Jump to content

Mazda 3 Geri Vitesten Gelen Ses (2010 AT)

Çalıkoğlu
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar sizinde bildiğiniz gibi daha aracı alalı 2 ay olmadı.

son bir kaç gündür geri vitese alınca değişik bir ses geliyo araçtan.

motor sesi değişiyo resmen titriyo araç.sizce neden kaynaklanıyo olabilir bu ses.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Debriyaja bir kere bastıktan sonra geri vitese takmak yerine "1 kez bas çek 2nci kez geriye tak" yöntemini bir deneyin, servise yakın iseniz eğer gidip danışabilirsinizde, ne de olsa aracınız garantili bir sıkıntı var ise hemen çözüm yolu üretilir bu durum fazla ilerlemeden

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rölanti ayarlarından olabilir diye düşünüyorum, soğuk havalarda aracı vitese taktığınızda daha fazla gaz veriyor motora ve çıkan ses artıyor, muhtemelen ilk çalıştırmada boş vitesi 1'e taktığınızda da bu ses çıkacaktır. Birde kapalı garaj gibi yetersiz oksijen olan ortamlarda da bu tür seslerin çıkması normaldir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arada yazmayı unutmuşum.araç otm.vites.

Malesef mazda 3 sahibi olmadığım için aracın geri vitesteki durumunu bilemiyorum ancak

ilk aldığımda böyle değildi yeni yeni böyle olmaya başladı diyorsanız geç olmadan servise gitmekte fayda var :krrsz:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

vitesi  D  ye aldığım zaman hiç bir problem yok sadece  R  de oluyo ses.

bazen çok bariz şekilde hissediyorum titreme ve sesi bazende zayıf.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

vitesi  D  ye aldığım zaman hiç bir problem yok sadece  R  de oluyo ses.

bazen çok bariz şekilde hissediyorum titreme ve sesi bazende zayıf.

O zaman hiç vakit kaybetmeden servise git..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende gitmeyi düşünüyorum haftaya bir gün.

aracı muğla mazda bayii okan beyden aldım.

o da bu konudaki görüşlerini belirtirse sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

Arkadaşlar o dönem yapıyodu böyle bir ses.Arabayıda yeni aldığım için en ufak sesi duyuyordum.ama şu an kayboldu gibi yada bana öyle geliyo.Çok üstüne gitmiyorum artık.Ama bu ay sonu 6 ay doluyo servise gitcem o zaman sorcam.Sizleri detaylı bir şekilde bilgilendircem inş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra ...

Arkadaslar önceden forumda bir yerlerde görmüştümbu konuyu asnırsam ama suan bulamadım,geri geri giderken direksiyonu saga yada sola cevirdigim zaman aracın ön alt kısmından biryerden takırtı geliyor ve direksiyonda hissettiriyor, direksiyonu tam sonuna kadar cevirdigimde gelen sesten bahsetmiyorum yalnız normal olarak saga yada sola park edecek sekilde yapılan manevralarda gelen bir ses, daha önceden böyle birşey basına gelen oldumu acaba????

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

geri vitese takınca devirdeki değişim ve ses değişim kötü haberci değil gayet normal. yüksek ihtimalle sebep şu;

motor soğukken rolanti yüksektir biraz, geri vitese takınca, ATF de soğuk zaten şanzumanda; sanki bir ayağınız hafif gazdaymış da diğer ayağınız frendeymiş gibi silkelenir ve ses değişir aracın... tabi servise geldiğinizde daha sağlıklı ve net bir tespit yapılır...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Benim bahsettigim ses motor sesi degil,geri vitese takıp hareket ettimmi bazı zamanlarda bi takırtı geliyor sanki direksiyona birsey carpıyor gibi,en iyisi servise götürmek ama mersinde servis olmadıgı için buradan cözebilirmiyim acaba bi sansımı deniyim demiştim:))) adana yolu göründü..tesekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...