde 5'inden fazla ise, bir alt kademedeki vergiyi ödüyorsunuz. (Bir alt kademede vergi de kasko değerinin yüzde 5'inden fazla ise ikinci alt kademeye inebiliyorsunuz).

BAŞVURU ŞART

-2011 yılında indirimli MTV tarifesinden yararlanabilmek için, yetkili sigorta acenteleri tarafından düzenlenen 'bildirim formu' ile vergi dairesine başvuruda bulunulması gerekiyor. Başvuruda bulunmayanlar, bu avantajdan yararlanamıyorlar.

-Araçlarını, kasko sigortası yaptırmayanlar da 'MTV indirimi' uygulamasından yararlanamıyorlar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Card Finansim yok, ben istemeden gonderdiler, iade ettim :D

garanti beni kaç gündür arıyor ama ulaşamıyorlar. bir keresinde açtım karşımda muhatap bile yok. sesli yanıtlama sistemi konuşuyor seninle ve dediği şu. .... limitli kredi kartınız hazırdır. onaylamak için 1'e, daha detaylı bilgi almak için 2'ye basınız.. eee onaylamıyorum seçeneği yok ? :)

valla adam gibi biri çıkıp bana durumu anlatmadan cevap vermem daha çok ararlar :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçen bi  video izledim, ingilterede hatunun biri almış eline pasta cila makinasını arabanın iç dış bu ziebart'ın yaptığı ne varsa hepsini kendisi yaptı, araba öyle bir değiştiki göreceksiniz. Ardından çatıya çıkıp kırık kiremitleri yeniledi ve inip bahçe çitlerini boyadı :D bu hatun ev kadını ve avrupada usta diye bir kavram yokmuş, evlerinde her türlü tamir ve bakım malzemesi mevcut, çok büyük sorunlar olmadıkça her işi kendileri yapıyorlar, evlerini komple boyamakda dahil, dış cephesini bile :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu durumda hala elektrikli araçla ilgili düzenleme yok. Reno da elektrikli fluence i üretmeye başladı... Acaba iç piyasaya satmayacaklar mı? Ya da alanlar MTV ödemiyecek mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu durumda hala elektrikli araçla ilgili düzenleme yok. Reno da elektrikli fluence i üretmeye başladı... Acaba iç piyasaya satmayacaklar mı? Ya da alanlar MTV ödemiyecek mi?

Elektrikliler 2011 de sadece fransaya gönderilecek, onlar binecekler 1 sene, sorun çıkmazsa yayılacak. Bizde 2013 den önce zor piyasaya girmesi..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bir kampanya da yapıkrediden: 4 taksit yapıyorlar.

Fırsat 1: Bosch Car Service’ten ücretsiz Check Up yaptırın!

Üstelik Bosch Car Service’ten ücretsiz Check Up sonrasında yapılacak olan işlemler için World'e özel %25 işçilik indirimi ve +4 taksit imkanı da var.

Fırsat 2: www.navking.com’dan navigasyon (GPS) cihazlarında %30 indirim kazanın.

Üstelik %30 indirimli ürününüzü Worldcard’ınızla 2 taksitle satın alabilirsiniz.

Bana garantininki daha cazip geldi.Emin olamadım ama ziebart bana yüksek fiyatlı geldi.Farkı hakediyor mu acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...