GörkemYetim

Soğuk Havalarda Seyir Halinde Arka Camdan Gelen Ses [2009 Mazda 6]

mazda6 da da, bahsedilen soğuk havalarda ve mıcırlı asfaltta oluşan tıkırtı-gıcırtı karışımı ses arka cam civarından geliyordu. her zaman olmasa da, ses olduğu zaman özellikle uzun yolculuklar işkence haline geliyordu. 20bin ve 30bin bakımlarında servise bu sorundan hep bahsettim fakat havanın soğuk olmaması ve ses kesilmesi nedeniyle haklı olarak servis bir şey yapamamıştı. havanın soğuk olduğu ve gıcırtının yoğun olduğu bir gün servisin yolunu tuttum, sesi dinleyen yetkililer bile duruma şaşırdılar ve arabayı orada bırakmamı istediler. ertesi gün sorunu hallettiklerini, konuyla ilgili bir bülten olduğunu ve onu uyguladıklarını söylediler. garanti kapsamında olduğu için bana da masraf çıkmadı :)

arabam şu anda 53bin km.de.. çok hafif lastik sesi dışında en ufak bir ses bile gelmiyor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gorkem, o bahsettigin ses eski kasalardan beridir var. Cam baglantisinin ust tarafinda ufak bir yaglama ile gideriliyor ;) Ucret alsalar ayip ederlerdi zaten ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Görkem sorunun tam tarifi ve çözümünü Okan biraz önce iletti bana ;)

arka cam takılırken desteklenmesini sağlayan plastik klips türünde parçalar var.tavan döşemesini hafif aralayıncan görünür. beyaz renkli. bunların sivri uçları cama deyiyor, soğuk havalarda da adamı delirtiyor sesi. sıcakta yapmaz. onların ucları kesilerek temelli halloluyor. uçlarına silikon sprey sıkarak geçici halloluyor...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sorunların çözülmesi sevindirici. Forumda bile kullanıcıların çok şikayetleri vardı ve hatta satmayı bile düşünenler vardı. Tabi yeni araçta bu tür problemlerin olması insanın canını sıkar.

Bende servis zamanı koltuğu göstereceğim, ön tarafta şimdilik ses yok, olur ise onu da yaptırırım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

burak,

bülteni buldum sana mail attım (admin@ olana). 1mb falan tuttu tarayınca. bilgin olsun...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bülten geldi ama 1 Mb yüklemek zor eğer boyutunu düşürebilirsem yüklerim ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bekliyoruz.eger kucultemezsenız mail olarak da alabilirim...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bekliyoruz.eger kucultemezsenız mail olarak da alabilirim...

Mazda3 için olanı zaten siteye koyduk, bizim bahsettiğimiz Mazda6 için olanı ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ilginiz için çok teşekkürler, beni aylarca uğraştıran sorunun tam olarak ne olduğunu öğrenmiş oldum.. bahsettiğim gibi ben bu sorunu atlattım ama diğer kullanıcılar için çok faydalı olacaktır, keşke ben de daha önce forum üyesi olup zamanında bilgi sahibi olabilseymişim, küçük bir işlem için bu kadar kafa yormak zorunda kalmazdım. (bahaneyle olasılık olarak düşünüp tüm bagaj içini stepne çevresini, kapakları halı gibi bir malzeme kaplatmış oldum)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ilginiz için çok teşekkürler, beni aylarca uğraştıran sorunun tam olarak ne olduğunu öğrenmiş oldum.. bahsettiğim gibi ben bu sorunu atlattım ama diğer kullanıcılar için çok faydalı olacaktır, keşke ben de daha önce forum üyesi olup zamanında bilgi sahibi olabilseymişim, küçük bir işlem için bu kadar kafa yormak zorunda kalmazdım. (bahaneyle olasılık olarak düşünüp tüm bagaj içini stepne çevresini, kapakları halı gibi bir malzeme kaplatmış oldum)

tecrübe etmiş oldunuz. aracınızı daha yakından tanımış oldunuz. güzel tarafı da bu... :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

tecrübe etmiş oldunuz. aracınızı daha yakından tanımış oldunuz. güzel tarafı da bu... :D

kesinlikle ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

:tey:

Selamlar. Ben de tam bu konuyu aramak için siteye girmiştim. bende de aynı sorun var ve bu aracı birine kullandırdım. Ben arkada oturarak sesi dinledim. C sutunundan geldiğini farkettim( sandım ). Normalde bu ses gelmiyo. Arabanın kasası sanki burulurken bu ses geliyo. Mesela bir lastik çukura girince veya sadece bir lastik kasisten geçince oluyodu. Şimdi ilk işim gidip o dişleri kontrol etmek olacak... ve sonrasında da bol bol yağliyacam oraları. SES deliliğine son :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yağlamaya gerek yok, uçlarını kesin yeterli...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

galiba bunlardı. Burak ta tam bülten vardı. orada detaylı birşekilde anlatılıyordu...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aynı sesi şuanda bende yaşıyorum forumda aradım çözümü ve o dediğiniz bülteni bulamadım hatta bende sorun ön camda da bulunmaktadır. Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.